1987.04.12 Włókniarz Pabianice - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1987.04.12, II Liga, 20. kolejka, Pabianice, Stadion Włókniarza,
Włókniarz Pabianice 1:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów: 300
sędzia: Marian Dusza z Katowic
Bramki
Sowiński 75' 1:0
Włókniarz Pabianice
4-4-2
Stefańczyk
Stanowski
Bardelski
Ciesielski
Jacek
Anioł Grafika:Zmiana.PNG (74' J. Rutkowski)
Sowiński
Bąkiewicz
Urbaniak
A. Rutkowski
Rosiński Grafika:Zmiana.PNG (78' Felcenloben)

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Jerzy Zajda
Artur Bożek
Marek Motyka
Jarosław Giszka
Leszek Lipka
Dariusz Wójtowicz Grafika:Zk.jpg
Zbigniew Klaja
Jacek Bzukała grafika: Zmiana.PNG (46’ Krzysztof Szewczyk)
Robert Krzywda grafika: Zmiana.PNG (75’ Jacek Mróz)
Marek Świerczewski
Zdzisław Strojek

trener: Stanisław Cygan

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 85, 86 anons, 87 relacja.


Bilet meczowy
Bilet meczowy

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1987, nr 71 (10/12 IV) nr 12371

Piłkarze Wisły jadą do Pabianic, gdzie ich rywalem będzie miejscowy Włókniarz Ciekawe czy krakowianie potwierdzą zwyżkę formy zasygnalizowaną przed tygodniem i zdobędą komplet punktów. A tylko pod takim warunkiem mogą jeszcze myśleć o doścignięciu czołówki


Echo Krakowa. 1987, nr 72 (13 IV) nr 12372

WŁÓKNIARZ Pabianice — WISŁA Kraków 1:0 (0:0). Bramkę strzelił Dariusz Sowiński w 75 min. Żółtą kartkę otrzymał krakowianin Dariusz Wojtowicz. Nie wiedzie się wiślakom w wiosennej rundzie rozgrywek. Piłkarze krakowscy po ostatniej wygranej 3:0 z Koroną, byli w lepszym nastroju i kibice wierzyli. że z Pabianic przywiozą co najmniej jeden punkt. Niestety, znów się nie udało, przegrali i w 5 meczach tej rundy mają skromniutki dorobek — 2 pkt.

Gazeta Krakowska. 1987, nr 87 (13 IV) nr 11881

Porażka Wisły w Pabianicach

Nie wiedzie się nadal piłkarzom krakowskiej Wisły, którzy przegrali wczoraj kolejne spotkanie, tym razem w Pabianicach z miejscowym Włókniarzem 0:1 (0:0).

Mecz miał wyrównany przebieg. Krakowianie starali się zdobyć środek boiska i rozbijać już we wstępnej fazie ataki gospodarzy. I to im się nawet udawało, ale zbyt rzadko sami kontratakowali. Krakowianie dopiero pod koniec pierwszej części spotkania stworzyli groźne sytuacje podbramkowe, jednak Strojek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Włókniarza.

Mecz powoli zbliżał się do końca i wydawało się, że zakończy się podziałem punktów, lecz w 75 min. Sowiński zdołał zaskoczyć dobrze broniącego Zajdę i piłka wpadła do siatki.

Krakowianie postawili teraz wszystko na jedną kartę i ruszyli do ofensywy, grali jednak nieskutecznie i nie potrafili zdobyć wyrównującego gola. Bliżsi strzelenia bramki byli w tym okresie gospodarze, którzy przeprowadzili kilka groźnych kontrataków.

WISŁA: Zajda — Bożek, Motyka, Wojtowicz, Giszka — Lipka, Klaja, Bzukała (od 46 min. Szewczyk), Krzywda (od 75 min. Mróz) — Świerczewski, Strojek. Żółta kartka Wójtowicz.

(t)