1984.04.17 Polska - Belgia 0:1

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 11:00, 26 cze 2020; PawelP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Z Wisły zagrał: Jan Jałocha.

Skład Reprezentacji Polski:

Józef Młynarczyk - Widzew Łódź

Krzysztof Pawlak - Lech Poznań

Roman Wójcicki - Widzew Łódź

Józef Adamiec - Lech Poznań

Jan Jałocha - Wisła Kraków

Grzegorz Lato - Atlante Grafika:Zmiana.PNG (85’ Waldemar Matysik - Górnik Zabrze)

Włodzimierz Ciołek - Górnik Wałbrzych

Jerzy Wijas - Widzew Łódź

Włodzimierz Smolarek - Widzew Łódź

Zbigniew Boniek - Juventus Turyn

Mirosław Okoński - Lech Poznań Grafika:Zmiana.PNG (74’ Dariusz Dziekanowski - Widzew Łódź)

Miejsce/Stadion: Warszawa.

Strzelcy bramek: Alex Czerniatynski 89’.

Selekcjoner: Antoni Piechniczek

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1984, nr 93 (18 IV) nr 10970

Polska — Belgia 0:1

Wczoraj w piłkarskim międzypaństwowym meczu towarzyskim Polska przegrała z Belgią 0:1 (0:0). Przed spotkaniem odbyła się uroczystość pożegnania naszego znakomitego zawodnika — Grzegorza Laty, który we wtorek na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie po raz ostatni zagrał w polskie] reprezentacji.

Nasi piłkarze nie uczcili niestety pożegnalnego występu swego znakomitego kolegi zwycięstwem.- Polacy rozegrali słabe spotkanie i przez półtorej godziny nie potrafili sobie poradzić z twardo grającą obroną gości. Przewagę w polu mieli nasi reprezentanci, ale ich akcje ofensywne były niedokładne, szablonowe. Stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji podbramkowych, głównie pod koniec pierwszej części spotkania, a także na początku drugiej, jednak zabrakło w polskim zespole zawodnika, który potrafiłby celnie i precyzyjnie strzelić.

Boniek miał słabszy dzień, grał poniżej swych możliwości, nie był tak dynamiczny jak zwykle. Okoński przegrywał większość pojedynków z obrońcami belgijskimi i grał jak zwykle zbyt egoistycznie. Najwięcej pretensji można mieć do drugiej linii i tę formację trener Piechniczek będzie musiał w przyszłości chyba przebudować. Smolarek lepiej czuje się w ataku, Ciołek był niewidoczny, jedynie Wijas miał dobre momenty. Grzegorz Lato — dopóki wystarczyło mu sił — walczył jak za dawnych lat, był często pod bramką belgijską, a także wspierał obrońców. Nasza defensywa spisywała się na ogół dobrze, ale błąd Pawlaka w 89 min., który nie upilnował Czerniatynskiego, kosztował nas utratę gola.

POLSKA: Młynarczyk, Pawlak, Wójcicki, Adamiec, Jałocha, Lato (od 68 min. Matysik), Wijas, Ciołek, Smolarek, Boniek, Okoński (od 74 min. Dziekanowski).


nr 93 2