1980.09.27 Wisła Kraków - Odra Opole 1:0

Z Historia Wisły

1980.09.27, I Liga, 7. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17:00
Wisła Kraków 1:0 (0:0) Odra Opole
widzów: 5.000
sędzia: K. Perek z Poznania
Bramki
Andrzej Iwan 71’ 1:0
Wisła Kraków
4-4-3
Robert Gaszyński
Marek Motyka
Piotr Skrobowski grafika: Zmiana.PNG (46’ Kazimierz Gazda)
Krzysztof Budka
Jan Jałocha
Leszek Lipka
Janusz Krupiński
Andrzej Targosz grafika: Zmiana.PNG (65’ Mirosław Świętek)
Andrzej Iwan
Zdzisław Kapka
Michał Wróbel

trener: Lucjan Franczak
Odra Opole

Kapica
Rokitnicki
Adamiec
Podgórny
Kawka
Korek
Szpila grafika: zmiana.PNG (80' Przenniak)
Olesiak
Tyc
Morcinek
Bolcek

trener: Jozef Stanko

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1980, nr 208 (27/28 IX) nr 10763

PO DWUTYGODNIOWEJ przerwie, wypełnionej występami polskiego kwartetu w europejskich pucharach oraz meczem reprezentacji z Czechosłowacją, piłkarze I ligi wracają do ligowych zmagań. W Krakowie zobaczymy występ opolskiej Odry w pojedynku z Wisłą i mamy nadzieję, że zwycięstwo w tym meczu przypadnie drużynie krakowskiej.

Odro przeżywa w tym sezonie spore kłopoty, odejście kilku czołowych graczy klubu sprawiło, że opolanie zaczęli przegrywać mecze i zgodnie z tradycją obowiązującą w naszym futbolu klub zwolnił z pracy trenera Józefa Zwierzynę, angażując na jego miejsce czechosłowackiego szkoleniowca J.

Stanka. Krakowski występ Odry będzie ligowym debiutem Czechosłowaka. Obiektywnie rzecz biorąc pozycja w tabeli, dotychczasowy dorobek punktowy (mimo iż w przypadku obu zespołów niezbyt imponujący), skład osobowy, pewien handicap własnego boiska — wszystko wskazuje na wiślaków jako drużynę, która w wyżej wymienionych elementach ma wyraźną przewagę nad rywalami. Możemy więc oczekiwać wygranej krakowian i na taki obrót sprawy liczymy

PIŁKA NOŻNA Godz. 17 Boisko Wisły: Wisła — Odra (I liga)


Echo Krakowa. 1980, nr 210 (30 IX) nr 10765

Przed meczem Wisły z Odrą miała miejsce miła ceremonia “ wręczenia dr inż. ALEKSANDROWI SUCHANKOWI z Krakowa nagrody dla najlepszego sędziego piłkarskiego w naszym kraju. Zaszczytne trofeum — „kryształowy gwizdek” wręczył laureatowi naczelny redaktor katowickiego „Sportu” — A, Nawrocki (pismo to prowadzi doroczny challange sędziowski). Był też wiceprezes PZPN zajmujący się sprawami sędziowskimi S. Eksztajn, byli przedstawiciele władz krakowskich, klubów, były kwiaty, pamiątkowe upominki, gratulacje i brawa od widzów. Przyłączając się do gratulacji, życzymy p. A. Suchankowi wielu udanych występów na boiskach piłkarskich świata.

SZYMANOWSKI, PŁASZEWSKI, NAWAŁKA, od soboty SKROBOWSKI — to grupa najbardziej poszkodowanych na zdrowiu piłkarzy Wisły, z usług których nie może korzystać trener L. Franczak. Do tego dochodzi jeszcze K. Kmiecik, zdyskwalifikowany za niedawny incydent w Bytomiu. Zmusza to trenera do sięgania po zawodników rezerwowych. W sobotę zadebiutował w meczu I-ligowym wychowanek klubu Mirosław Świętek. Piłkarz wysoki, dobrze zbudowany, skoczny, szybki. Grał niespełna pół godziny, z dużą tremą, ale ten ligowy debiut był w sumie udany, rokujący nadzieje na przyszłość. Oby się te oczekiwania sprawdziły