2005.12.06 Piłkarze Wisły w szpitalu im. Jana Pawła II w Prokocimiu

Z Historia Wisły

Wiślacy dzieciom

06-12-2005 12:00

Laponia? Nie!!! 6 grudnia Święty Mikołaj mieszka przy Reymonta 22 w Krakowie. Dzisiejszy dzień upłynął na Wiśle pod znakiem prezentów i w mikołajkowym nastroju. Prezenty otrzymały i dzieci i piłkarze.

Kilku naszych piłkarzy udało się, w różne miejsca, by w ten szczególny dzień stać się świętym Mikołajem. Jedna z grup, chwilę po godzinie 13 z dużym workiem prezentów i w towarzystwie naszych piłkarzy wyruszyła do dzieci przebywających w szpitalu im. Jana Pawła II w Prokocimiu. Słodycze, zabawki, piłki i plakaty trafią dziś do dzieciaków., aby dać im odrobinę radości.

- Mikołajki są raz w roku. Niech i dla tych dzieci będzie to szczególny dzień – mówili nasi piłkarze niosąc pudełka z prezentami.

(...)

Grisza
Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Wisła i jej piłkarze w oczach dzieci...

Data publikacji: 05-04-2006 18:12


Dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu przekazały zespołowi mistrza Polski galerię rysunków przedstawiających piłkarzy Białej Gwiazdy. Trwa kolejna wiślacka akcja na rzecz pomocy małym pacjentom...

Galeria obrazków przygotowanych przez małych pacjentów, zobacz »

Mikołajkowa wizyta piłkarzy Białej Gwiazdy w krakowskim szpitalu dziecięcym okazała się inspiracją rysunków, które zostały wykonane przez małych pacjentów w ramach zajęć plastycznych prowadzonych przez opiekunów z Prokocimia. Unikalna kolekcja trafiła dzisiaj na Reymonta, by wkrótce pojawić się w sali konferencyjnej ,,Ryś". Już dzisiaj prace prezentujemy w internetowej wiślackiej galerii. Wśród nich portrety Macieja Stolarczyka, Radosława Majdana, Konrada Gołosia...

Od początku kwietnia br. Wisła Kraków przekazuje na każdy mecz rozgrywany przy ul. Reymonta pakiet bezpłatnych 30 biletów przeznaczonych dla dzieci i rodziców przebywających w Szpitalu Dziecięcym. - Wkrótce zawodnicy Białej Gwiazdy będą gośćmi zajęć rehabilitacyjnych w Prokocimiu a spotkania wiślackiego zespołu z małymi pacjentami będą odbywać się regularnie - obiecuje rzecznik prasowy Wisły, Jerzy Jurczyński.

- Jeśli możemy dać choćby minutę radości najmłodszym pacjentom kliniki w Prokocimiu, to naszym obowiązkiem jest to zrobić. Nasze wizyty w Prokocimiu to najbardziej poruszające spotkania z kibicami, w jakich kiedykolwiek przyszło nam brać udział - powiedział Marcin Baszczyński, reprezentacyjny obrońca Wisły Kraków.

Wszystkie wiadomości na naszym serwisie - wisla.krakow.pl/news »

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA


Źródło: wisla.krakow.pl