1976.03.12 Wisła Kraków - Start Łódź 3:1

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 05:34, 14 cze 2020; PawelP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
1976.03.12, I liga, Kraków, hala Wisły, 18:00
Wisła Kraków 3:1 Start Łódź
(15:9, 10:15, 15:10, 15;9)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Śliwka Szczurek
Wisła Kraków
Start Łódź
'
Trenerzy: '
Elżbieta Nowak
Krystyna Maculewicz
Beata Buhl
Urszula Grzybalska
Bożena Kmieć<
Alina Wrzosek
rez.:
Lucyna Kuśnierz
Ewa Kowal
Wiesława Chaberska
Składy: '
(l) – libero

Spis treści

Relacje prasowe


Gazeta Południowa. 1976, nr 58 (12 III) nr 8686

W piątek i niedzielę siatkarki Wisły po raz ostatni w tym sezonie wystąpią przed własną publicznością. Dziś wiślaczki walczą ze Startem Łódź (godz. 18). Zapowiada się ciekawe spotkanie, jako że obydwa zespoły kandydują do tytułu mistrzowskiego. W pierwszym meczu krakowianki przegrały ze Startem 0:3. Natomiast w niedzielę o godz. 9.30 Wisła gra z Komunalnymi Łódź i jest zdecydowanym faworytem. Pozostałe cztery mecze ligowe wiślaczki rozegrają na wyjeździeEcho Krakowa. 1976, nr 56 (10 III) nr 9438

W PIĄTEK i niedzielę siatkarki krakowskiej Wisły rozegrają ostatnie ligowe spotkania przed własną publicznością.

Ostatnie — bo cztery pozostałe mecze krakowianki rozegrają już na wyjazdach.

W piątek o godz. 18.30 Wisła podejmować będzie jednego z kandydatów do mistrzowskiego tytułu —Start Łódź. Dodajmy, że w pierwszej rundzie krakowianki gładko przegrały z łodziankami (0:3).

Czy dobra passa wiślaczek trwać będzie nadal i czy po Płomieniu, i AZS-ie W-wa kolejny „wielki przeciwnik dozna porażki w hali przy ul. Reymonta? Kibice Wisły nie dopuszczają nawet myśli o porażce. Piątkowy pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. W niedzielę Wisła gościć będzie drugi zespół łódzki ChKS nom analnych. W 1 rundzie krakowianki. po dramatycznym meczu, zwyciężyły łodzianki 3:2.

Obecnie są zdecydowanymi faworytkami. mimo iż ChKS zajmuje aktualnie wysokie 4 miejsce w tabeli.

W sunnę liczymy na komplet punktów wiślaczek, a co za tym idzie na umocnienie się drużyny krakowskiej na pozycji lidera. Drugi w tabeli Płomień ustępuje Wiśle o 1 punkt, a ponieważ czekają go spotkania z Polonią i Odrą nie zdziwilibyśmy się, gdyby po zbliżającej się kolejce, właśnie Wisła i o punkt za nią — Płomień — przewodziły niezagrożenie ligowej tabeli.


Echo Krakowa. 1976, nr 58 (12 III) nr 9440

JAK JUŻ informowaliśmy, dziś o godz. 18.00 w hali przy ul. Reymonta aktualny lider I ligi siatkarek, krakowska Wisła, podejmować będzie jednego z kandydatów do tytułu mistrzowskiego — Start Łódź.


Echo Krakowa. 1976, nr 59 (13/14 III) nr 9441

DAWNO nie widziany na meczach siatkarek komplet publiczności w hali przy ul. Reymonta nie mógł narzekać na brak emocji we wczorajszym spotkaniu aktualnego lidera tabeli krakowskiej Wisły z pretendentem do tytułu, mistrzowskiego łódzkim Startem. Po zaciętym i niemniej nerwowym spotkaniu zasłużone zwycięstwo przypadło krakowiankom 3:1 (15:9, 10.15, 15:10, 15:9). Sędziowali p.p. Zwierzański i Śliwka (obaj z Wrocławia). Krakowianki w I secie po dobrych zagrywkach Buhl objęły prowadzenie 9:3 i wydawało się, iż bez kłopotu rozstrzygną tę część gry na swoją korzyść. Tymczasem siatkarki Startu zaczęły grać coraz lepiej w obronie, coraz tej więcej ataków wiślaczek zatrzymywało się na dokładnych blokach łodzianek. W parę minut później było już tylko 11:8 dla Wisły Start zdobył jednakże w I secie jeszcze tylko jeden punkt, zaś zespół gospodarzy przy, szalonym dopingu publiczności pewnie zwyciężył. Również w II secie Wisła objęła prowadzenie (4:0), lecz konsekwentna i ambitna gra zespołu gości przyniosła im sukces. Losy III, najbardziej wyrównanego setu długo się ważyły. To jeden, to drugi zespół obejmował prowadzenie, nie mogąc jednak „odskoczyć” na bezpieczny dystans punktowy. Od stanu 9:9 Wisła przystąpiła do szturmu, i zdobywając kilka punktów pod rząd zapewniła sobie zwycięstwo. Także w IV secie walka była zacięta i nerwowa, lecz krakowianki nadawały już ton walce. W zwycięskim zespole najlepiej zagrały: Grzybalska, Nowak I Wrzosek, wśród pokonanych — Kopczyńska oraz Sołtysiak.Gazeta Południowa. 1976, nr 59 (13/14 III) nr 8687

Trwa dobra passa aktualnego lidera ekstraklasy siatkarek — Wisły Kraków. Wczoraj krakowianki pokonały Start Łódź 3:1 (15:9, 10:15, 15:10, 15:9). Spotkanie było zacięte i stało na dobrym poziomie. Zwłaszcza trzeci i czwarty set dostarczył sporo emocji, kibicom, którzy wypełnili wczoraj halę Wisły do ostatniego miejsca. Obydwa zespoły walczyły ambitnie, demonstrując wiele udanych zagrań.