1976.03.22 Kolejarz Katowice - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

1976.03.22, I liga, Katowice,
Kolejarz Katowice 3:1 Wisła Kraków
(15:4, 5:15, 15:7, 15:13)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Kolejarz Katowice
Wisła Kraków
'
Trenerzy: '
' Składy: '
(l) - libero

Spis treści

Relacje prasowe


Echo Krakowa. 1976, nr 66 (22 III) nr 9448

JESZCZE 4 meczę pozostały siatkarkom krakowskiej Wisły do końca sezonu. Wszystkie te spotkania rozegrają krakowianki na wyjazdach: dzisiaj tj. w poniedziałek z Kolejarzem w Katowicach, we wtorek z Płomieniem w Sosnowcu, w sobotę 27 bm. z Polonią w Świdnicy oraz w niedzielę 28 bm. z Odrą we Wrocławiu.

Aktualnie w tabeli prowadzi Wisła wyprzedzając korzystniejszym stosunkiem setów ChKS Komunalnych Łódź oraz o jeden punkt Płomień i Start. W nadchodzącej kolejce spotkań czeka więc krakowianki bardzo trudne zadanie — obrona pierwszego miejsca. Poniedziałkowy przeciwnik Wisły zespół katowickiego Kolejarza stał się. w I rundzie autorem sporej sensacji właśnie dzięki zwycięstwu nad zespołem „Białej Gwiazdy” 3:2. Było to wówczas tym bardziej niespodziewane zwycięstwo, jako że wiślaczki prowadziły już w setach 2:0! Nadarza się więc siatkarkom krakowskim doskonała okazja do rewanżu, a dodatkowym przyczynkiem do stawiania Wisły, w roli faworyta może być fakt ostatnich, gładkich porażek katowiczanek z Polonią i Odrą.

We wtorek Wisłę podejmować będzie aktualny mistrz Polski Płomień — zespół, który w I rundzie przegrał w Krakowie 0:3. Ostatnio siatkarki z Sosnowca również doznały niespodziewanej porażki ze świdnicką Polonią (2:3) lecz , nie zmieni to zbytnio układu sił, w którym zawodniczki Wisły po ciężkim meczu z Kolejarzem nie mogą być stawiane w roli pewnych zwyciężczyń. Nie wykluczając przyjemnych (jak i nieprzyjemnych) niespodzianek liczymy, iż siatkarki lidera tabeli — Wisły przywiozą z najbliższych, dwóch spotkań chociaż jeden punkt.


Echo Krakowa. 1976, nr 67 (23 III) nr 9449

SIATKARKI krakowskiej Wisły pokonały wczoraj zespół katowickiego Kolejarza 3:1 (15.4, 5:15, 15:7, 15:13) i “wzbogaciły się o kolejny punkt. Krakowianki zagrały bardzo ambitnie i odniosły przekonywające zwycięstwo nad bardzo przeciętnie grającymi katowiczankami.


Gazeta Południowa. 1976, nr 67 (23 III) nr 8695

Wczoraj rozegrana zostały kolejne spotkania w I lidze siatkówki kobiet. Na pozycji lidera utrzymała się krakowska Wisła, która pewnie wygrała w Katowicach z Kolejarzem. Odniosły też zwycięstwa najgroźniejsze rywalki wiślaczek — Komunalni Łódź, Płomień Milowice i Start Łódź. W tym kontekście bardzo istotne znaczenie dla układu tabeli będzie miało dzisiejsze spotkanie krakowianek w Milowicach z Płomieniem. Gdyby wiślaczkom udało się wygrać ten mecz — stałyby się kandydatem nr 1 do mistrzowskiego tytułu. O punkty będzie jednak w Milowicach bardzo trudno, wczoraj Płomień dość pewnie pokonał AZS Warszawa 3:1 (15:6, 15:11, 10:15, 15:7), sygnalizując zwyżkę formy. Kilka słów o meczu krakowianek. Wygrały z Kolejarzem Katowice 3:1 (15;4, 5:15, 15:7, 15:13), tym samym rewanżując się rywalkom za porażkę na własnym parkiecie, Katowiczanki były wczoraj bardzo słabo dysponowane, wiślaczki, grająca ż wielką ambicją, zaprezentowały się korzystnie. Grały — z wyjątkiem może II seta — równo i na dobrym poziomie