1984.09.29 Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1984.09.29, I Liga, 9. kolejka, Łódź, Stadion Widzewa,
Widzew Łódź 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: 10.000
sędzia: J. Goś z Warszawy
Bramki
Dziekanowski 19'

1:0
1:1

69’ (k) Andrzej Iwan
Widzew Łódź
4-4-2
Bolesta
Kamiński
Dziuba
Grafika:Zk.jpg Romke
Myśliński
Jaworski Grafika:Zmiana.PNG (72' Leszczyk)
Wraga
Kajrys Grafika:Zmiana.PNG (50' Kuniczuk)
Świątek
Dziekanowski
Smolarek

trener: Władysław Żmuda, Bronisław Waligóra
Wisła Kraków
4-3-1-2
Jerzy Zajda
Janusz Nawrocki
Piotr Skrobowski
Krzysztof Budka
Janusz Krupiński
Leszek Lipka
Adam Nawałka Grafika:Zk.jpg Grafika:cz.jpg 85’
Jan Jałocha
Andrzej Iwan
Marek Banaszkiewicz grafika: Zmiana.PNG (86’ Marek Świerczewski Grafika:Zk.jpg)
Michał Wróbel grafika: Zmiana.PNG (86’ Andrzej Targosz)

trener: Orest Lenczyk

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


nr 231 5 nr 232 6

Bilet meczowy
Bilet meczowy

Relacje prasowe

===Echo Krakowa. 1984, nr 193 (28/30 IX) nr 11731

OREST LENCZYK ma szczęśliwa rękę. Objął Wisłę i pod jego kierunkiem piłkarze „Białej gwiazdy” wygrali dwa mecze, pucharowy z Islandczykami i ligowy z gdańszczanami, po którym to zwycięstwie kolega po fachu krakowskiego szkoleniowca — Jerzy Jastrzębowski musiał się rozstać z zespołem Lechii. Co prawda w oficjalnym komunikacie podano, że trener złożył rezygnację, ale jak to zwykle bywa został po prostu odsunięty* z dnia na dzień od pracy z drużyną, bo przecież jest to u nas powszechne w futbolu. Nie zawodnicy są winni, lecz trenerzy. W nadchodzącej serii ligowych pojedynków Oresta Lenczyka i jego nowych podopiecznych czeka znacznie trudniejsze zadanie aniżeli w dwóch poprzednich spotkaniach. Przyjdzie im bowiem wystąpić w Łodzi przeciwko Widzewowi, który wysforował się już na czoło tabeli z przewagą jednego punktu nad duetem Legia — Górnik Zabrze i mą ochotę nie tylko na utrzymanie tej pozycji, ale i powiększenie swojej przewagi. Będzie więc dążył do zwycięstwa.

Wisła nie jest jednak bez szans.

Kontuzja Wójcickiego poważnie osłabiła linie obronne łodzian, podobnie jak i kontuzja Smolarka obniżyła siłę przebojową widzewskiego napadu. Nawet jeżeli uda się lekarzom wykurować obu tych graczy na tyle, aby. mogli wystąpić w spotkaniu, ich forma musi być gorsza od optymalnej, będą z pewnością grali „na pół gazu”, bojąc się odnowienia urazów.

Jeżeli więc udałoby się „Białej gwieździe” zdobyć w Łodzi choćby jeden punkt, byłby to z pewnością największy sukces w ostatnich tygodniach, potwierdzenie. że Lenczyk zdołał wyzwolić z piłkarzy więcej sił, ambicji, ochoty do walki, niż to udawało się jego poprzednikowi. Cóż, poczekajmy, zobaczymy jak wypadną wiślacy w tej trudnej próbieEcho Krakowa. 1984, nr 194 (1 X) nr 11732

Czerwona kartka dla A. Nawałki

Remis Wisły z Widzewem

WIDZEW Łódź — WISŁA 1:1 (1:0). Bramki zdobyli: dla łodzian — Dziekanowski (19 min.), dla krakowian — Iwan (69 min., z karnego). Sędziował Jerzy Goś (Warszawa). Czerwona kartka — Nawałka (Wisła), żółta kartka — Romkę (Widzew).

WISŁA: Zajda — Nawrocki, Budka, Skrobowski, Krupiński — Lipka, Nawałka, Jałocha — Banaszkiewicz (86 min. Świerczewski), Iwan, Wróbel (86 min. Targosz).

3 mecze— 2 zwycięstwa i 1 remis, oto dorobek piłkarzy Wisły od czasu gdy szkoleniową opiekę przejął nad nimi Orest Lenczyk. Czyżby znany z mocnej ręki trener, aż tak mobilizująco wpłynął na poczynania krakowskich zawodników? Faktem jest, że w sobotę „urwali” punkt dotychczasowemu liderowi i to na jego boisku, a mieli nawet szansę na odniesienie zwycięstwa Widzew wystąpił osłabiony brakiem Wójcickiego i Wijasa, Wisła natomiast już z Iwanem. I właśnie ten gracz wyrównał z karnego, podyktowanego za rękę obrońcy gospodarzy Kamińskiego Wraz z Markiem Dziubą Andrzej Iwan należał do najlepszych piłkarzy sobotniego pojedynku.

Niezbyt udanie zakończyło się natomiast spotkanie na łódzkim stadionie dla Adama Nawałki.

Na 4 min. przed końcem został ukarany czerwoną kartką. Dwa razy sfaulował swoich przeciwników, w pierwszym przypadku ujrzał żółty kartonik, w konsekwencji drugiego przewinienia musiał opuścić plac gry i na pewno nie ujrzymy go w najbliższych meczach ligowych.