1988.05.28 Motor Lublin - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1988.05.28, II Liga, 27. kolejka, Lublin, Stadion Motoru,
Motor Lublin 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: 1.000
sędzia: T. Ignatowicz z Wrocławia
Bramki
Grzesiak 15'

1:0
1:1

82’ Zdzisław Strojek
Motor Lublin
4-4-2
Opolski
Fiuta
Kuraś
Góra grafika: Zmiana.PNG (76' Jachacz)
Deo
S.Wójtowicz
Komor
Matys
Gładysiewicz
Kudyba
Grzesiak grafika: Zmiana.PNG (65' Szeliga)

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Robert Gaszyński
Marek Motyka
Dariusz Wójtowicz
Artur Bożek
Jarosław Giszka
Ryszard Karbowniczek grafika: Zmiana.PNG (35’ Zdzisław Strojek)
Robert Markowski
Leszek Lipka
Marcin Jałocha grafika: Zmiana.PNG (60’ Krzysztof Szewczyk)
Marek Świerczewski
Kazimierz Moskal

trener: Aleksander Brożyniak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 125 anons, 126 relacja.


Bilet meczowy
Bilet meczowy

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1988, nr 104 (27/28/29 V) nr 12659

Piłkarze mieleckiej Stali w imponującym stylu zmierzają do ekstraklasy. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają 9 pkt. przewagi nad drugą w tabeli Wisłą i mogą już praktycznie świętować powrót w szeregi I-ligowców W niedzielę na Suchych Stawach, mielczanie przeegzaminują Hutnika i raczej w nich należy upatrywać faworytów Takiego komfortu jak mielczanie nie maja wiślacy, którym najgroźniejsi rywale, drużyny Górnika Knurów i Zagłębia Sosnowiec „depczą do piętach”. Krakowianie wystąpią teraz w Lublinie przeciwko Motorowi, a plan minimum zakłada przywiezienie z tej wyprawy przynajmniej remisu.


Echo Krakowa. 1988, nr 105 (30 V) nr 12660

MOTOR Lublin — WISŁA 1:1 (1:0). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Grzesiak (15 min.) dla wiślaków — Strojek (82 min.)). Sędziował Tadeusz Ignatowicz (Wrocław).

WISŁA: Gaszyński — Motyka, Wojtowicz, Bożek, Giszka — Karbowniczek (35 min Strojek), Markowski. Lipka Jałocha (60 min. Szewczyk) — Moskal. Świerczewski.

Krakowianie dopiero w II połowie zdecydowali się na ofensywny styl gry. Stworzyli kilka sytuacji podbramkowych, ale po strzałach Moskala i Świerczewskiego skutecznie interweniował Opolski Skapitulował dopiero na 8 min. przed zakończeniem spotkania. Wyrównujący gol Strojka dał drużynie „Białej gwiazdy” cenny punkt, który umocnił ją na drugim miejscu w tabeli.


Gazeta Krakowska. 1988, nr 126 (30 V) nr 12225

Satysfakcja z remisu

W Lublinie w meczu ekspierwszoligowca z kandydatem na awans do ekstraklasy podzielono się punktami. Motor zremisował z Wisłą 1:1 (1:0).

Bramkę dla gospodarzy zdobył w 15 min. Grzesiak, wyrównał Strojek w 82 min. Krakowianie sprawiali solidniejsze wrażenie, uzyskując dość wyraźną przewagę zwłaszcza w II części spotkania.

Imponowali wówczas szybkością przechodzenia do kontrataków i organizowaniem pomysłowych akcji Dość długo jednak nie przynosiło to pożądanych efektów, bo „wiślacy” zawodzili pod bramka gospodarzy. Bliscy zdobycia wyrównującego gola byli Moskal i Markowski, ale dopiero sztuka ta udała się Strojkowi, na 8 min. przed końcem.

Spotkanie rozpoczęło się jednak nie tak pomyślnie dla gości. Obrońcy Wisły, skupiwszy przede wszystkim uwagę na liderze strzelców drugoligowych — Kudybie, pozostawili zbyt dużo swobody drugiemu lubelskiemu napastnikowi, który nie zmarnował okazji. Po zdobyciu tej bramki impet Motoru trwał jeszcze chwilę, a z czasem inicjatywę dzięki znowu dobrej grze Lipki zaczęli przejmować krakowianie.

WISŁA: Gaszyński — Motyka, Wojtowicz, Bożek, Giszka — Karbowniczek (35 min. Strojek), Markowski, Lipka, Świerczewski — Moskal, Jałocha (60 min. Szewczyk).

Sędziował T. Ignatowicz z Wrocławia. Widzów 1 tys.

(t)