1998.04.11 Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:1

Z Historia Wisły

1998.04.11, I Liga, 24. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 13:30, sobota
Wisła Kraków 2:1 (0:0) Górnik Zabrze
widzów: 12.000
sędzia: Tomasz Mikulski z Lublina.
Bramki
Grzegorz Kaliciak (w) 49’
Tomasz Kulawik (k) 58’

1:0
2:0
2:1


63' (g) Jacek Wiśniewski
Wisła Kraków
Artur Sarnat
Jacek Matyja
Bogdan Zając
grafika:zk.jpg Kazimierz Węgrzyn
Grzegorz Pater grafika: Zmiana.PNG (46’ Sunday Ibrahim)
Paweł Adamczyk
Ryszard Czerwiec
Tomasz Kulawik
Daniel Dubicki grafika: Zmiana.PNG (69’ Marek Zając)
Grzegorz Niciński
Grzegorz Kaliciak grafika: Zmiana.PNG (76’ Grzegorz Kazimierski)

trener: Wojciech Łazarek
Górnik Zabrze
Andrzej Bledzewski
Łukasz Gorszkow grafika:zk.jpg
Marek Piotrowicz grafika:zk.jpg
Grzegorz Lekki
Jacek Wiśniewski
Robert Wilk grafika: Zmiana.PNG (68’ Piotr Gruszka)
Michał Probierz
Dariusz Dźwigała grafika:zk.jpg grafika: Zmiana.PNG (82’ Piotr Gierczak)
Mieczysław Agafon
Marcin Kuźba
Jan Urban grafika: Zmiana.PNG (68’ Piotr Rocki)

trener: Jan Żurek
Ławka rezerwowych: Jakub Wierzchowski, Paweł Nowak, Paweł Weinar
Kapitan: Tomasz Kulawik

Canal+
Strzały: 13-11
Strzały celne: 9-6
Faule: 25-22
Rzuty rożne: 9-7
Spalone 1-1

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy
Bilet meczowy

Spis treści

Relacje prasowe

"Tempo" z 1998.04.10

Bez Kałużnego, Surmy i Pukeleviciusa
Tempo, 10 kwietnia 1998
Mecz z zabrzańskim Górnikiem będzie kolejnym testem „Białej Gwiazdy" po serii zwycięstw przegrodzonych potknięciem w stolicy...

Niestety, nie mam dla naszych sympatyków radosnych wiadomości - powiedział wczoraj trener Wisły, Wojciech Łazarek. - Do kurujących się: Surmy i Pukeleciciusa dołączyli poturbowani w Lubinie: Kałużny i Bukalski Z tym tylko, że u Kałużnego uraz kości śródstopia zbiega się z przymusową absencją za kartki, które „zarobił" nie tylko grając w Wiśle, ale i wcześniej w Zagłębiu. Z czwórki tej być może zdoła się podleczyć Bukalski, ale ostateczna decyzja, czy wystąpi na boisku - zapadnie tuż przed meczem. Ten chłopak ma piekielnego pecha, bo poza różnymi dolegliwościami doszła teraz kontuzja typu laryngologicznego. Ale jak w życiu jest też pewien promyczek optymizmu, gdyż do grona podstawowych zawodników zawitał Sudany, który zarówno w Ostrowcu, jak i w Lubinie wykazał sporo zaangażowania. Cieszy mnie również kolejna bramka Dubickiego i pierwsza od czasu powrotu z Belgii - Kaliciaka. To dobra prognoza...

Organizatorzy moczu Wisła - Górnik (pocz. godz. 13.30) przypominają, że na dwie godziny przed meczem będą otwarte bramy i wszystkie kasy (17 sprzedających bilety na miejsca stojące z obu stron stadionu oraz 2 od strony ul. Reymonta i 1 od al. 3 Maja na miejsca siedzące).


(JAF)"Górnik Gola, Gola 199.04.18

Kąpiel w Wiśle
Magazyn piłkarski Górnika Zabrze "Górnik Gola, Gola, 18 kwietnia 1998
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2-1 (0-0)

1-0 Kaliciak, 49 min (wolny)
2-0 Kulawik, 58 min (karny)
2-1 Wiśniewski, 63 min (głową)
Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin).
Widzów: 12000.

GÓRNIK: Bledzewski - Gorszkow, Piotrowicz, Lekki, Wiśniewski - R. Wilk (68.Gruszka), Probierz, Dźwigała (82. Gierczak),Agafon - Kuźba, Urban (68. Rocki).
Trener: Jan ŻUREK.
Żółte kartki: Węgrzyn (57. złe ustawienie muru), Dźwigała (24. faul), Piotrowicz (37. rozmyślne opóźnianie gry), Gorszkow (79. faul)


Starsi wiekiem kibice wspominali, że była to potyczka Wisły z Górnikiem jak za dawnych lat lat świetności tych zespołów. W pierwszej połowie starali się atakować non stop zawodnicy Wisły, ale robili to nie skutecznie. W pierwszej połowie stroną atakującą był niemalże wyłącznie zespół Wisły. Po zmianie stron w 48 min Dariusz Dźwigała z odległości 30 metrów strzelił w ręce Sarnata. Dokładnie w kilkadziesiąt sekund później sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez Jacka Wiśniewskiego w odległości 17 metrów od bramki i podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Grzegorz Kaliciak i strzelił w dolny róg bramki.

Po utracie bramki zaatakowali goście i w 53 min po dośrodkowaniu Mieczysława Agafona tuż obok bramki główkował Jan Urban. W 58 min akcję zainicjował Ryszard Czerwiec i podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Ibrahima Sundaya, którego strzał w efektownym stylu obronił Bledzewski. Przy próbie dobitki Grzegorza Nicińskiego sfaulował na polu karnym Grzegorz Lekki. Podyktowaną przez sędziego jedenastkę" pewnie zamienił na bramkę Tomasz Kulawik. Zespół Górnika przegrywając 0-2 nie rezygnował z walki. Do końca meczu przewagę posiadali zabrzanie, którzy usiłowali za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. W 77 min Dźwigała z odległości 25 metrów strzelił wprost w ręce Sarnata; w 88 min po centrze Wiśniewskiego tuż obok słupka główkował Lekki, a jeszcze w ostatniej minucie spotkania zespół Górnika zaatakował, ale jedynym tego efektem były dwa kolejne rzuty rożne.


Na grafice umieszczony napastnik Górnika Zabrze - Marcin Kuźba


Wideo

>>> skrót


>>> cały mecz

>>> cały mecz: VHS Retro Sport

Galeria kibicowska: