2004.04.08 Piłkarze Wisły w Szkole Podstawowej nr 126 w Nowej Hucie

Z Historia Wisły

Wiślacy w nowohuckiej podstawówce

8. kwietnia 2004

W ramach akcji "Wisła - dzieciom" piłkarze Białej Gwiazdy odwiedzili dziś kolejną szkołę. Tym razem była to podstawówka w Nowej Hucie (SP 126) na osiedlu Tysiąclecia. Głównym prezentem dla uczniów była obecność największej gwiady Wisły, Macieja Żurawskiego.

Wiślacka delegacja była wyjątkowo liczna. Do Nowej Huty pojechali tym razem Maciej Żurawski, Tomasz Kłos, Mauro Cantoro i Edno. Ten ostatni - choć nie było go w planie - miał akurat wolne popołudnie i postanowił dołączyć do kolegów. Kiedy piłkarze zjawili się w sali gimnastycznej powitała ich burza oklasków i pisk rozentuzjazmowanych dzieci. Spotkanie prowadził znany krakowskim kibicom z pracy w Hutniku trener Waldemar Kocoń, który w tej szkole uczy wychowania fizycznego.

"Żuraw" i Kłos byli głównymi bohaterami. Szczególnie najlepszy strzelec ekstraklasy musiał odpowiedzieć na wiele pytań, także na takie jak: "Ile Pan zarabia". Najważniejszym punktem było jednak podpisywanie plakatów i zdjęć. Całe spotkanie trwało blisko dwie godziny.


Na podstawie: wisla.krakow.pl

Źródło: wislakrakow.com