1988.04.16 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1988.04.16, II Liga, 21. kolejka, Sosnowiec, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1) Wisła Kraków
widzów: 5.000
sędzia: W. Kaczałko z Wrocławia
Bramki

Janiec 34'
0:1
1:1
10’ Marek Świerczewski

Zagłębie Sosnowiec
4-4-2
Bęben
Sączek
Gałuszka
Kordysz
Balaga
Kowalski
Gorgoń
Janiec
Wykurz grafika: Zmiana.PNG (71' Gręda)
Stachurski grafika: Zmiana.PNG (65' Churas)
Hamerlink

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Robert Gaszyński
Artur Bożek
Marek Motyka
Ryszard Karbowniczek
Jarosław Giszka
Leszek Lipka
Robert Markowski
Dariusz Wójtowicz grafika: Zmiana.PNG (60’ Robert Krzywda)
Kazimierz Moskal
Marek Świerczewski
Zdzisław Strojek

trener: Aleksander Brożyniak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 89 anons, 90 relacja.


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1988, nr 74 (15/16/17 IV) nr 12629

Dużo trudniejsze zadanie czeka Wisłę która wystąpi w Sosnowcu przeciwko tamtejszemu Zagłębiu Atut własnego terenu przemawia za gospodarzami mimo to krakowian stać na wywalczenie remisu


Echo Krakowa. 1988, nr 75 (18 IV) nr 12630

ZAGŁĘBIE Sosnowiec — WISŁA 1:1 (1:1) Prowadzenie dla wiślaków uzyskał Świerczewski, w 9 min., wyrównał — Janiec, w 34 min. Sędziował Wacław Kaczałko z Wrocławia.

WISŁA- Gaszyński — Bożek, Motyka. Karbowniczek. Giszka — Lipka. Markowski, Świerczewski Wojtowicz (60 min. Krzywda) — Moskal, Strojek.

Mecz dwóch eks-pierwszoligowców wywołał w Sosnowcu spore zainteresowanie Obie drużyny, mają wciąż szanse na powrót do ekstraklasy.

W sobotę piłkarze Zagłębia i Wisły dali pokaz dobrej gry. wiele było strzałów, bramkarskich popisów. Krakowianie zdobyli gola po składnej akcji Lipka — Bożek — Świerczewski. Dogodne sytuacje mieli w tym spotkaniu Markowski i Strojek, a w 69 min znajdujący się na polu karnym Moskal został sfaulowany, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia

Gazeta Krakowska. 1988, nr 90 (18 IV) nr 12189

Remis i awans

(INF. WŁ.) Ponad 5 tys. widzów przybyło w sobotę na stadion w Sosnowcu, aby oglądać pojedynek Zagłębia i Wisły, dwóch drużyn, które mają aspiracje I-ligowe, Kibice nie zawiedli się, szczególnie w II połowie pojedynek był emocjonujący,. dużo było szybkich akcji, celnych strzałów.

Padł wynik remisowy 1:1 (1:1) co bardziej satysfakcjonuje krakowian, którzy wykorzystując potknięcie knurowian zostali wiceliderem.

W 9 min. Wisła zdobyła prowadzenie, strzelał Markowski, a stojący przed bramką Świerczewski zmienił kierunek lotu piłki. W 34 min. gospodarze rozgrywali atak pozycyjny, zagapił się rutynowany Lipka i Janiec z bliska wyrównał.

Po przerwie mecz jest szybszy, ciekawszy, a więcej dogodnych pozycji ma Wisła W 70 min. Moskal już ograł bramkarza gospodarzy ale ten niezbyt czysto zaatakował go i wiślak stracił piłkę. Na 2 min. przed końcem po szybkiej kontrze Krzywda z kilku metrów nie trafił do bramki Gospodarze mieli też świetną sytuację po kiksie Karbowniczka. który zbyt lekko podał piłkę do Gaszyńskiego i przejął ją Hamerlik, ale bramkarz Wisły wybiegiem uratował sytuację.

Trener Wisły A. Brożyniak był po meczu zadowolony z rezultatu „Cieszy mnie iż drużyna gra dość równo, nie schodzi poniżej pewnego poziomu”.

WISŁA: Gaszyński — Bożek, Markowski, Karbowniczek, Giszka — Lipka, Markowski, Świerczewski, Wojtowicz (60 min. Krzywda) Moskal. Strojek. Sędziował Kaczałko z Wrocławia. (AS)