1973.06.30 BK 1903 Kopenhaga - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

1973.06.30, Puchar Intertoto, 1. kolejka, Kopenhaga, Stadion Gentofte,
BK 1903 Kopenhaga 1:3 (0:1) Wisła Kraków
widzów: 2.000
sędzia:
BramkiThybessen (k) 89'
0:1
0:2
0:3
1:3
37' Ryszard Sarnat
59’ Ryszard Sarnat
69' Kazimierz Kmiecik

BK 1903 Kopenhaga
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Antoni Szymanowski
Henryk Maculewicz
Jerzy Płonka
Adam Musiał
Henryk Szymanowski
Wiesław Lendzion
Andrzej Garlej
Kazimierz Kmiecik
Ryszard Sarnat
Zdzisław Kapka

trener: Jerzy Steckiw

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1973, nr 145 (22 VI) nr 8632

piłkarze Wisły pomyślnie rozpoczęli swój start w turnieju o „Puchar lata”.

W wyjazdowym spotkaniu rozegranym w Kopenhadze z miejscowym klubem K.B 1903 krakowianie wygrali 3:1 (1:0) zdobywając bramki ze strzałów Sarnata — 2 oraz Kmiecika — gospodarze uzyskali jedyną bramkę z rzutu karnego, podyktowanego w ostatniej minucie meczu za zagranie ręką obrońcy krakowskiego. Strzelcem był Thygesen.

Gazeta Krakowska. 1973, nr 156 (2 VII) nr 7880

W sobotę zainaugurowano rozgrywki o „Puchar Lata”.

Piłkarze krakowskiej Wisły walczyli na stadionie Gentofte w Kopenhadze z miejscową jedenastką Boldklubben 1903 Drużyna Boldklubben siedmiokrotnie zdobywała mistrzostwo Danii, a w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce w tabeli.

W tym roku piłkarze z Kopenhagi grają znacznie gorzej i zajmują aktualnie ostatnie miejsce w ekstraklasie duńskiej.

Piłkarze Wisły rozegrali w sobotę dobre spotkanie na stadionie w Kopenhadze i wygrali pewnie 3:1 (1:0). Krakowianie mieli przez cały mecz wyraźną przewagę i raz po raz stwarzali pod bramką przeciwnika groźne sytuacje.

Duet Kmiecik — Sarnat spisywał się znakomicie, oddając wiele celnych strzałów. Trzy z nich znalazły drogę do siatki Duńczyków. W pierwszej połowie meczu prowadzenie dla wiślaków zdobył Sarnat, ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania na 2:0. W chwilę później na listę strzelców bramek wpisał się Kmiecik.

Wynik 3:0 utrzymywał się do ostatniej minuty pojedynku. Ataki gospodarzy załamywały się na obronie Wisły i wydawało się, że krakowianie nie stracą w tym meczu ani jednej bramki Dopiero w 90 min. gry Boldklubben zdobył honorowy punkt.

Jeden z obrońców Wisły uratował swą drużynę przed stratą bramki zatrzymując piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny. Thygesen wykorzystał bezbłędnie „jedenastkę” i ustalił wynik pojedynku.

Piłkarze Wisły zanotowali więc na swym koncie pierwsze zwycięstwo w „Pucharze Lata”. W najbliższą sobotę krakowianie grają kolejny mecz pucharowy na własnym boisku tym razem z O.F.C.

„Kickers” Offenbach (NRF).