1982.07.0? Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:0

Z Historia Wisły

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1982, nr 104 (2/3/4 VII) nr 10440

Piłkarze krakowskiej Wisły rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu pod kierunkiem nowego trenera. Zajęcia z wiślakami prowadzi teraz Roman Durniok. Krakowianie przebywają aktualnie na Zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie rozegrali towarzyski mecz z Legią Warszawa. Wygrała Wisła 2:0 (1:0), a bramki zdobyli: Kowalik i Świątek.

Wiślacy grali z składzie: Adamczyk (Gaszyński), Motyka, (Mikoś), Kapka, Krupiński, Lipka, Targosz (Dzięgiel), Suder, (Świątek), Szulżycki (Nawałka), Wróbel, Kowalik, Nawrocki.

Do Wisły powrócił W. Mikoś, który przez pewien czas występował w Hutniku, a potem pauzował z powodu rocznej karencji.

Echo Krakowa. 1982, nr 98 (30/31 VII/1 VIII)) nr 11174

Drugi nasz pierwszoligowiec — Wisła, już jutro rozpoczyna kolejny sezon. Sytuacja kadrowa zespołu jest dość trudna, jak bowiem wiadomo, po hiszpańskich mistrzostwach świata nie może grać, wskutek kontuzji, czołowy strzelec zespołu — Andrzej Iwan, nie wystąpi także Piotr Skrobowski, który od szeregu tygodni ma kłopoty zdrowotne, spowodowane złamaniem nogi. Dłuższą przerwę miał także Jan Jałocha, ale jest już w pełni sił i wystąpi w Bytomiu. Zespół „Białej gwiazdy” przystępuje do ligi bez zmian kadrowych, poza powrotem do klubu, grającego przez kilka sezonów w Hutniku — Adama Mikosia i z pozyskanym z Gwardii Szczytno młodym Mariuszem Szulżyckim, który już występował w kilku meczach towarzyskich, granych przez wiślaków.

Zmianie uległa kadra szkoleniowców Wisły Pierwszym trenerem został Roman Durniok, jego asystentem były zawodnik Wisły — Jerzy Płonka.

Kontrolne mecze wiślaków przed sezonem przyniosły połowiczne sukcesy. Pokonali oni co prawda Ruch i Legię po 2:0, z bytomską II-ligową Polonią wygrali aż 8:2, lecz w ostatnio rozegranym turnieju w Mielcu przegrali trzy mecze, ze Stalą 0:2 oraz z czechosłowackimi zespołami Lokomotivy Koszyce i Tatrana Preszov po 1:2. Lecz efekty gier sparringowych niewiele mówią, gra się w nich inaczej niż w ligowych pojedynkach. Jaka więc jest forma wiślaków, na co stać „Białą gwiazdę” przekonamy się dopiero teraz, w trudnych i ostrych bojach o ligowe punkty.

Mamy nadzieję, że mimo poważnych kłopotów kadrowych, zespół z ul. Reymonta da sobie dobrze radę w ekstraklasie i kibice tej drużyny nie będą mieli większych powodów do narzekań i obaw. Tego w każdym razie życzymy i piłkarzom i sympatykom Wisły.