1976.02.28 Wisła Kraków - Polonia Świdnica 3:0

Z Historia Wisły

1976.02.28, I liga, Kraków,
Wisła Kraków 3:0 Polonia Świdnica
()

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wisła Kraków
Polonia Świdnica
'
Trenerzy: '
Elżbieta Nowak
Krystyna Maculewicz
Beata Buhl
Urszula Grzybalska
Anna Kołda
Alina Wrzosek
Składy: '
(l) - libero


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1976, nr 49 (1 III) nr 9431

Dzięki zwycięstwu nad Polonią Siatkarki Wisły najlepsze na półmetku

SIATKARKI ekstraklasy zakończyły I rundę rozgrywek.

Krakowska Wisła po piątkowym zwycięstwie nad Odrą i wczorajszym nad Polonią została niespodziewanie, niemniej zasłużenie, liderem tabeli a zarazem mistrzem półmetka.

WISŁA — POLONIA ŚWIDNICA 3:0 (15:5, 15:4, 15:4). Krakowianki rozegrały bardzo dobry mecz wyraźnie górując nad trzecim zespołem ubiegłego sezonu. Warto dodać, że siatkarki ze Świdnicy grały znacznie lepiej niż. np. Odra w piątkowym spotkaniu z Wisłą.

Losy pierwszego seta ważyły się jedynie do stanu 6:5. Później bardzo dobra gra wiślaczek, a zwłaszcza Grzybalskiej, Buhl i Maculewicz znalazła odzwierciedlenie w kolejno zdobywanych punktach. W drugim secie Wisłą zagrała skuteczniej w obronie i w efekcie krakowianki prowadziły kolejno 6:0, 12:2, 14:3 i 15:4. W trzecim secie sytuacja nie uległa zmianie, a polonistki dodatkowo nie wykazały już woli walki. Wisła występowała w składzie: Buhl, Grzybalska, Hołda, Maculewicz, Nowak i Wrzosek. Podopiecznym trenera S. Poburki wypada życzyć jedynie równie dobrej postawy w rundzie rewanżowej. (WiGr)


Gazeta Południowa. 1976, nr 49 (1 III) nr 8677

Siatkarki Wisły pierwsze na półmetku

Zakończyła się I runda rozgrywek o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet. W ostatniej kolejce doszło do kilku sensacji. Obrończynie tytułu mistrzowskiego — Płomień Milowice przegrały we własnej hali z beniaminkiem ekstraklasy — ChKS Komunalnymi Łódź 2:3, a drugi beniaminek — Kolejarz Katowice pokonał Start Łódź 3:1. Dzięki tym rezultatom liderem na półmetku rozgrywek są siatkarki Wisły Kraków.

W rozegranym wczoraj w Krakowie meczu siatkarki Wisły potrzebowały zaledwie 39 minut na pokonanie Polonii Świdnica. Zespół gości po odejściu C. Aszkiełowicz i Leżoń-Ostojskiej stanowił w tym meczu tylko tło dla popisu krakowianek. Szóstka „wiślaczek”: Buhl, Grzybalska, Kołda, Maculewicz, Nowak i Wrzosek zademonstrowała niezwykle ofensywny styl gry, poparty dobrą zagrywką i niezłą grą w obranie. Ostatecznie Wisła wygrała z Polonią Świdnica 3:0 (15:5, 15:4, 15:4).