1987.06.06 Igloopol Dębica - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1987.06.06, II Liga, 28. kolejka, Dębica, Stadion Iglopolu, 17:00
Igloopol Dębica 2:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: 4.000
sędzia: W. Rudy z Katowic
Bramki
Liedtke (g) 31'
Szybist 60'

1:0
2:0
2:1


75’ (g) Kazimierz Moskal
Igloopol Dębica
4-4-2
Kłak
Napiórkowski
Gierałka
Zub
Grafika:Zk.jpg Stefanik
Nalepa
Kaczówka
M. Pisz Grafika:Zmiana.PNG (85' Kucharski)
Mysiak
Liedtke
Szybist

trener:
Wisła Kraków
4-4-2
Robert Gaszyński
Marek Motyka Grafika:Zk.jpg
Zenon Małek
Robert Markowski
Jarosław Giszka
Zbigniew Klaja
Artur Bożek
Dariusz Wójtowicz
Jacek Bzukała grafika: Zmiana.PNG (55’ Ireneusz Salamon)
Kazimierz Moskal
Zdzisław Strojek

trener: Stanisław Cygan

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 130 anons, 131 relacja.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1987, nr 108 (4 VI) nr 12408

Wisła po porażce z Górnikiem Knurów straciła już praktycznie szanse na włączenie się do wyścigu o ekstraklasę, stąd jej najbliższy występ w Dębicy przeciwko Igloopolowi nie będzie miał już żadnego znaczeniaEcho Krakowa. 1987, nr 110 (8 VI) nr 12410

PIŁKARZE Wisły przegrali kolejny mecz drugoligowy, tym razem w Dębicy z Igloopolem 1:2 (0:1). Bramki strzelili: dla zwycięzców — Liedke i Szybist, dla pokonanych — Moskal. Mecz był dość ciekawy, było w nim bowiem Wiele sytuacji pod¬ bramkowych, wiele strzałów, tyle że w większości niecelnych. W sumie widowisko na przeciętnym poziomie. Krakowianie razili kunktatorstwem, wolnym rozgrywaniem piłki. Grali jakby im się nie chciało, jakby nie mieli sił.

Gazeta Krakowska. 1987, nr 132 (8 VI) nr 11926

Dobry mecz Igloopolu

W derbach Małopolski Igloopol Dębica pokonał Wisłę Kraków 2:1 (1:0). Dębiczanie wystąpili w zmienionym składzie, na obronie zagrał napastnik Stefanik, w pierwszej linii Szybist. który do tej pory grał w pomocy, a druga linię tworzyli m. ta.

Mysiak (dotąd występował w drużynie rezerwowej) i 18-letni M. Pisz. Mimo tych zmian gospodarze rozegrali dobry mecz i byli zespołem lepszym.

Wiślacy sprawiali wrażenie zmęczonych spotkaniami pucharowymi. ustępowali rywalowi przede wszystkim pod względem szybkości.

Prowadzenie dla dębiczan zdobył Liedtke w 31 min. głową. Na 2:0 podwyższył w 60 min. Szybist. Gospodarze mieli wyraźną przewagę w okresie od 46 do 70 min. Stworzyli wtedy wiele sytuacji podbramkowych. Okazję do zdobycia goli mieli m. in. Liedtke. Nalepka. Kaczówka, jednakże albo strzelali niecelnie, albo też Gaszyński pewnie interweniował.

Dopiero pod koniec meczu wiślacy zaczęli grać z większym animuszem, zdobywając gola po strzale Moskala w 75 min. W sumie mecz, chociaż nie stał na zbyt wysokim poziomie, był ciekawy, głównie dzięki dębiczanom, którzy grali ofensywnie stwarzając wiele sytuacji podbramkowych. Na wyróżnienie w zespole gospodarzy zasłużył Napiórkowski.

IGLOOPOL: Kłak — Stefanik. Gierałka, Zub, Napiórkowski — Nalepka, Kaczówka, M. Pisz (od 85 min, Kucharski), Mysiak — Liedtke, Szybist.

WISŁA: Gaszyński — Motyka, Małek, Markowski, Ciszka — Klaja. Bożek, Wójtowicz, Bzukała (od 55 min. Salamon) — Moskal, Strojek.

Sędziował: W. Rudy (Sosnowiec). Żółte kartki Stefanik i Motyka. (g)