1977.02.22 Wisła Kraków - Szombierki Bytom 2:2

Z Historia Wisły

1977.02.22, mecz towarzyski, Kraków, boczne boisko Wisły,
Wisła Kraków 2:2 (1:1) Szombierki Bytom
widzów:
sędzia:
Bramki
Henryk Szymanowski
Henryk Maculewicz
Grzywaczewski
Mierzwiak
Wisła Kraków
4-3-3
Janusz Adamczykgrafika: Zmiana.PNG (Stanisław Gonet
Kazimierz Gazda
Zbigniew Płaszewski
Henryk Maculewicz
Adam Musiał
Henryk Szymanowski
Zdzisław Kapka

Leszek Pawlikowskigrafika: Zmiana.PNG (Janusz Krupiński
Adam Nawałka
Andrzej Iwan
Jan Jałocha grafika: Zmiana.PNG (Michał Wróbel

trener: Aleksander Brożyniak

Szombierki Bytom

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1977, nr 43 (23 II) nr 9720

WCZORAJ w sparringowym meczu piłkarskim zespół krakowskiej Wisły zremisował z I ligowymi Szombierkami 2:2 (1:1). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — H. Szymanowski i Maculewicz, a dla gości — Grzywaczewski i Mierzwiak. Wisła wystąpiła w składzie: Adamczyk (od 70 min. Gonet), Gazda, Maculewicz, Musiał, Płaszewski, H. Szymanowski, Pawlikowski (od 45 min. Krupiński), Kapka, Nawałka, Iwan, Jałocha (od min. Wróbel).


Gazeta Południowa. 1977, nr 43 (23 II) nr 8969

Wisła Szombierki 2:2

W ostatnim, przed rozpoczynającymi się w niedzielę rozgrywkami rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy, meczu sparingowym jedenastka Wisły zremisowała z Szombierkami Bytom 2:2 (1:1). Bramki dla krakowian zdobyli H. Szymanowski i Maculewicz, dla gości Grzywaczewski i Mierzwiak.

Spotkanie, chociaż rozegrane zostało na rozmokłym boisku, było interesujące i szybkie, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Obydwa zespoły stworzyły wiele sytuacji strzeleckich, jednakże nie potrafiły ich w pełni wykorzystać. Wiślacy wystąpili bez A. Szymanowskiego, który ma stłuczony mięsień, ale zawodnik ten zagra już w niedzielę w Szczecinie.

Trener A. Brożyniak powiedział po spotkaniu: „Jestem zadowolony z postawy zespołu w tym sparringu, piłkarze wykazali dobre przygotowanie kondycyjne i szybkościowe. Gorzej było i celnością strzałów. Ostatnie treningi przed meczem z Pogonią wykorzystamy więc na poprawienie skuteczności".

WISŁA: Adamczyk (Gonet) Gazda, Płaszewski, Maculewicz, Musiał, H. Szymanowski, Kapka, Pawlikowski (Krupiński), Nawałka, Iwan, Jałocha (Wróbel).

Warto dodać, że w meczu i Pogonią Wisła wystąpi z Iwanem. Zawodnik ten miał udać się za granicę z kadrą juniorów, jednakże za zgodą PZPN został zwolniony z wyjazdu, (tg) (tg)