1971.09.08 Zagłębie Wałbrzych - Wisła Kraków 0:0

Z Historia Wisły

1971.09.08, I Liga, 7. kolejka, Wałbrzych, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Wałbrzych 0:0 Wisła Kraków
widzów: 10.000
sędzia: Ogorzewski z Łodzi
Bramki
Zagłębie Wałbrzych

Szeja
Pietraszewski
Paździor
Szłykowicz
Cieszowiec
Galas
Augustyniak
Nowak
Sytachuła
Odsterczyl Grafika:Zmiana.PNG (Tadeusz Pawłowski)
Kwiatkowski Grafika:Zmiana.PNG (Delega)

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Tadeusz Polak
Ryszard Wójcik
Tadeusz Kotlarczyk
Adam Musiał
Wiesław Lendzion
Zbigniew Krawczyk
Czesław Studnicki
Kazimierz Kmiecik
Ryszard Sarnat
Hubert Skupnik

trener: Marian Kurdziel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1971, nr 210 (8 IX) nr 8086

Po niedzielnym meczu z chorzowskim Ruchem, piłkarze Wisły nie mieli arii chwili odpoczynku. Poniedziałek poświęcony był na trening tzw. regeneracyjny a już wczoraj wyruszyli w drogę do Wałbrzycha, gdzie dziś przyjdzie im stanąć do kolejnej, ciężkiej i ważnej próby, do meczu z miejscowym Zagłębiem. Gospodarze są w nieco lepszej sytuacji od krakowian. Zajmują 11 miejsce W tabeli, i mają na swym koncie o 3 pkt więcej od wiślaków. Ale ani pozycja ani też dorobek punktowy nie zadowalają piłkarzy wałbrzyskich oraz ich licznych zwolenników, którzy chcą oglądać zwycięstwa swych pupilów. Liczą więc na wygraną w dzisiejszym spotkaniu, mając na potwierdzenie swych rachub słabiutkie rezultaty krakowian w dotychczasowych spotkaniach 1 ostatnią lokatę w tabeli.

Ale piłkarze „Białej Gwiazdy” nie zamierzają oddać punktów Zagłębiu. Niezwykle intensywne treningi prowadzone przez trenera M. Kurdziela dają już pewne efekty — lepszą grę, lepszą kondycję i wiarę w swe siły, a więc atuty, które mogą przynieść sukces, nawet na tak trudnym terenie jak Wałbrzych.

Wiślacy wyjechali na Dolny Śląsk w swym najsilniejszym składzie specjalnie wynajętym wagonem sypialnym, którym udadzą się prosto z Wałbrzycha w dalszą drogę, jako, że w niedzielę przyjdzie im grać przeciwko Pogoni w Szczecinie. Nie wracają więc po dzisiejszym meczu do domu lecz w „hotelu na kółkach" jadą nad morze i dopiero po niedzielnym spotkaniu wrócą pod Wawel.

Atmosfera w zespole jest dobra.

Wszyscy piłkarze są zdrowi, wszyscy zapowiadają też nieustępliwą, ambitną walkę o zwycięstwo.

Rzecz będzie trudna do realizacji, gdyż wałbrzyszanie to groźna 1 ambitnie grająca drużyna, ale w myśl starego piłkarskiego powiedzenia, że „piłka jest okrągła” miejmy nadzieję na sukces wiślaków, na zdobycie choć punktu.


Echo Krakowa. 1971, nr 211 (9 IX) nr 8087

Cenny punkt wiślaków w Wałbrzychu

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH — WISŁA 0:0. Sędziował p. Ogorzewski z Łodzi.

Widzów ok. 10.000.

ZAGŁĘBIE — Szeja, Pietraszewski, Paździor,. Szłykowicz, Cieszowiec, Galas, Augustyniak, Nowak, Stachuła, Odsterczyl (Pawłowski), Kwiatkowski (Delega).

WISŁA — Gonet, Polak, Wójcik, Kotlarczyk, Musiał, Krawczyk, Studnicki, Kmiecik, Lendzion, Sarnat, Skupnik.

Piłkarze „Białej Gwiazdy” z trudem zaczynają odrabiać straty poniesione na starcie mistrzowskich rozgrywek. Po dobrym meczu z Ruchem, wczoraj uzyskali kolejny, punkt, tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem w Wałbrzychu. Krakowianie zastosowali w tym meczu taktykę defensywną, kontratakując tytko sporadycznymi wypadami, które dwukrotnie o mato nie przyniosły im prowadzenie. Najpierw, w 31 min. Lendzion znalazł się w dobrej pozycji strzeleckiej, ale jego silny strzał zdołał sparować oram kari gospodarzy Szeja, a po raz drugi w dogodnej sytuacji był Kmiecik w 76 min. lecz nie trafił do bramki.

W zespole krakowskim wszyscy zawodnicy grali z ogromną ambicją i poświęceniem, zasługując na słowa pochwały. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Gonet, który szereg razy interweniował skutecznie w bardzo groźnych sytuacjach, oraz cala formacja defensywna, grająca przez pełne 90 min. z ogromną zaciętością i skutecznością.


Gazeta Krakowska. 1971, nr 214 (9 IX) nr 7318

Z zadowoleniem przyjęli kibice krakowscy wiadomość z Wałbrzycha o uzyskanym przez Wisłę, Wyniku remisowym. Wreszcie krakowianie zaczęli ciułać punkty, Wreszcie defensywa skutecznie broni dostępu do własnej bramki.

Zagłębie W.-Wisła 0:0

Piłkarze Wisły wykonali plan minimum w wyjazdowym spotkaniu I ligi w Wałbrzychu z Zagłębiem. Uzyskany wynik remisowy 0:0 przyniósł zespołowi „białej gwiazdy” cenny punkt. Skomasowana defensywa krakowska skutecznie odpierała ataki gospodarzy, przeprowadzane najczęściej środkiem boiska, napastnicy Wisły nękali przeciwnika wypadami.

WISŁA: Gonet, Polak, Wójcik, Musiał Kotlarczyk, Krawczyk, Kmiecik, Lendzion, Stadnicki, Sarnat, Skupnik.