1976.02.20 Wisła Kraków - Płomień Sosnowiec 3:0

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 05:21, 14 cze 2020; PawelP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
1976.02.20, I liga, Kraków, hala Wisły, 17:00
Wisła Kraków 3:0 Płomień Sosnowiec
(15:10, 15:7, 15:2)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wisła Kraków
Płomień Sosnowiec
'
Trenerzy: '
Elżbieta Nowak
Krystyna Maculewicz
Beata Buhl
Urszula Grzybalska
Anna Kołda
Alina Wrzosek
rez.:
Lucyna Kuśnierz
Bożena Kmieć
Wiesława Chaberska
Składy: '
(l) – libero


Spis treści

Relacje prasowe

Gazeta Południowa. 1976, nr 39 (18 II) nr 8867

Przed 10 dniami rozpoczęły się rozgrywki o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet. Dotychczas siatkarki krakowskiej Wisły rozegrały 3 mecze na wyjeździe. z których dwa wygrały. W najbliższy piątek „wiślaczki” po raz pierwszy wystąpią przed własną publicznością. Przeciwniczkami Wisły będzie zespół aktualnego mistrza Polski — Płomień Milowice. W ub. sezonie krakowianki przegrały dwukrotnie z Płomieniem, w Krakowie 0:3 i w Milowicach 2:3, obecnie są w stanie nawiązać równorzędną walkę z rywalkami. W porównaniu z ub. sezonem Płomień występuje bez swojej najlepszej zawodniczki Hałaburdy, która odeszła do Czarnych Słupsk. Mecz Wisła — Płomień odbędzie się w hali Wisły w piątek, o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę siatkarki Wisły spotkają się o godz. 11.00 z beniaminkiem I ligi — Kolejarzem Katowice i są w tym meczu zdecydowanymi faworytkami. (RM)

Echo Krakowa. 1976, nr 40 (19 II) nr 9422

JUŻ JUTRO (początek godz. 17) siatkarki krakowskiej Wisły zaprezentują się po raz pierwszy w tym sezonie publiczności podwawelskiego grodu w meczu z aktualnym mistrzem Polski — Płomieniem Milowice. W niedzielę krakowianki podejmować będą beniaminka ekstraklasy — katowickiego Kolejarza. Po dotychczas rozegranych spotkaniach siatkarki Wisły znajdują się na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 2 punktów, które zdobyły w wyjazdowych spotkaniach z AZS-em W-wa i ChKS-em.

Ujemne konto krakowianek — to jedyna porażka z kandydatem do tytułu mistrzowskiego — Startem Łódź. Jutrzejszy przeciwnik Wisły — Płomień przyjeżdża do Krakowa w roli faworyta i zwycięstwo Wisły byłoby sensacją. Bez względu na wynik meczu pewne jest, że w piątkowym spotkaniu aktualnego lidera tabeli z Wisłą emocji nie zabraknie W niedzielę przeciwnikiem Wisły będzie zajmujący 3 lokatę w tabeli — katowicki Kolejarz, mający na swym koncie gładkie zwycięstwa nad Odrą Wrocław i Polonią Świdnica. Opromieniony tymi zwycięstwami beniaminek ligowy nie odda beż walki punktów. Wierzymy jednak w zwycięstwo siatkarek Wisły.


Echo Krakowa. 1976, nr 42 (21/22 II) nr 9424

Sensacja w hali Wisły

siatkarki krakowskiej Wisły sprawiły swoim sympatykom przyjemną, niespodziankę zwyciężając wczoraj we własnej hali drużynę aktualnych mistrzyń Polski — Płomienia Milowice 3:0 (15:10, 15:8,15:2). Nawet trener milowiczanek p. K. Rawska-Czajkowska me pamiętała tak gładkiej porażki swego zespołu w ostatnich latach.

Zespół Białej Gwiazdy” zagrał bardzo dobrze i nie miał po prostu słabych punktów. Cała I szóstka: Buhl, Grzybalska Kołda, Maculewicz, Nowak i Wrzosek jak i zmienniczki: Chaberska, Kmieć i Kuśnierz — prezentowały grę na wysokim poziomie.

Płomień zawiódł, niczym nie przypominając mistrza Polski. Błyskawiczne zagrywki krakowianek częstokroć zaskakiwały milowiczanki (nawet reprezentantki Polski -Modnicką i Godlewską) powodując w efekcie nieprecyzyjne rozegranie piłki Wypada tylko życzyć krakowiankom utrzymania wysokiej formy i równie skutecznej gry do końca sezonu. Po zwycięstwie nad Płomieniem podopieczne trenera S. Poburki są bowiem kandydatkami do jednego z „medalowych” miejsc! (WiGr)


Gazeta Południowa. 1976, nr 42 (21/22 II) nr 8670

Świetnie zaprezentowały się w pierwszym występie przed własną publicznością siatkarki krakowskiej Wisły. W rozegranym wczoraj w Krakowie meczu o mistrzostwo I ligi „wiślaczki” zdecydowanie pokonały obrończynie tytułu mistrzowskiego — Płomień Milowice 3:0 (15:10, 15:8, 15:2). Wszystkie trzy sety stały pod znakiem wyraźnej przewagi krakowianek, które znakomitymi serwami uniemożliwiły szybki atak siatkarkom Płomienia. Zespół gości jedynie w pierwszym secie starał się nawiązać równorzędną walkę, natomiast w trzecim secie praktycznie nie istniał na boisku. WISŁA: Wrzosek, Nowak, Kołda, Grzybalska, Maculewicz, Buhl (Kuśnierz, Kmieć, Chaberska).Galeria

Relacje prasowe