1978.01.27 Zawisza Sulechów - Wisła Kraków 3:1

Z Historia Wisły

1978.01.27, I liga, Sulechów,
Zawisza Sulechów 3:1 TS Wisła Kraków
(15:2, 10:15, 15:3, 15:13)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Zawisza Sulechów
TS Wisła Kraków
'
Trenerzy: Zbigniew Szpyt
' Składy: '
(l) – libero

Spis treści

Relacje prasowe

11

Echo Krakowa. 1978, nr 22 (27 I) nr 9994

Siatkarki Wisły grają w Sulechowie i Tarnobrzegu

DZIŚ w Sulechowie oraz w niedzielę w Tarnobrzegu wystąpią siatkarki krakowskiej Wisły w spotkaniach I ligi z Zawiszą i Siarką. Kilka tygodni wcześniej spokojnie oczekiwalibyśmy pomyślnych wieści z obu tych spotkań, obecnie jednak kiedy Wisła gra w mocno osłabionym składzie będziemy zadowoleni, jeśli z tych meczów przywiozą krakowianki chociaż, jeden punkt. Liczymy na wiślaczki zwłaszcza w, dzisiejszym spotkaniu z outsiderem ekstraklasy — sulechowską Zawiszą. Co prawda siatkarki „Białej gwiazdy” grać będą bez swej czołowej zawodniczki — Wiesławy Chaberskiej, która grając w ostatnich meczach z wysoką temperaturą musiała skapitulować przed rozwijającą się chorobą, lecz do pierwszej szóstki powróciła Pach po wyleczeniu kontuzji. Poza, nią grać także będą: rekonwalescentka Kuśnierz, Wrzosek, Buhl, Trzmiel i Pypno. W rezerwie pozostawać będą Nowak i juniorka Konieczna. Nadal jeszcze chorują Kopecka, Ślizowska i Gruczyńska.

Siatkarki krakowskie nadal znajdują się na drugim miejscu w tabeli. Kontuzje, choroby oraz urlopy macierzyńskie spowodowały jednak,. iż z zespołu który był jednym z faworytów bieżących rozgrywek stały się wiślaczki drużyną, z którą można już teraz, łatwiej wygrać. Szkoleniowcy Zawiszy i Siarki zdają sobie sprawę z tego, że krakowianki nie są już tak groźne jak w I rundzie. Siatkarki obu najbliższych przeciwników Wisły, niepewne przecież jeszcze ligowego bytu (Zawisza zajmuje ostatnie — 10 miejsce w tabeli, a Siarka 8) będą dokładały wszelkich sił aby zwyciężyć i zdobyć tak potrzebne punkty..

Zadaniem numer 1 wiślaczek jest obecnie zakwalifikowanie się do pierwszej piątki najlepszych zespołów w kraju. Od 19 lutego rozpoczynają się bowiem finałowe turnieje (5), które wyłonią mistrza kraju jak i zespoły które opuszczą I ligę. Do końca II rundy występować już jednak będą krakowianki na parkietach przeciwniczek Po spotkaniach w Sulechowie Tarnobrzegu grać będą bowiem podopieczne trenera Z. Szpyta w Bielsku z miejscową Stalą (4 II) oraz w Katowicach z Kolejarzem (11 II) i w Sosnowcu z Płomieniem (12 II). Jeśli nadal choroby i kontuzje będą tak prześladowały zespół krakowski to zakwalifikowanie się do finału A będzie sprawą bardzo trudną. W pozostałych do końca II rundy meczach trzeba bowiem zdobyć przynajmniej 2—3 pkt Miejmy nadzieję, że to zadanie uda się krakowiankom.


Echo Krakowa. 1978, nr 23 (28/29 I) nr 9995

W SULECHOWIE siatkarki Wisły przegrały niestety z miejscową Zawiszą 1:3 (2:15, 15:10, 3:15, 13:15). Krakowianki występujące, jak informowaliśmy, nadal w osłabionym składzie nie sprostały przeciwniczkom. Jak donosi PAP wiślaczki stanowiły bardziej wyrównany zespół lecz speszone ogłuszającym dopingiem sulechowskich kibiców popełniały sporo rażących błędów.


Gazeta Południowa. 1978, nr 23 (28/29 I) nr 9246

W meczu o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet Zawisza Sulechów pokonała Wisłę Kraków 3:1 (15:2, 10:15, 15:3, 15:13). Mecz stał na przeciętnym poziomie. Zawodniczki Wisły stanowiły zespół bardziej wyrównany, ale popełniały zbyt wiele rażących błędów. Siatkarki Zawiszy natomiast prezentowały skuteczny, podwójny blok, a chwilami także przemyślaną taktycznie grę, co w sumie przyniosło im zwycięstwo.