1969.08.20 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1969.08.20, I Liga, 3. kolejka, Sosnowiec, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 15.000
sędzia: Suwiński
Bramki
Gałeczka 39'

1:0
1:1

72' Krzysztof Hausner
Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków
4-3-3
Henryk Stroniarz
Antoni Szymanowski
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Polak
Zbigniew Krawczyk
Czesław Studnicki grafika: Zmiana.PNG (34’ Wiesław Lendzion)
Krzysztof Hausner
Tadeusz Kotlarczyk
Hubert Skupnik

trener: Gyula Teleký

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1969, nr 194 (20 VIII) nr 7459

Wisła gra w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem — Sosnowiczanie dobrze zaprezentowali się warszawskiej publiczności podczas meczu z Legią. Stanowili równorzędnego partnera dla mistrza Polski. Wykazali dużą szybkość i dobrą kondycję — walory bardzo cenne u piłkarzy.

W spotkaniu z Legią mogli uzyskać wynik remisowy, gdyby nie błąd obrony przy utracie pierwszej bramki. Ostatecznie przegrali 1:2, lecz swą postawą wywarli dobre wrażenie na stołecznych kibicach. Teraz na swym boisku będą z pewnością groźniejszym przeciwnikiem. Toteż wiślaków czeka niezwykle trudne zadanie. Krakowianie zajmują wprawdzie 3 miejsce w tabeli, ale w ostatnim meczu na swym boisku stracili jeden punkt remisując z Szombierkami 0:0. Nie popisał się atak, który zaprzepaścił wiele dogodnych sytuacji strzałowych. Obecnie trzeba nadrabiać straty i w meczu z Zagłębiem zagrać z ogromną ambicją.

Tak więc spotkania obydwu drużyn krakowskich mają spory ciężar gatunkowy i na Ich rezultaty kibice oczekiwać będą z wielką niecierpliwością.


Echo Krakowa. 1969, nr 195 (21 VIII) nr 7460

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - WISŁA 1:1 (l 0V Bramki zdobyli: dla Zagłębia v— Gałeczka w 29 min., dla Wisły — Hausner w 72 min. Suwiński Sędziował p.

z Gdańska. Stroniarz, Wójcik, WISŁA: — Szymanowski, Musiał, Kawula, Kotlarczyk, Hausner, Studnicki (Lendzion), Polak, Krawczyk, Skupnik.

Krakowianie zagrali dobry mecz w Sosnowcu i byli o krok od odniesienia sukcesu. Pierwsza część meczu, mimo iż gospodarze zdobyli prowadzenie, miała wyrównany przebieg.

Po zmianie stron, wiślacy raz po raź prze­ prowadzali ataki i pod bramką Szyguły dochodziło do gorących momentów.

W 60 min. sędzia nie zauważył zagrania ręką na polu karnym przez jednego z obrońców Zagłębia, a w chwilę później Lendzion, będąc sam na sam z bramkarzem — strzelił, piłka jednak odbiła się od słupka.

Wyrównującą bramkę dla Wisły zdobył w min. Hausner.


Echo Krakowa. 1969, nr 196 (22 VIII) nr 7461

Kiedy pod drukarnią Wielopolu wywieszono tablicy wyników wiadomość, że Wisła zremisowała w Sosnowcu, rozległ się głośny okrzyk radości licznych kibiców. A w ogóle w środę wieczorem panował tam tak duży tłok, że porządku musiała pilnować

Sosnowcu. Warto nadmienić, że Wiślacy byli, bliscy zwycięstwa: w 56 min. Lendzion z ok. 5 m strzelił w słupek a w 67 i 88 min.

Hausner z bliskich odległości spudłował. Dodajmy za „Trybuną Robotniczą”, że remis w Sosnowcu był szczęśliwy dla Zagłębia.