1977.10.05 Wisła Kraków - Akademik Sofia 2:2

Z Historia Wisły

1977.10.05, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 17:00
Wisła Kraków 2:2 (2:0) Akademik Sofia
widzów: 4.000
sędzia: Leniewicz z Krakowa
Bramki
Adam Musiał 10'
Jan Jałocha 35'


1:0
2:0
2:1
2:2


73' Petkow
83' Goranow
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet grafika: Zmiana.PNG (Janusz Adamczyk)
Jan Jałocha
Krzysztof Gibek
Krzysztof Budka
Adam Musiał
Leszek Pawlikowski
Andrzej Targosz
Kazimierz Kmiecik
Leszek Lisowski
Gustaw Cęckiewicz grafika: Zmiana.PNG (Piotr Kleszcz)
Józef Rosół

trener: Orest Lenczyk
Akademik Sofia


trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1977, nr 224 (4 X) nr 9901

Z UWAGI na opóźniony przylot do Krakowa piłkarzy sofijskiego Akademika, zapowiadany na dziś mecz tego zespołu z Wisłą został przełożony na jutro Także mecz Akademika z reprezentacją Tarnowa, został przesunięty o jeden dzień. Początek krakowskiego meczu na stadionie Wisły, o godz. 17.Echo Krakowa. 1977, nr 226 (6 X) nr 9903

PIŁKARZE Wisły rozegrali wczoraj towarzyskie, spotkanie z zespołem Akademika Sofia remisując 2:2 (2:0). Bramki strzelili: dla Wisły — Musiał w 10 i Jałocha w 35 min., a dla Akademika — Pełków w 78 (z rzutu wolnego) i Goranow w 83 min. gry. Sędziował p. Leniewicz z Krakowa. Widzów ok. 4000.

WISŁA — Gonet (od 46 min. Adamczyk) — Jałocha, Budka, Gibek. Musiał — Targosz, Kmiecik, Pawlikowski — Lisowski, Cęckiewicz (od 60 min. Kleszcz), Rosół.

Nie wiem doprawdy, po co rozgrywa się takie mecze jak wczorajsze spotkanie Wisły z Akademikiem. Wisła wystąpiła w rezerwowym składzie, ale ci których trener wystawił do drużyny nie pokazali ochoty do gry.

Gracze pierwszej drużyny, z wyjątkiem Budki, Kmiecika, Jałochy i bramkarzy, siedzieli na trybunie. Nie był to więc ani trening, ani sprawdzian młodzieży. Wszyscy, grający — drużyna gości także — robili wrażenie jakby odrabiali pańszczyznę.

Wisła przeważała przez długi czas, pod koniec jednak wskutek nonszalancji straciła bramki i mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia. Dziś o godz. 18 w Tarnowie Bułgarzy grają z reprezentacją tego miasta


Gazeta Południowa. 1977, nr 225 (4 X) nr 9151

Zapowiadany na dziś towarzyski mecz piłkarski pomiędzy Wisłą Kraków a Akademikiem Sofia, odbędzie się, ze względu na późniejszy przyjazd gości, jutro o godz. 17 na stadionie przy ul. Reymonta.


Gazeta Południowa. 1977, nr 227 (6 X) nr 9153

Wisła Akademik 2:2

Wczoraj piłkarze Wisły rozegrali towarzyski mecz międzypaństwowy z I-ligowym zespołem bułgarskim Akademik Sofia. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2 (2:0). Gospodarze wystąpili w mocno odmłodzonym składzie, zabrakło kadrowiczów powołanych na mecze z Rumunią oraz kilku dalszych graczy z I zespołu, którzy odczuwają lekkie kontuzje. Również goście, zajmujący aktualnie w lidze bułgarskiej X miejsce (ostatnio zremisowali z Lewskim 0:0) wystąpili bez dwóch najlepszych piłkarzy powołanych na zgrupowanie kadry Bułgarii przed meczem z Irlandią. Mecz nie należał do zbyt ciekawych, widać było, że oba zespoły traktują go jako sparring. Gospodarze uzyskali prowadzenie w 10 min., kiedy to pięknym strzałem z 25 m popisał się Musiał. W 35 min. Jałocha wykorzystał błąd defensywy gości i podwyższył na 2:0. W drugiej połowie gra stała się bardziej ciekawa, a przez pierwsze 20 min. obserwujemy kilka dobrych akcji zwłaszcza i ze strony młodych piłkarzy Wisły. W 57 min. Rosół strzelił w poprzeczkę, w chwilę później ten sam zawodnik nie wykorzystał dogodnej sytuacji, w 66 min. strzał Lisowskiego wybił z linii bramkowej obrońca. Ambitnie walczący Bułgarzy dążyli do zmiany rezultatu. W 78 min. Petkow z rzutu wolnego uzyskał pierwszą bramkę (nie bez winy był tu Adamczyk), a w 83 min. obrońcy Wisły zastawili nieudaną „pułapkę” ofsajdową i Goranow zdobył wyrównanie. W ostatnich sekundach goście mogli strzelić jeszcze trzecią bramkę. WISŁA: Gonet (Adamczyk), Jałocha, Gibek, Budka, Musiał, Pawlikowski, Targosz, Kmiecik, Lisowski, Cęckiewicz (Kleszcz), Rosół, (s)