1969.08.09 Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:3

Z Historia Wisły

1969.08.09, I Liga, 1. kolejka, Rzeszów, Stadion Stali, 17:00
Stal Rzeszów 2:3 (0:2) Wisła Kraków
widzów: ok. 15.000
sędzia: Józef Walkus z Katowic
Bramki


Joachim Krajczy 50'

Wojciech Haber 88'
0:1
0:2
1:2
1:3
2:3
20' (g) Hubert Skupnik
40’ Hubert Skupnik

87' Ireneusz Adamus

Stal Rzeszów

Stanisław Majcher
Stanisław Skiba
Leon Szalacha
Zygmunt Janiak
Jerzy Dowbecki
Wojciech Haber
Marian Kozerski
Joachim Krajczy
Jan Domarski
Jan Przybyło
Wojciech Konf

trener: Károly Kontha i Kazimierz Trampisz
Wisła Kraków
4-3-3
Henryk Stroniarz
Antoni Szymanowski
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Polak
Zbigniew Krawczyk
Czesław Studnicki
Krzysztof Hausner
Ireneusz Adamus
Hubert Skupnik

trener: Gyula Teleký

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1969, nr 186 (11 VIII) nr 7451

PIŁKARZE Wisły zainaugurowali rozgrywki mistrzowskie, wygrywając w Rzeszowie ze Stalą 3:2 (2:0). Bramki zdobyli dla krakowian — Skupnik 2 i Adamus 1, dla rzeszowian — Krajesyp i Haber po 1.

WISŁA: Stroniarz, Szymanowski, Wójcik, Musiał, Kawula, Krawczyk, Hausner, Studnicki, Adamus, Polak, Skupnik.

Pragnęliśmy w pierwszym meczu zwycięstwa wiślaków, ale cieszylibyśmy się i z remisu na trudnym terenie rzeszowskim. Tymczasem krakowianie, mimo trudów rozgrywek w Pucharze Lata, postarali się przyjemną niespodziankę, odnosząc zwycięstwo i inkasując obydwa punkty. Już: w pierwszej połowie meczu Skupnik w 20 i 40 min. zdobył bramki. Gospodarzę zdołali ze strzału Krojczego w 50 min. zmusić Stroniarza do kapitulacji, ale wynik na 3:1 podwyższył Adamus. w 88 min. Na 2 min. przed końcem meczu-Haber zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki Stali na 2:3


Echo Krakowa. 1969, nr 187 (12 VIII) nr 7452

KIEDY kierownik drużyny piłkarskiej Wisły mówił nam, iż nie boi się o kondycję zawodników, mieliśmy do tego wątpliwości, Sądziliśmy, iż występ w Koszycach był. sygnałem przemęczenia jedenastki. W Rzeszowie okazało się, że mjr B. Michaliszyn miał rację.

Krakowianie zagrali nie tylko skutecznie, ale Wykazali więcej świeżości w poczynaniach, niż gospodarze. Zdobyli cenne punkty i zebrali zasłużone pochwały. Oby tak dalej.

Wśród kibiców zbierających się przed drukarnią prasową w oczekiwaniu na wywieszenie na tablicy wyników spotkań, największą grupę stanowią „pasiaki”. Życzyli Wiśle zwycięstwa..., ponieważ w Stali upatrują konkurenta Cracovii.

Sukces w Rzeszowie przyjęli z nieukrywaną radością


Gazeta Krakowska. 1969, nr 189 (11 VIII) nr 6675

Inauguracja rozgrywek ekstraklas} piłkarskiej wypadła dla krakowskich zespołów bardzo pomyślnie. W sobotę Wisła pokonała w Rzeszowie bardzo groźny zespół — Stal. W niedzielę Cracovia nie miała łatwego zadania z Zagłębiem Wałbrzych, ale wyszła z pojedynku obronną ręką inkasując dwa punkty i demonstrując całkiem niezły poziom gry. Należą się zatem słowa uznania dla krakowskich ligowców. Oby tak dalej. Pierwszym liderem została szczecińska Pogoń, która zyskała najlepszy wynik pokonując Odrę 2:0.

Stal-Wisła 2:3

Pomyślnie rozpoczęli piłkarze Wisły nowy sezon ligowy wygrywając w Rzeszowie ze Stalą 3:2 (2:0). Bramki dla krakowian zdobyli: Skupnik w 20 min. i 40 min. oraz Adamus w 87 min. Dla Stali — Krajczy w 50 min. i Haber w 88 min. Dobra passa zespołu „białej gwiazdy” z rozgrywek Intertoto trwa. Krakowianie górowali w spotkaniu rzeszowskim pod każdym względem (szczególnie w pierwszej połowie spotkania) nad przeciwnikiem. Po przerwie przewaga krakowian nieco zmalała, były w tym okresie momenty naporu zespołu gospodarzy. Przy stanie 2:1 Adamus wykorzystał chwilę nieuwagi rzeszowskiej defensywy podwyższając w 87 min. wynik na 3:1 dla Wisły. W minutę później w szeregi kibiców krakowskich wkradło się zwątpienie czy Wiśle uda się przywieźć do Krakowa oba punkty, gdyż w 88 min. po celnym strzale Habera było już tylko 3:2. Z ulgą przyjęli piłkarze krakowscy i Ich kibice końcowy gwizdek arbitra p. Walkusa z Katowic przy stanie 3:2 (2:0) dla Wisły. W zwycięskim zespole nie było Błahych punktów, na wyróżnienie zasłużyli:, bramkarz Stroniarz, obrońcy Musiał i Szymanowski oraz w ataku Skupnik i Hausner. Wisła: Stroniarz, Szymanowski, Wójcik, Kawula, Musiał, Krawczyk, Hausner, Studnicki, mus, Polak i Skupnik. Widzów 15 tysięcy.