1972.04.22 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1972.04.22, I Liga, 15. kolejka, Sosnowiec, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 10.000
sędzia: Wiesław Karolak z Łodzi
Bramki
Lula 8'

1:0
1:1

80' Kazimierz Kmiecik
Zagłębie Sosnowiec

Patoła
Leszczyński
Bazan
Szmidt
Czerniak
Fotfole
Lula
Gałeczka
Kaczewski
Seweryn
Kowalczyk

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Antoni Szymanowski
Ryszard Wójcik
Tadeusz Kotlarczyk
Adam Musiał
Tadeusz Polak
Wiesław Lendzion
Zdzisław Kapka
Kazimierz Kmiecik
Ryszard Sarnat
Hubert Skupnik

trener: Marian Kurdziel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1972, nr 95 (22/23 IV) nr 8277

Krakowian szczególnie interesuje dzisiejszy występ jedenastki z „Białą Gwiazdą” w Sosnowcu, gdzie Zagłębie pała chęcią utrzymania się na szczycie tabeli a Wisłą w środkowej strefie. W Jesiennej rundzie, w Krakowie, obydwa zespoły podzieliły się punktami (0:0)), a Jak będzie w Sosnowcu? Sądzimy, że krakowian stać ,na remis. Przemawia za tym tradycją i aktualna sytuacja. Zagłębie nie potrafiło radzić sobie z Wisłą, nawet kiedy było zdecydowanym faworytem, tak zresztą jak i Wisła, kiedy przed laty egzaminowała debiutujących w I lidze sosnowiczan. Na ogół uzyskiwano remisy.


Echo Krakowa. 1972, nr 96 (24 IV) nr 8278

Piłkarze Wisły zremisowali w meczu o mistrzostwo I ligi zgrywanym w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem (0:1). Bramki zdobyli, dla gospodarzy —Lula już w 7 min., dla gości - Kmiecik w 85 min. gry. Sędziował p. Karolak z Łodzi.

Wiślacy wrócili z Sosnowca zadowoleni, chociaż — jak podkreślają obserwatorzy tego spotkania — winni ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety, kiedy nie wykorzystuje się 100 proc. sytuacji podbramkowych, lub zamiast strzelać podaje do partnera znajdującego się w gorszej pozycji, to i podział punktów musi zadowolić. Tym bardziej, że przecież, gospodarze prowadzili ód 7 miń., aby później odpierać falowe ataki gości, uwieńczone dopiero na 5 min. przed końcem meczu. Dodajmy, że dwukrotnie grę trzeba było przerwać, ponieważ nad Sosnowcem szalała ulewa, która zamieniła murawę w grzęzawisko.


Gazeta Krakowska. 1972, nr 95 (22/23 IV) nr 7510

Polskie Radio przeprowadzi bezpośrednią transmisję z I-ligowego meczu piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec — Wisła na fali UKF 63,75 MHz w sobotę o godz. 16.