1970.06.13 Gwardia Warszawa - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1970.06.13, I Liga, 24. kolejka, Warszawa, Stadion Gwardii,
Gwardia Warszawa 2:1 (2:1) Wisła Kraków
widzów: ok. 2.000
sędzia: Kruszyński z Wrocławia
Bramki

Masztaler 12'
Szaram 14'
0:1
1:1
2:1
11' Hubert Skupnik


Gwardia Warszawa

Pacialik
Sroka
Kielak
Jurczak
A, lipiński
Dawidczyński
Szymczak
Wiśniewski
Byrnowski
Szarama
Masztaler

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Henryk Stroniarz
Antoni Szymanowski
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Polak
Tadeusz Kotlarczyk
Czesław Studnicki grafika: Zmiana.PNG (60’ Janusz Sputo)
Krzysztof Hausner
Ireneusz Adamus
Hubert Skupnik

trener: Gyula Teleký

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1970, nr 137 (13/14 VI) nr 7707

Wisła rozegra mecz w Warszawie z Gwardią. To spotkanie ma dla drużyny krakowskiej znaczenie prestiżowe. Wisła zajmuje siódme miejsce w tabeli (23 pkt.), a Gwardia ósme (21 pkt.). W wypadku porażki piłkarzy krakowskich Gwardia wyprzedziłaby Wisłę

DZIŚ do naszej piłkarskiej zgaduj-zgaduli poprosiliśmy byłego bramkarza Wisły, reprezentanta Polski w latach 50-tych — Jerzego JUROWICZA.

— W meczu Cracovia — Legia typuję zwycięstwo piłkarzy warszawskich. Wisła, moim zdaniem, zremisuje w Warszawie z Gwardia, a Garbarnia wygra z Unią Racibórz. Hutnik w meczu z ŁKS-em nie ma dużych szans i raczej zostawi punkty w Łodzi, a Unia Tarnów zremisuje w Bydgoszczy z Zawiszą


Echo Krakowa. 1970, nr 138 (15 VI) nr 7708

GWARDIA WARSZAWA —WISŁA 2:1 (2:1).

Bramki, strzelili: dla Gwardii — Masztaler w 12 min. 1 Szarama w 15 min., dla Wisły — Skupnik w 11 min. Sędziował p. Kruszyński z Wrocławia.

WISŁA: Stroniarz, Szymanowski, Wójcik, Kawula, Musiał, Polak, Kotlarczyk, Studnicki (Sputo), Hausner, Adamus, Skupnik.

Krakowianie uzyskali prowadzenie już w 11 minucie. Hausner zacentrował z prawego skrzydła,-do piłki doszedł Skupnik i skierował ją do bramki. Radość Wisły nie trwała jednak długo. W minutę później najlepszy zawodnik zespołu warszawskiego — Masztaler, wyrównał na 1:1, a w 15 min. Szarama zdobył drugą bramkę dla Gwardii, która zadecydowała o zwycięstwie gospodarzy.

Do tego momentu piłkarze Gwardii posiadali przewagę. Po zmianie stron Wisła ruszyła do ataku, lecz skuteczna obrona gwardzistów nie dopuściła do utraty bramki. W zespole krakowskim na wyróżnienie zasłużył Hausner. (Sz.)

Gazeta Krakowska. 1970, nr 140 (15 VI) nr 6935

Wisła pozostawiła punkty w Warszawie

Sobotnie spotkanie krakowskiej Wisły z warszawską Gwardią — przyniosło naszym zawodnikom porażkę w stosunku 1:2 (uzyskany do przerwy, wynik ten utrzymał się już do końca spotkania).

W pierwszych minutach gry krakowianie mieli lekką przewagę i już w 11 minucie Skupnik strzela pierwszą bramkę. Riposta Gwardii była natychmiastowa. W 12 minucie Masztaler z Gwardii — wyrównuje. Dwie minuty później Szarama „bombą” umieszczą piłkę w bramce bezradnego w tym wypadku Stroniarza z Wisły. Od tego momentu wiślacy trochę oklapli aż do przerwy. Tylko trochę, bo piłkarze warszawscy atakowali. chociaż nie potrafili wykorzystać wszystkich dogodnych dla nich sytuacji.

Po przerwie obydwie drużyny grały już na zasadzie „zapewnionego spokoju ligowego”.

Wisła obecnie znajduje się na 8-mym miejscu w tabeli ze stosunkiem 24:23 18—25