1984.05.05 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1984.05.05, I Liga, 23. kolejka, Szczecin, Stadion Pogoni,
Pogoń Szczecin 2:1 (0:0) Wisła Kraków
widzów: 12.000-13.000
sędzia: M. Dardas z Wrocławia
Bramki
Wolski 57'
Krupa 73'

1:0
2:0
2:1


78’ (w) Michał Wróbel
Pogoń Szczecin
4-4-2
Szczech
Stańczak
Urbanowicz
Sokołowski
Czepan
Kuras Grafika:Zmiana.PNG (46' Włoch)
Ostrowski
Kensy
Wolski
Leśniak
Krupa

trener:
Wisła Kraków
4-4-2
Jerzy Zajda
Marek Motyka
Piotr Skrobowski
Krzysztof Budka
Wojciech Gorgoń
Adam Nawałka
Andrzej Targosz
Janusz Krupiński
Markowski grafika: Zmiana.PNG (37’ Świerczewski grafika: Zmiana.PNG 82’ Nurkowski)
Marek Banaszkiewicz
Michał Wróbel

trener: Edmund Zientara

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy
Bilet meczowy

nr 106 5 nr 107 6 6

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1984, nr 90 (7 V) nr 11628

Honorowy gol wiślaków z wolnego

POGOŃ — WISŁA 2:1 (0:0).

Bramki dla Pogoni Wolski w 57 min. i Krupa w 73 min., dla Wisły Wróbel w 78 min. z rzutu wolnego. Sędziował p. Marek Dardas z Wrocławia. Widzów 12 tys.

WISŁA: Zajda, Motyka. Skrobowski, Budka, Gorgon, Targosz, Nawałka, Markowski (od 37 min. Nurkowski, od 80 min. Świerczewski), Krupiński, Banaszkiewicz, Wróbel.

POGOŃ odniosła zasłużone zwycięstwo. O przewadze szczecińskiej drużyny najlepiej świadczy stosunek rzutów rożnych 10:0 dla szczecinian. Gospodarze mogli zapewnić sobie prowadzenie już w pierwszej połowie, dobre okazje do zdobycia bramek zmarnowali jednak Ostrowski, Leśniak i Krupa. Groźnie strzelali obrońca Czapan i stoper Sokołowski. W pierwszej połowie Wisła rewanżowała się sporadycznymi kontratakami.

Po przerwie gospodarze przyspieszyli grę i pod bramką Zajdy robiło się raz po raz gorąco. W 57 minucie po ładnej akcji Urbanowicza, Leszek Wolski uzyskał prowadzenie dla szczecinian.

Stracona bramka zmobilizowała wiślaków do kontrataków. Niestety akcje wysuniętych napastników Banaszkiewicza i Wróbla były zbyt przejrzyste dla obrońców Pogoni. W 73 minucie Dariusz Krupa strzelił drugą bramkę dla gospodarzy. Pięć minut później Michał Wróbel egzekwował rzut wolny. Szczecinianie źle ustawili mur i napastnik Wisły wykorzystał to strzelając w efektowny sposób i ustalając wynik spotkania.

W Pogoni wyróżnili się: Urbanowicz, Sokołowski, Ostrowski i Czepan.

Wisła zaprezentowała się w Szczecinie bardzo przeciętnie, na jej postawie wyraźnie odbija się brak pierwszoplanowych zawodników Iwana i Jałochy.

Popis antysportowego zachowania się „dali” kibice gospodarzy, prześcigający się w obraźliwych epitetach pod adresem krakowskich zawodników! Opinie po meczu: Edmund Zientara — Trudno mi kogokolwiek wyróżnić, Wiśle brakło dynamiki. Eugeniusz Ksol — byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie..