1983.07.24 Wisła Kraków - Hutnik Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1983.07, mecz towarzyski, Kraków, sobota
Wisła Kraków 2:1 (0:1) Hutnik Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki

Marek Motyka 51'
Kazimierz Kmiecik 56'
0:1
1:1
2:1
22' Jan Kil


Wisła Kraków


trener: Edmund Zientara
Hutnik Kraków


trener:
Debiut Jerzego Zajdy

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1983, nr 172 (23/24 VII) nr 10741

Kmiecik znów strzela bramki dla Wisły

Wczoraj z okazji 35. rocznicy powstania ZMP i PO SP na stadionie Hutnika rozegrano towarzyskie spotkanie piłkarskie pomiędzy gospodarzami i Wisłą Kraków. Wygrali goście 2:1 (0:1).

Obydwa zespoły przyjechały na mecz prosto ze zgrupowania i chociaż zawodnicy znajdują się w okresie przygotowawczym, pojedynek był ciekawym widowiskiem i stał na niezłym poziomie. W pierwszej połowie przewagę mieli drugoligowcy, którzy też w 22 min. zdobyli prowadzenie po strzale Kila.

Hutnicy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku.

Po przerwie uwidoczniła się przewaga pierwszoligowców. W 55 min. Motyka zaskakującym strzałem z 25 m wyrównał, a w 5 minut później Kmiecik zdobył zwycięskiego gola dla Wisły.

Kmiecik nie będzie jednak grał w nowym sezonie w zespole „Białej Gwiazdy”, występuje bowiem nadal w lidze greckiej, a obecnie przebywa na urlopie w Krakowie i gościnnie wystąpił w drużynie Wisły. Spodziewano się, że w koszulce wiślackiej zagra już były napastnik Legii Adamczyk, który od pewnego czasu jest w Krakowie. Formalności transferowe nie zostały jednak załatwione do końca i Adamczyk obserwował mecz z trybun. W zespole gości zabrakło Budki (wyjechał z kadrą olimpijską) oraz kontuzjowanych: Gorgonia, Nawałki i Lipki. W drugiej części meczu wystąpił nowy nabytek wiślaków bramkarz Zajda, ale nie miał okazji do zaprezentowania swoich możliwości.

W drużynie Hutnika zadebiutował Suder z Wisły, wystąpili także Sysło, Mikoś i Mazanek, którzy powrócili do hutniczego klubu. Nie grał natomiast kontuzjowany Orzeł i Tyrka, który chce przejść do Cracovii. Być może Hutnika wzmocni Targosz z Wisły, jednak obydwa kluby nie doszły jeszcze do porozumienia w sprawie tego transferu. Hutnik w obecnym składzie wydaje się mieć szanse na zdobycie pierwszego miejsca w grupie i awansu do ekstraklasy.

HUTNIK: Holocher (od £9 min. Kocoń), Walankiewicz, Mikoś, Lotka (55 min. Wiącek), Kot, Bargiel (62 min. Mazanek), Kil, Kruszec (68 min. Jóźwik), Sysło, Krawczyk (78 min. Karaś), Suder (87 min. Glanowski). z WISŁA: Adamczyk (46 min. Zajda), Motyka, Skrobowski, Jałocha, Krupiński, Krzan (66 min. Marchewka), Iwan, Nawrocki, Szulżycki, Kmiecik, Wróbel.

Sędziował J. Guznar.

T. G


Echo Krakowa. 1983, nr 143 (25 VII) nr 11426

PRZYGOTOWUJĄCY się do sezonu piłkarze krakowscy Wisły i Hutnika rozegrali sparringowe spotkanie w którym zwycięstwo przypadło zespołowi „Białej gwiazdy” 2:1 (0:1). Prowadzenie zdobył w 22 min Jan Kil, potem jednak dwie bramki zdobyli wiślacy, w 51 min Marek Motyka i w pięć minut później, występujący gościnnie w Wiśle, jej były piłkarz — Kazimierz Kmiecik, który ostatnio gra w Arisie Saloniki.


Gazeta Krakowska. 1983, nr 173 (25 VII) nr 10742

Przygotowując się do sezonu ligowego dwie krakowskie drużyny rozegrały w sobotę kontrolny mecz, w którym Wisła pokonała II-ligowego Hutnika 2:1 (0:1). Bramki dla Wisły zdobyli: Marek Motyka w 51 min. i Kazimierz Kmiecik w 56 min., a dla Hutnika: Jan Kil w 22 min. W Wiśle zagrał nowo pozyskany z Gwardii Szczytno bramkarz Zajda.