2006.08.31 Reprezentacja Sądecczyzny - Wisła Kraków 0:6

Z Historia Wisły

2006.08.31, Mecz charytatywny, ,
Reprezentacja Sądecczyzny 0:6 (0:5) Wisła Kraków
widzów: 3.000
sędzia:
Bramki
0:1
0:2
0:3
0:4
0:5
0:6
8' (g) Maciej Stolarczyk
23' Piotr Brożek
33' (k) Paweł Brożek
38' Paweł Brożek
42' Jean Paulista
51' (w) Paweł Brożek 51'
Reprezentacja Sądecczyzny
4-4-2
Bodziony grafika: Zmiana.PNG (46' Kozioł)
Zachariasz grafika: Zmiana.PNG (46' A. Basta)
Polański grafika: Zmiana.PNG (46' Kowalski)
Kandyfer
Rusin grafika: Zmiana.PNG (46' Potaczek)
Gryźlak grafika: Zmiana.PNG (46' Biernacki)
Ciastoń
Żarnowski grafika: Zmiana.PNG (46' Bałuszyński)
Zawiślan grafika: Zmiana.PNG (46' Drąg)
Kozub grafika: Zmiana.PNG (46' Łukasik)
Kogut grafika: Zmiana.PNG (46' Juruś)

trener:
Wisła Kraków
4-5-1
Emilian Dolha
Marcin Baszczyński Grafika:Zmiana.PNG (46' Branko Radovanović)
Michael Thwaite
Dariusz Dudka
Maciej Stolarczyk Grafika:Zmiana.PNG (46' Cleber)
Dawid Kubowicz Grafika:Zmiana.PNG (46' Patryk Małecki)
Mauro Cantoro Grafika:Zmiana.PNG (46' Marek Zieńczuk)
Norbert Varga Grafika:Zmiana.PNG (46' Mateusz Broź)
Piotr Brożek
Paweł Brożek Grafika:Zmiana.PNG (85' Paweł Smółka)
Jean Paulista Grafika:Zmiana.PNG (85' Michał Gamla)

trener: Dan Petrescu
W zespole Reprezentacji Sąddecczyzny zagrali także: Potoczek, Kubik, Augustyn.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Wisła zagra mecz charytatywny

23. sierpnia 2006

Piłkarze Wisły Kraków i Bełchatowa wezmą udział w charytatywnych meczach na terenie Sądecczyzny. "Biała Gwiazda" wystąpi w Nowym Sączu ostatniego dnia tego miesiąca. Dochód zostanie przekazany dla 20-letniego Bartka Ostałowskiego, który przed dwoma tygodniami w Nowym Sączu uległ wypadkowi na motocyklu i stracił obie ręce.

Chłopak przebywa obecnie w szpitalu w Krakowie. Jeżeli akcja zbierania środków zakończy się pomyślnie wówczas czeka go operacja wszczepienia bioprotezy rąk. Zakup takich bioprotez to wydatek 200 tysięcy złotych.

- Szczytny cel będzie najważniejszy w spotkaniach do jakich wkrótce dojdzie. Mam nadzieję, że mecze Sandecji i Kolejarza z Wisłą oraz Bełchatowem zgromadzą na trybunach wielu kibiców, którzy będą świadkami dobrej zabawy oraz, że uda się zebrać sporo pieniędzy na pomoc dla młodego chłopaka - powiedział Janusz Pawlik, trener Kolejarza.

Informujemy, że chętni mogą wpłacać pieniądze na zakup bioprotezy na konto otwarte w sądeckim oddziale Kredyt Banku z numerem 48 1500 1559 1215 5004 4253 0000 koniecznie z dopiskiem "pomoc dla Bartka".

Charytatywne spotkanie z udziałem zawodników Wisły rozpocznie się w Nowym Sączu 31 sierpnia o godzinie 17.

- Bardzo chętnie weźmiemy udział w takim spotkaniu. Wisła zawsze jest gotowa pomagać ludziom w potrzebie, a tym bardziej jeśli nieszczęście dotknęło tak młodego człowieka - mówi prezes Wisły Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

Gazeta Krakowska, wislakrakow.com (nikol)

Źródło: wislakrakow.com

Wisła - reprezentacja Sądecczyzny 6:0

Wisła Kraków pewnie 6:0 pokonała w rozegranym w Nowym Sączu charytatywnym spotkaniu reprezentację Sądecczyzny. Dochód z tego spotkania zostanie przekazany na rzecz 20-letniego Bartka Ostałowskiego, który podczas wypadku motocyklowego stracił obie ręce. Koszt operacji, która przywróciłaby mu częściową sprawność, to około 150 tys. euro.

Już do przerwy podopieczni Dana Petrescu prowadzili 5:0. Prowadzenie dla Wisły w 8. minucie uzyskał po rzucie rożnym Maciej Stolarczyk. Kolejne trzy trafienia były dziełem braci Brożków. Najpierw w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr, a w 33. (karny) i 38. minucie dwa trafienia dołożył Paweł. Swoją bramkę zdobył również Jean Paulista, który pokonał bramkarza rywali w 42. minucie.

W 51. minucie kolejne trafienie dołożył jeszcze Paweł Brożek, dla którego była to trzecie bramka w tym spotkaniu.

reprezentacja Sądecczyzny - Wisła Kraków 0:6 (0:5)

0:1 - Stolarczyk (8)

0:2 - Brożek Piotr (23)

0:3 - Brożek Paweł (33-karny)

0:4 - Brożek Paweł (38)

0:5 - Paulista (42)

0:6 - Brożek Paweł (51)

Widzów: 2500

Wisła: Dolha - Baszczyński (46. Radovanović), Thwaite, Dudka, Stolarczyk (46. Cleber) - Kubowicz (46. Małecki), Cantoro (46. Zieńczuk), Varga (46. Broź), Piotr Brożek - Paweł Brożek (85. Smółka), Paulista (85. Gamla).

Sąddecczyzna: I połowa: Bodziony - Zachariasz, Polański, Kandyfer, Rusin - Gryźlak, Ciastoń, Żarnowski, Zawiślan - Kozub, Kogut oraz Hładowczak, Augustyn, Serafin, Wajda, Miśkowiec, Florian. II połowa: Kozioł - A. Basta, Kandyfer, Kowalski, Potaczek - Biernacki, Bałuszyński, Drąg, Ciastoń - Łukasik, Juruś oraz Potoczek, Kubik, Augustyn.


wislakrakow.com / gazeta.pl (maaarcin, gulldarek)

Źródło: wislakrakow.com

Wiślacy o wczorajszym meczu

Na stadionie Sandecji zjawiło się 2 tys. widzów, którzy byli świadkami popisu futbolu, jaki, szczególnie w pierwszej połowie, dali pierwszoligowcy. Piłkarze w ten sposób zbierają potrzebne pieniądze na operację dla Bartka.

- Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Cieszę się, jeśli w jakiś sposób udało nam się pomóc nieszczęśliwemu młodemu człowiekowi – po meczu wypowiada się Marek Zieńczuk.

Piotr Brożek, który mając jedynie przed sobą bramkarza lobując go zdobywa którąś już z kolei dla Wisły bramkę. Strzela w lidze, w pucharze i towarzysko.

- Graliśmy na całego. Nie myśleliśmy o ryzyku odniesienia kontuzji. Przecież urazu można się równie dobrze nabawić podczas treningu. Bardzo sympatycznie reagowała publiczność, której chyba nie zawiedliśmy – mówi zadowolony Piotr Brożek.

Dariusz Dudka pomimo stawki meczu wykazywał się dużą pracowitością:

- Chcieliśmy oczywiście wygrać, choć nie zależało nam na rozgromieniu gospodarzy. Grałem z zaangażowaniem? Ja zawsze poważnie traktuję swoje obowiązki.

Źródło: wislakrakow.com

Wisła pokonała Reprezentację Sądecczyzny 6-0

W charytatywnym meczu piłkarskim krakowska Wisła pokonała Reprezentację Sądecczyzny 6-0. Trzy gole dla "Białej Gwiazdy" zdobył Paweł Brożek, formę strzelecką podtrzymał także jego brat Piotr, strzelec kolejnego gola. Pozostałe "dorzucili" Maciej Stolarczyk i Jean Paulista. Dochód z tego spotkania przekazany zostanie dla 20-letniego Bartka Ostałowskiego, który w wypadku stracił obydwie ręce.

Reprezentacja Sądecczyzny - Wisła Kraków 0-6 (0-5)

0-1 Stolarczyk (8.)

0-2 Piotr Brożek (23.)

0-3 Paweł Brożek (33. - karny),

0-4 Paweł Brożek (38.)

0-5 Paulista (42.)

0-6 Paweł Brożek (51.)

Wisła: Dolha - Baszczyński (46. Radovanović), Thwaite, Dudka, Stolarczyk (46. Cléber) - Kubowicz (46. Małecki), Cantoro (46. Zieńczuk), Varga (46. Broź), Piotr Brożek - Paweł Brożek (85. Smółka), Paulista (85. Gamla).

Sąddecczyzna: I połowa: Bodziony - Zachariasz, Polański, Kandyfer, Rusin - Gryźlak, Ciastoń, Żarnowski, Zawiślan - Kozub, Kogut oraz Hładowczak, Augustyn, Serafin, Wajda, Miśkowiec, Florian. II połowa: Kozioł - A. Basta, Kandyfer, Kowalski, Potaczek - Biernacki, Bałuszyński, Drąg, Ciastoń - Łukasik, Juruś oraz Potoczek, Kubik, Augustyn.

Widzów: ok. 3000.

Wiślacy potraktowali mecz zupełnie serio i do przerwy prowadzili już pięcioma bramkami. Gole padły głównie po składnych akcjach. Na drugą część Sądeczanie wyszli składem, który w większości stanowili piłkarze lidera trzeciej ligi - Kolejarza Stróże. Gra gospodarzy wyglądała już wtedy nieco lepiej. Nie zaszkodziło to jednak Pawłowi Brożkowi skompletować hat-trick. Z wolnego z ponad dwudziestu metrów trafił w okienko, zdobywając tym samy najładniejszą bramkę meczu.

W przerwie odbyła się aukcja piłek i koszulek z podpisami zawodników Wisły.

Jak padały bramki:

0–1: po rzucie rożnym Paulisty celnie z 5 m główkuje Stolarczyk; 0–2: w sytuacji sam na sam Piotr Brożek lobuje Bodzionego; 0–3: karnego, podyktowanego za faul Hładowczaka na Pawle Brożku pewnie wykonuje sam poszkodowany; 0–4: Paweł Brożek w sytuacji jeden na jeden z Hładowczakiem nie marnuje okazji; 0–5: po podaniu Pawła Brożka Paulista trafia z 10 m; 0–6: Paweł Brożek z rzutu wolnego technicznym strzałem z 25 m lokuje piłkę w okienku bramki gospodarzy.

Źródło: gazeta.pl, własne

Źródło: wislaportal.pl