1982.11.21 Wisła Kraków - Start Łódź 3:1

Z Historia Wisły

1982.11.21, I liga, Kraków,
Wisła Kraków 3:1 SKS Start Łódź
(15:12, 15;7, 4:15, 15:4)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wisła Kraków
SKS Start Łódź
Lesław Kędryna
Trenerzy: '

Małgorzata Tylek
Lidia Krawczyk
Alina Kisiel
Anna Kucharczyk
Lucyna Frątczak-Pawlak
Jarosława Różańska

oraz
Beata Buhl
Irena Chrapek
Dorota Gawryluk
Bożena Gawryluk
Ewa Dulińska

Składy: '
(l) – libero

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1982, nr 178 (22 XI) nr 11254

INAUGURACJA ekstraklasy siatkarek nie przyniosła krakowskim sympatykom tej dyscypliny sportu większych emocji, mimo że w sobotę oglądali w hali Wisły pojedynek mistrzyń z wicemistrzyniami kraju. Nikt nie liczył na sukces mocno osłabionej „Białej gwiazdy”, zawiódł przed wszystkim występujący w pełnym niemal składzie ŁKS. Bardziej widowiskowy był wczorajszy pojedynek krakowianek z łódzkim Startem. Jeśli idzie o wyniki, wszystko przebiega zgodnie z planem, wiślaczki przegrały z ŁKS-em, wygrały natomiast ze Startem.

WISŁA — ŁKS 1:3 (15:12, 4:15, 9:15, 13:15)..

Krakowianki grały w składzie: Tylek, Krawczyk, Kisiel, Kucharczyk, Frątczak, Różańską, na zmiany, wychodziły: Buhl-Tatka, Chrapek i D. Gawryluk. Oba zespoły popełniały sporo błędów (szczególnie słabo przyjmowały zagrywkę). Wisła. dość niespodziewanie rozstrzygnęła na swoją. korzyść I seta, II z kolei oddała bez walki. Najbardziej zacięty był IV set, w którym „Biała gwiazda” prowadziła już 13:9, lecz nie potrafiła wykorzystać szansy.

WISŁA START 3:1 (15:12, 15:7, 4:15, 15:4). Podopieczne Lesława Kędryny rozpoczęły mecz w identycznym składzie jak w sobotę, a na zmiany wychodziły: Buhl-Tatka, Chrapek, Dulińska, siostry Bożena i Dorota Gawryluk.

Wiślaczkom udał się rewanż za porażkę w półfinałowym turnieju Pucharu Polski. Zresztą dysponowały one większą ilością atutów od swych rywalek (lepszy blok, skuteczniejszy atak). Najciekawszą grę obserwowaliśmy w IV secie. Początkowo prowadził Start 4:1, ale dzięki dobrym zagraniom Różańskiej, Kisiel, Kucharczyk i Krawczyk, Wisła dość szybko wyrównała, by potem systematycznie zwiększać przewagę

"Dziennik Polski" z 1982.11.22

WISŁA — START ŁÓDŹ 3:1 (15:12, 15:7, 4:15, 15:4). W niedzielnym spotkaniu siatkarki Wisły bardziej wierzyły w twoje siły. Do meczu ze Startem, krakowianki przystąpiły skoncentrowane co przyniosło im zwycięstwa w dwóch pierwszych setach. Trzeci, po wprowadzeniu przez trenera Kędrynę zawodniczek rezerwowych, przyniósł zwycięstwo Startowi. Po powrocie na parkiet podstawowej „szóstki" w secie czwartym „wiślaczki" nie dały szans zawodniczkom z Łodzi, wygrywając do 4. W obu meczach bardzo dobrze zagrała Tylek z Wisły, która efektównymi „kiwkami" zdobyła sporo punktów.

Gazeta Krakowska. 1982, nr 204 (22 XI) nr 10540

Na inaugurację jedno zwycięstwo

Rozpoczęły się rozgrywki ekstraklasy siatkarek. Krakowska Wisła (aktualny mistrz kraju, ale występujący bez 5 czołowych zawodniczek) na inaugurację odniosła jedno zwycięstwo nad Startem Łódź, przegrała natomiast z kandydatem do tytułu mistrzowskiego — ŁKS. Sobotni mecz Wisła — ŁKS zakończył się zwycięstwem łodzianek 3:1 (12:15, 15:4, 15:9, 15:13).

Ten pojedynek dwóch najlepszych zespołów minionego sezonu stał tylko momentami na dobrym poziomie, zawodniczki grały bardzo nerwowo popełniając sporo prostych błędów.

Mocno osłabiona Wisła w pierwszym secie zaskoczyła rywalki i wygrała do 12. W drugim secie łodzianki panują już na parkiecie, w trzecim — mimo dzielnej postawy krakowianek — łodzianki wygrywają do 9. Ostatni czwarty set jest bardzo zacięty. Wiślaczki prowadzą w końcówce 10:8 a potem 13:9, ale ostatnie słowo należy do łodzianek. Mimo porażki trzeba pochwalić zespół krakowski za ambitną postawę, w wyrównanym zespole ŁKS najlepsze to: Erbel, Szalbot, Bartczak, dobrze grała rutynowana Krogulska.

Wczoraj krakowianki pewnie wygrały ze Startem Łódź 3:1 (15:12, 15:7, 4:15, 15:4). Tak więc krakowianki zrewanżowały się łodziankom Za porażkę sprzed tygodnia w Pucharze Polski.

Tylko w trzecim secie Wisła oddała inicjatywę Startowi, w pozostałych krakowianki były lepsze i w ataku i w obronie.

Trzeba jednak powiedzieć, że szczególnie jednak w defensywie łodzianki wypadły bardzo słabo. Podobnie jak w sobotę w zespole krakowskim najlepiej grała Różańska, dzielnie sekundowała jej Kisiel