1971.05.29 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1971.05.29, I Liga, 22. kolejka, Sosnowiec, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 10.000
sędzia: Kustoń z Poznania
Bramki
Seweryn 76' 1:0
Zagłębie Sosnowiec

Patoła
Leszczyński
zawadzki
Bazan
Szmidt
Pielok
Gałeczka Grafika:Zmiana.PNG (77' Czerniak)
Seweryn
Ambroży
Jarosik
Kowalczyk

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet Grafika:Kontuzja.png grafika: Zmiana.PNG (2’ Henryk Stroniarz)
Tadeusz Polak
Ryszard Wójcik
Jerzy Płonka
Adam Musiał
Tadeusz Michaliszyn grafika: Zmiana.PNG (46’ Henryk Szymanowski)
Tadeusz Kotlarczyk
Czesław Studnicki
Wiesław Lendzion
Ryszard Sarnat
Hubert Skupnik

trener: Michał Matyas

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Galeria

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1971, nr 125 (29/30 V) nr 8001

Transmisja radiowa z meczu Zagłębie — Wisła

ROZGŁOŚNIA Krakowska Polskiego Radia przeprowadzi dziś bezpośrednią transmisję z meczu piłki nożnej o mistrzostwo I ligi między Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą. Możemy jej słuchać na falach UKF w paśmie 68,75 MHz.

Sprawozdawcami będą red. red. T. Oszast i W. Zakulski.


Wyprawa wiślaków do Sosnowca trzecie miejsce w tabeli

Po dwutygodniowej przerwie, podczas której roze-1 grano kilka spotkań ekstraklasy awansem, dziś i jutro odbędzie się pełna kolejka spotkań w I lidze.

Nas najbardziej interesuje wyjazd Wisły do Sosnowca na mecz z Zagłębiem. Obydwie drużyny sąsiadują w tabeli, zajmując 3 14 miejsce z tą samą ilością zdobytych punktów — 22, tyle, że sosnowiczanie mają rozegrany 1 mecz więcej. Po porażce Ruchu ze Stalą Mielec 1:2 przed wiślakami wyłoniła się realna szansa zdobycia brązowego medalu ligi. Już teraz, w wypadku zwycięstwa w Sosnowcu krakowianie awansowaliby na 3 miejsce, plasując się tuż za prowadzącym tandemem Legia — Górnik.

Wiślacy nadzwyczaj starannie przygotowali się do tego meczu.

Po powrocie z Belgradu gdzie nie popisali się zbytnio w meczu z zespołem Galeniki, udali się wprost do Myślenic na krótkie zgrupowanie, aby w pełni sił i formy zaprezentować się przed widownią Zagłębia


Echo Krakowa. 1971, nr 126 (31 V) nr 8002

Nikła przegrana Wisły w Sosnowcu

W MECZU piłkarskim o mistrzostwo I ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z Wisłą Kraków 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył Seweryn w 78 miń. gry. Sędziował p. Kustoń z Poznania — słabo.

WISŁA: Gonet (Stroniarz), Polak, Wójcik, Musiał, Płonka, Kotlarczyk, Lendzion, Stadnicki, Michaliszyn, Sarnat, Skupnik.

ZAGŁĘBIE: Patoła, Leszczyński, Bazan, Szmid, Zawadzki, Pielok, Ambroży, Gałeczka (Czerniak), Seweryn, Jarosik, Kowalczyk.

Nikłej porażki doznali piłkarze Wisły w Sosnowcu i gdyby bardziej zdecydowanie zagrali w ataku, to wynik mógł być odwrotny.

Tymczasem stracili bramkę w jedynym bodaj momencie nieuwagi obrony podczas całego meczu, kiedy po rzucie rożnym egzekwowanym przez. Ambrożego, piłkę przejął na głowę nieobstawiony Seweryn i zmusił do kapitulacji dobrze spisującego się Stroniarza.

Krakowianie stosunkowo dość łatwo paraliżowali poczynania ofensywne przeciwnika, niemal do minimum ograniczając ruchy najlepszego snajpera sosnowiczan — Jarosika. Dobrze grał Wójcik, któremu dzielnie sekundowali Płonka i Musiał. Słabiej wypadli napastnicy. W sumie remis byłby sprawiedliwszym odzwierciedleniem układu sił w tym spotkaniu.


Gazeta Krakowska. 1971, nr 127 (31 V) nr 7231

Kolejne spotkania piłkarskie wzbudzały duże zainteresowanie kibiców. Wytworzyła się bowiem ciekawa sytuacja tak w ekstraklasie jak i w II lidze.

Liderem pierwszego piłkarskiego frontu jest nadal Legia Warszaw a, która zdołała tylko zremisować z Pogonią na własnym boisku, jak cień kroczy za nią Górnik Zabrze — który pokonał wczoraj w Bytomiu miejscową Polonię. Nie powiodło się krakowskiej Wiśle, która przegrała w sobotę w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. Sporo meczy piłkarskich w ekstraklasie zakończyło się wynikami remisowymi, co spowodowało że nadal niewyjaśniona jest sytuacja na dole tabeli. Aż kilka zespołów zagrożonych jest spadkiem do klasy niższej.

Zagłębie— Wisła 1:0

W Sosnowcu rozegrany został pojedynek o mistrzostwo I ligi pomiędzy Zagłębiem i Wisłą. Zwycięstwo 1:0 (0:0) odnieśli gospodarze. Bramkę zdobył w 76 min. Seweryn po rzucie rożnym.

Krakowianie zaprezentowali się w Sosnowcu z bardzo dobrej strony, szczególnie podobały się linie defensywne, gospodarze mieli bardzo wiele kłopotu z dobrze zorganizowaną obroną Wisły i nie mogli zmusić bramkarza Stroniarza do kapitulacji. Wisła do 76 min. odpierała skutecznie ataki Zagłębia, ale moment nieuwagi obrońców kosztował krakowian bardzo drogo. Po rzucie rożnym Jaresika do piłki doszedł Seweryn. przejął ją na głowę i umieścił w siatce.

W ostatnim kwadransie Zagłębie miało jeszcze dwukrotnie szansę podwyższenia wyników, ale napastnicy strzelali niecelnie. Wisła miała doskonałą okazję zdobycia gola w 30 minucie meczu, ale Lendzion będąc sam na sam z bramkarzem strzelił mu w ręce.

W zespole krakowskim obok bramkarza Stroniarza na najwyższe noty zasłużyli wójcik, który zagrał jeden ze swych najlepszych meczy, a także obrońcy Płonka i Musiał oraz pomocnik Studnicki.

Wisła: Gonet (od 1 min. Stroniarz), Polak, Wójcik, Musiał, Płonka, Kotlarczyk, Lendzion, Studnicki, Michaliszyn, Sarnat, Skupnik.