1984.06.06 Wisła Kraków - Wiener SC 2:0

Z Historia Wisły

1984.06.06, mecz towarzyski, Kraków, 18:00
Wisła Kraków 2:0 (2:0) Wiener SC
widzów:
sędzia:
Bramki
Marek Świerczewski (g.) 4'
Piotr Skrobowski 26'
1:0
2:0
Wisła Kraków
Jerzy Zajda
Marek Motyka
Piotr Skrobowski (82' Roman Plewniak)
Krzysztof Budka
Wojciech Gorgoń
Janusz Nawrocki (73' Robert Krzywda)
Adam Nawałka (46 min. Andrzej Targosz)
Robert Markowski
Adam Nawałka (62' Damian Nurkowski)
Michał Wróbel
Marek Banaszkiewicz
Wiener SC

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


133 2 134 4


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1984, nr 111 (5 VI) nr 11649

JUTRO, w środę, 6 czerwca o godz. 18 na stadionie Wisły przy ul. Reymonta 22 odbędzie się ciekawy mecz piłkarski, w którym jedenastka gospodarzy zmierzy się z pierwszoligowym zespołem austriackim Wiener Sport Club. W drużynie gości występuje na co dzień b. bramkarz Śląska Wrocław Jarecki. Jego przyjazd do Krakowa jest jednak mało prawdopodobny.


Echo Krakowa. 1984, nr 113 (7 VI) nr 11651

W TOWARZYSKIM meczu piłkarskim zespół Wisły pokonał l-ligową drużynę austriacką — Wiener Sport Club 2:0 (2:0).

Bramki zdobyli: Świerczewski (4 min., głową) i Skrobowski (26 min.). Sędziował Franciszek Palonek z Krakowa.

WISŁA: Zajda — Motyka, Skrobowski (82 nin. Plewniak), Budka, Gorgon — Nawrocki (73 min. Krzywda), Nawałka (46 min. Targosz), Markowski — Świerczewski (62 min. Nurkowski), Wróbel, Banaszkiewicz.

Wiślacy mogliby uznać ten pojedynek za w pełni udany, gdyby nie pechowa kontuzja Piotra Skrobowskiego w ostatnich minutach gry. Krakowski obrońca został zraniony w powiekę przez jednego z rywali. Zaszła nawet konieczność interwencji chirurgicznej. Skrobowskiemu założono kilka szwów.

I to był właściwie jedyny niemiły akcent tego dość ciekawego widowiska. Przez cały czas inicjatywa należała do gospodarzy.

Już w 4 min. piłka no strzale Kawałki, trafiła w poprzeczkę, ale dobitka Świerczewskiego była skuteczna.

Bramkarz gości, były zawodnik Śląska Wrocław Jacek Jarecki nie potrafił uchronić swojej drużyny przed utratą tego gola, choć później popisał się: wieloma udanymi interwencjami.

Po raz wtóry okazał się bezsilny po akcji Banaszkiewicza w 26 min. Skrzydłowy „Białej gwiazdy minął kilku Obrońców, mocno strzelił. Jarecki odbił jeszcze.

piłkę, lecz wprost pod nogi Skrobowskiego. Stoper Wisły nie zaprzepaścił dobrej - sytuacji na podwyższenie rezultatu.

Dodajmy, że jedenastce Wiener SC zabrakło dwóch piłkarzy znanych z polskich boisk: Bogdana Masztalera i Wehantego Fuhla.



Gazeta Krakowska. 1984, nr 135 (7 VI) nr 11012

2:0 piłkarzy Wisły Wczoraj w towarzyskim meczu międzynarodowym piłkarze Wisły pokonali dziewiątą drużynę ligi austriackiej —. Wiener SC 2:0 (2:0). Z trzech piłkarzy polskich grających w wiedeńskim zespole (Jarecki, Masztaler, Fuhl) na boisku Wisły w Krakowie wystąpił tylko bramkarz Jarecki, który był najlepszym zawodnikiem gości. Wisła wygrała zasłużenie, mając przez większą część meczu przewagę, a bramki zdobyli: Świerczewski w 3 min. 1 Skrobowski w 26 min. Wisła wystąpiła bez kontuzjowanego Jałochy i Iwana, trener Zientara wypróbował 15 graczy