1975.07.11 ŠK Žilina - Wisła Kraków 3:0

Z Historia Wisły

1975.07.11, Mecz towarzyski, Bratysława,
MŠK Žilina 3:0 Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
MŠK Žilina
Wisła Kraków


trener: Aleksander Brożyniak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.plRelacje prasowe

Gazeta Południowa. 1975, nr 154 (11/13 VII) nr 8492

Piłkarze krakowskiej Wisły i intensywnie przygotowują się I już do jesiennej rundy rozgrywek ligowych. W czwartek i drużyna pod wodzą trenera H. Stroniarza udała się na międzynarodowy turniej do Bratysławy, gdzie zmierzy się z dwoma czechosłowackimi zespołami — Rapidem Bratysławą i ZVL Zilina. Krakowianie wyjechali do Bratysławy w mocno osłabionym składzie — bez A. Szymanowskiego (przebywa na zamorskim tournée), Kmiecika, Kusty, Kapki (udali się z drużyną młodzieżową do Iranu) oraz juniorów Budki i Kawałki (powołanych do reprezentacji kraju).


Echo Krakowa. 1975, nr 155 (16 VII) nr 9250

UCZESTNICZĄC W SPOTKANIACH Z CZECHOSŁOWACKIMI ZESPOŁAMI LIGOWYMI.

PIERWSZY MECZ Z ZVL ŻYLINA KRAKOWIANIE PRZEGRALI 0:3 (0:1), W DRUGIM NATOMIAST ZREMISOWALI 0 0 Z BRATYSŁAWSKIM RAPIDEM.

Oceniając spotkania trener H. Stroniarz stwierdził, iż były one pożytecznym sprawdzianem, formy, szczególnie dla zawodników rezerwowych, jako że wiślacy byli w CSRS w mocno osłabionym składzie bez Szymanowskiego, Kapki, Kusty, Kmiecika i czołowych juniorów przebywających z reprezentacjami kraju za granicą. Po powrocie ze stolicy Słowacji, piłkarze Wisły wznawiają przygotowania do rozgrywek ligowych na swym stadionie.

A tymczasem PZPN ogłosił już terminarz pierwszej rundy, kolejnej edycji ligowych zmagań.

Ekstraklasa wystartuje 3 sierpnia j zakończy boje pierwszej rundy 30 listopada, z tym, że po pierwszych pięciu kolejkach, które rozegrane zostaną do 20 sierpnia nastąpi przerwa do 14 września, później znowu pięć kolejek do 5 października i przerwa do 2 listopada, aby w tym czasie rozegrać mecze eliminacyjne mistrzostw Europy z Holandią i Włochami.

W pierwszej rundzie wiślacy rozegrają na swym boisku 8 spotkań, a 7 meczów będą grać na wyjeździe..strona 9. zapowiedź meczu