1972.03.16 Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:0

Z Historia Wisły

1972.03.16, mecz towarzyski, Kraków,
Wisła Kraków 2:0 (0:0) Garbarnia Kraków
widzów: 500
sędzia: Bartosik z Krakowa
Bramki
Kazimierz Kmiecik
Hubert Skupnik
1:0
2:0
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Antoni Szymanowski
Tadeusz Kotlarczyk
Ryszard Wójcik
Adam Musiał

Tadeusz Polak
Wiesław Lendzion
Ryszard Sarnat
Kazimierz Kmiecik
Hubert Skupnik grafika: Zmiana.PNG (Zdzisław Kapka)

trener: Marian Kurdziel

Garbarnia Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1972, nr 65 (17 III) nr 8247

Pogoda sprzyja piłkarzom

WCZORAJ przy pięknej pogodzie, lecz na miękkim boisku, rozegrano towarzyski mecz piłkarski w którym Wisła wygrała Z Garbarnią 2:0 (0:0). Sędziował p. Bartosik z Krakowa — b. dobrze. Widzów ok. 500. Bramki zdobyli: Kmiecik i Skupnik.) Mecz wykazał zupełnie niezłe przygotowanie kondycyjne obydwu zespołów. I-ligowcy mieli w tym meczu sporą przewagę (szczególnie do przerwy w składzie: Gonet — A, Szymanowski, Kotlarczyk, „Wójcik, .Musiał— Polak, Lendzion, Sarnat — Kmiecik, Skupnik, Kapka).

Po przerwie wiślacy wprowadzili zmiany w zespolę, ale też mieli kilka pozycji strzeleckich, jednak niewykorzystanych: Kmiecik, Skupnik, Musiał.

Stosując nieco inną miarę dla II-ligowców należy stwierdzić, że i jedenastka ludwinowska nie grała źle. Należy nadmienić, że zmieniona nieco — w porównaniu do ubiegłego sezonu — linia obronna była pod ciągłym naporem szybkich napastników Wisły, natomiast atak garbarzy miał przeciwko sobie reprezentantów Polski. W sumie, spora grupa kibiców oglądała, jak na przedwiośnie piłkarskie, wcale dobry futbol.

(JAF)