1971.08.07 ŁKS Łódź - Wisła Kraków 3:0

Z Historia Wisły

1971.08.07, I Liga, 1. kolejka, Łódź, Stadion ŁKS, 19:00
ŁKS Łódź 3:0 (1:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 40.000
sędzia: Marian Kustoń
Bramki
Jerzy Sadek 38'
Grzegorz Ostalczyk 86'
Jerzy Sadek 89'
1:0
2:0
3:0
ŁKS Łódź
4-3-3
Zdzisław Guzicki
Zygmunt Gutowski
Bolesław Szadkowski
Wiesław Chodakowski
Mieczysław Korzeniowski
Andrzej Pyrdoł Grafika:Zmiana.PNG (85' Ryszard Polak)
Piotr Suski
Grzegorz Ostalczyk
Jerzy Sadek
Jan Mszyca
Andrzej Grębosz

trener: Józef Walczak
Wisła Kraków
4-3-3
Henryk Stroniarz
Henryk Maculewicz
Ryszard Wójcik
Jerzy Płonka
Adam Musiał
Zbigniew Krawczyk
Tadeusz Kotlarczyk
Czesław Studnicki
Kazimierz Kmiecik
Ryszard Sarnat
Hubert Skupnik

trener:Michał Matyas

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1971, nr 183 (7/8 VIII) nr 8059

A Wisła? Chcielibyśmy żeby jedyny reprezentant Krakowa w ekstraklasie znalazł się w tej grupie drużyn. Krakowianie spędzili wakacje na tournee po USA i Kanadzie, gdzie odnieśli kilka cennych sukcesów. Już po powrocie do kraju rozegrali tylko jeden mecz sparingowy z III-ligowym zespołem Karpat Krosno, wygrywając 4:0. Na podstawie tego spotkania trudno jednak powiedzieć coś konkretnego o aktualnej formie wiślaków. Przez ostatnie dni przebywali oni na zgrupowaniu w Myślenicach, skąd wczoraj po południu wyjednali autokarem.

Dziś wieczorem, przy świetle elektrycznym rozegrają mistrzowski mecz z beniaminkiem I ligi — ŁKS-em. Wiadomo, że takie spotkania są. bardzo trudne, cała Łódź wybiera, się na ten mecz...

Wisła wyjechała w następującym składzie: Gonet i Stroniarz (bramkarze), Polak, Wójcik, Płonka, Musiał (obrońcy), Studnicki, Maculewicz, Kotlarczyk, T. Michaliszyn i Krawczyk (pomocnicy) oraz Skupnik, Sarnat, Kmiecik i Lendzion (napastnicy).


Echo Krakowa. 1971, nr 184 (9 VIII) nr 8060

Wysoka porażka Wisły z ŁKS-em

ŁKS ŁÓDŹ — WISŁA 3:0 (1:0). Bramki strzelili: Sadek w-38 i 89 min. oraz Ostalczyk w 86 min. Sędziował p. Kustoń z Poznania. Widzów około 40 tys.

WISŁA: Stroniarz, Maculewicz, Płonka, Wójcik, Musiał, Krawczyk, Kotlarczyk, Studnicki, Kmiecik, Sarnat, Skupnik. Piłkarze Wisły źle rozpoczęli nowy sezon. W Łodzi doznali dotkliwej porażki z beniaminkiem I ligi, LKS-em. Krakowianie zagrali słaby mecz i nie bardzo usprawiedliwia ten fakt osłabienie drużyny (Wisła wystąpiła bez kontuzjowanego Lendziona i chorego Polaka). Brakowało skuteczności w grze napastników, a w ostatnich czterech minutach i obrona popełniła błędy, gdyż w tym krótkim okresie łodzianie strzelili1 dwie bramki.

Najlepszymi zawodnikami w drużynie krakowskiej byli: Wójcik, Musiał i Skupnik