1971.05.29 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1971.05.29, I Liga, 22. kolejka, Sosnowiec, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 10.000
sędzia: Kustoń z Poznania
Bramki
Seweryn 76' 1:0
Zagłębie Sosnowiec

Patoła
Leszczyński
zawadzki
Bazan
Szmidt
Pielok
Gałeczka Grafika:Zmiana.PNG (77' Czerniak)
Seweryn
Ambroży
Jarosik
Kowalczyk

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet Grafika:Kontuzja.png grafika: Zmiana.PNG (2’ Henryk Stroniarz)
Tadeusz Polak
Ryszard Wójcik
Jerzy Płonka
Adam Musiał
Tadeusz Michaliszyn grafika: Zmiana.PNG (46’ Henryk Szymanowski)
Tadeusz Kotlarczyk
Czesław Studnicki
Wiesław Lendzion
Ryszard Sarnat
Hubert Skupnik

trener: Michał Matyas

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1971, nr 125 (29/30 V) nr 8001

Transmisja radiowa z meczu Zagłębie — Wisła

ROZGŁOŚNIA Krakowska Polskiego Radia przeprowadzi dziś bezpośrednią transmisję z meczu piłki nożnej o mistrzostwo I ligi między Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą. Możemy jej słuchać na falach UKF w paśmie 68,75 MHz.

Sprawozdawcami będą red. red. T. Oszast i W. Zakulski.


Wyprawa wiślaków do Sosnowca trzecie miejsce w tabeli

Po dwutygodniowej przerwie, podczas której roze-1 grano kilka spotkań ekstraklasy awansem, dziś i jutro odbędzie się pełna kolejka spotkań w I lidze.

Nas najbardziej interesuje wyjazd Wisły do Sosnowca na mecz z Zagłębiem. Obydwie drużyny sąsiadują w tabeli, zajmując 3 14 miejsce z tą samą ilością zdobytych punktów — 22, tyle, że sosnowiczanie mają rozegrany 1 mecz więcej. Po porażce Ruchu ze Stalą Mielec 1:2 przed wiślakami wyłoniła się realna szansa zdobycia brązowego medalu ligi. Już teraz, w wypadku zwycięstwa w Sosnowcu krakowianie awansowaliby na 3 miejsce, plasując się tuż za prowadzącym tandemem Legia — Górnik.

Wiślacy nadzwyczaj starannie przygotowali się do tego meczu.

Po powrocie z Belgradu gdzie nie popisali się zbytnio w meczu z zespołem Galeniki, udali się wprost do Myślenic na krótkie zgrupowanie, aby w pełni sił i formy zaprezentować się przed widownią Zagłębia


Echo Krakowa. 1971, nr 126 (31 V) nr 8002

Nikła przegrana Wisły w Sosnowcu

W MECZU piłkarskim o mistrzostwo I ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z Wisłą Kraków 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył Seweryn w 78 miń. gry. Sędziował p. Kustoń z Poznania — słabo.

WISŁA: Gonet (Stroniarz), Polak, Wójcik, Musiał, Płonka, Kotlarczyk, Lendzion, Stadnicki, Michaliszyn, Sarnat, Skupnik.

ZAGŁĘBIE: Patoła, Leszczyński, Bazan, Szmid, Zawadzki, Pielok, Ambroży, Gałeczka (Czerniak), Seweryn, Jarosik, Kowalczyk.

Nikłej porażki doznali piłkarze Wisły w Sosnowcu i gdyby bardziej zdecydowanie zagrali w ataku, to wynik mógł być odwrotny.

Tymczasem stracili bramkę w jedynym bodaj momencie nieuwagi obrony podczas całego meczu, kiedy po rzucie rożnym egzekwowanym przez. Ambrożego, piłkę przejął na głowę nieobstawiony Seweryn i zmusił do kapitulacji dobrze spisującego się Stroniarza.

Krakowianie stosunkowo dość łatwo paraliżowali poczynania ofensywne przeciwnika, niemal do minimum ograniczając ruchy najlepszego snajpera sosnowiczan — Jarosika. Dobrze grał Wójcik, któremu dzielnie sekundowali Płonka i Musiał. Słabiej wypadli napastnicy. W sumie remis byłby sprawiedliwszym odzwierciedleniem układu sił w tym spotkaniu.