1971.08.22 Szombierki Bytom - Wisła Kraków 3:1

Z Historia Wisły

800 mecz Wisły w I lidze
1971.08.21, I Liga, 3. kolejka, Bytom, Stadion Szombierek, 16:30
Szombierki Bytom 3:1 (0:0) Wisła Kraków
widzów: 3.000
sędzia: Jerzy Hołub z Warszawy
Bramki
Roman Ogaza 46' (g)
Roman Ogaza 48'

Zygmunt Lasic 83'
1:0
2:0
2:1
3:1


72' Tadeusz Polak

Szombierki Bytom

Marek Ochman
Stanisław Cygan
Stefan Kliński
Helmut Nowak
Henryk Sośnica
Stanisław Grzywaczewski
Adam Romowicz
Jan Wilim
Stanisław Bykowski Grafika:Zmiana.PNG (75' Zygmunt Lasic)
Jerzy Ludyga Grafika:Zmiana.PNG (47' Jan Białas)
Roman Ogaza

trener: Józef Burda
Wisła Kraków

Stanisław Gonet
Tadeusz Polak
Ryszard Wójcik
Jerzy Płonka grafika: Zmiana.PNG (58’Henryk Maculewicz)
Adam Musiał
Zbigniew Krawczyk grafika: Zmiana.PNG (53’Czesław Studnicki)
Tadeusz Kotlarczyk
Andrzej Garlej
Wiesław Lendzion Grafika:Zk.jpg Grafika:cz.jpg 53’
Ryszard Sarnat
Zdzisław Kapka

trener:Marian Kurdziel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Mecz odbył się 21.08.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1971, nr 195 (21/22 VIII) nr 8071

Wszystkie drużyny I ligi mają za sobą już po dwa mecze.

To jeszcze za mało, aby w pełni ocenić formę poszczególnych zespołów. Niemniej jednak można wyciągnąć już kilka wniosków: bardzo dobrze wystartowały w tym sezonie zespoły beniaminków: ŁKS-u i Odry, które znajdują się w czołówce. Podobnie jak i w jesiennej rundzie w ubiegłym roku rewelacyjnie spisuje się mielecka Stal, która bez straty punktu znajduje się na pierwszym miejscu. Ostatnie miejsce z zerowym kontem, zajmują Szombierki, a w najbliższym ich sąsiedztwie uplasowała się krakowska Wisła, która dotąd nie strzeliła ani Po sukcesach w USA i Kanadzie, piłkarze Wisły fatalnie wystartowali w rozgrywkach I. ligi: przegrali wysoko w Łodzi, a następnie, już na własnym boisku, po słabej grze zaledwie zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec. Czy zła passa krakowian zostanie przełamana? Wisła gra dziś w Bytomiu z, Szombierkami, i jeśli przegra, to spadnie na ostatnie miejsce w tabeli! Przypomnij my. że Wisła gra w najbliższą środę z groźnym w tym sezonie. zespołem Warszawskiej. Gwardii, a za tydzień w Mielcu z rewelacyjną Stalą. Krakowianom punkty, są więc potrzebne prawie że na wagę złota, bo później mogą być spore kłopoty z nadrabianiem zaległości.

Wszyscy kibice piłki nożnej w Krakowie z niecierpliwością oczekiwać będą wyniku z Bytomia.


Echo Krakowa. 1971, nr 196 (23 VIII) nr 8072

Niepowodzenie w Bytomiu Szombierki Wisła 3:1

SZOMBIERKI BYTOM — WISŁA 3:1 (1:0).

Bramki strzelili: dla Szombierek — Ogazaw45i 47 min., Grzywaczewski w 80 min., dla Wisły — Polak w 73 min. Sędziował p. Hołub WISŁA: Gonet, Polak, Musiał, Płonka (Maculewicz), Wójcik, Krawczyk (Studnicki), Kotlarczyk, Garlej, Lendzion, Sarnat, Kapka. Kibice Wisły liczyli, że Ich pałkarze przynajmniej zremisują z ostatnią drużyną tabeli I ligi Szombierkami. Tymczasem krakowianie przegrali 1:3 i spadli na ostatnie miejsce. Mecz w Bytomiu stał na słabym poziomie. Początkowo wiślacy posiadali nawet nieznaczną przewagę, później gra wyrównała się, a tuż przed końcem pierwszej polowy Ogaza strzelił bramkę dla Szombierek. Ten sam zawodnik wpisał się po raz drugi na listę strzelców, zdobywając bramkę w 47 min. W 73 min. Polak pięknym strzałem zmniejszył rozmiary porażki, lecz w siedem minut później Grzywaczewski ustalił wynik meczu na 3:1 dla Szombierek. Należy jeszcze zaznaczyć, że 6ędzia za niesportowe zachowanie usunął z boiska Lendziona.


Echo Krakowa. 1971, nr 197 (24 VIII) nr 8073

PIŁKARZE Wisły tracą nie tylko punkty, lecz takie i zawodników. Podczas sobotniego meczu z Szombierkami, Lendzion, został w pewnym momencie upomniany przez sędziego, za kolejny faul na przeciwniku. Zgodnie z regulaminem, arbiter, p. Hołub pokazał żółtą kartkę. Lendzion zaczął protestować. Sędzia nie namyślając się długo wyciągnął, czerwoną, kartkę i piłkarz Wisły musiał opuścić boisko. Działo się to w 53 min., i krakowianie, przez brak dyscypliny swego piłkarza, 37 minut grali w dziesiątkę.


Gazeta Krakowska. 1971, nr 199 (23 VIII) nr 7303

Trzecia kolejka mistrzowskich spotkań piłkarskich przyniosła szereg niespodzianek. Porażka lidera Stali Mielec w Wałbrzychu, remis piłkarzy Legii z Odrą, taki sam wynik Zagłębia Sosnowiec z Pogonią i wreszcie porażka Wisły w Bytomiu to rezultaty zaskakujące.

Dalszą zwyżkę formy sygnalizują piłkarze Ruchu, którzy po zwycięstwie w- Warszawie nad Gwardią objęli przodownictwo w tabeli. Dziś już należy zastanowić się nad pozycją Wisły. Jeden punkt w trzech spotkaniach napawa niepokojem.

Nie udało się zespołowi Wisły wywieźć z Bytomia jednego punktu w meczu I ligi piłki nożnej z Szombierkami, a takie założenie było planem minimum krakowskiego zespołu. Początkowo więcej z gry mieli krakowianie, ich akcjom brak było jednak wykończenia.

Fatalne dwie minuty 45—47 min zadecydowały o porażce zespołu „białej gwiazdy”. W tym okresie Szombierki zdobyły dwie bramki. Jeszcze istniała szansa uzyskania przez Wisłę przynajmniej wyniku remisowego gdy w 73 min. Polak pięknym strzałem uzyskał pierwszą w tym sezonie ligowym bramkę dla Wisły. W końcowej fazie meczu gospodarze jednak zdobyli trzecią bramkę i mecz zakończył się zwycięstwem Szombierek 3:1 (1:0).

Wisła: Gonet, Polak. Płonka (Maculewicz), Wójcik, Musiał, Krawczyk (Studnicki), Kotlarczyk. Garlej, Lendzion, Sarnat, Kapka.