2006.10.07 Wisła II Kraków - Motor Lublin 1:0

Z Historia Wisły

Rezerwy pokonały lidera

Data publikacji: 07-10-2006 17:55


Wisła II przełamała serię meczów bez zwycięstwa i na własnym boisku pokonała lidera z Lublina 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Przemysław Szabat. Wiślacy występowali we wzmocnionym o piłkarzy pierwszej drużyny składzie.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. Żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. Zarówno Wiślacy, jak i goście mieli po kilka okazji do strzelenia bramki, ale ani jedni, ani drudzy z szansy nie skorzystali.

W 19. minucie meczu na bramkę Łukasza Krymowskiego strzelał Adam Kokoszka. Dwie minuty później Dawid Kubowicz posłał prostopadłą piłkę do Piotra Brożka, który nie zdecydował się na strzał, pozwalając tym samym na powrót obrońców rywali.

Goście mogli objąć prowadzenie po dosyć nieoczekiwanej akcji. Z dystansu strzelał Karol Drej, piłka skozłowała przed Marcinem Juszczykiem, odbiła się od jego ramienia i wyszła w pole karne. Do dobitki nie zdążył Daniel Koczon, który w 31. minucie silnym strzałem z rogu pola karnego próbował pokonać bramkarza Białej Gwiazdy. Tym razem Marcin Juszczyk błędu nie popełnił i obronił strzał zawodnika Motoru.

W 32. minucie spotkania na listę strzelców mógł i powinien wpisać się Chiacu, który będąc kilka metrów przed bramką gości strzelił nad poprzeczką.

Kilka minut później strzałem głową popisał się Michael Thwaite, który po podaniu Macieja Stolarczyka próbował w ten sposób zdobyć bramkę. Bramkarz Motoru poradził sobie z tym strzałem, ale musiał skapitulować w 46. minucie. Wtedy z autu piłkę do Przemysława Szabata podał Thwaite, Szabat zaś strzelając z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Błąd przy tym golu popełnili obrońcy gości, którzy próbowali łapać Szabata na spalonym.

W drugiej połowie piłkarze Motoru Lublin osiągnęli przewagę, próbując doprowadzić do wyrównania. W 57. minucie meczu groźny strzał Denisa Ljaszko obronił Marcin Juszczyk. Także Karol Drej i Piotr Prędota próbowali zdobyć bramkę, ale ich strzały były na szczęście niecelne. Na pięć minut przed końcem spotkania swojego drugiego gola mógł zdobyć Przemysław Szabat. Piękne uderzenie z woleja z prawej strony pola karnego obronił jednak Krymowski, przenosząc piłkę nad porzeczką swojej bramki.

Było to pierwsze zwycięstwo rezerw Białej Gwiazdy od 27 sierpnia, kiedy to pokonały na swoim terenie Avię Świdnik.


Przemysław Szabat: Nie zawsze strzela się tak pięknie. Mój drugi strzał był z trudnej pozycji, ale trzeba przede wszystkim strzelać. Nie ma strzałów, nie ma goli. Trzeba próbować zwłaszcza na takim boisku, na którym gra się trudno i na którym piłka może się różnie zachować.

Trener Andrzej Bahr: Zwycięstwo cieszy, bo dla tych młodych chłopców było ono bardzo potrzebne. Nasza agresywna gra w środku pola dała dobre rezultaty, kapitalną bramkę zdobył Przemek Szabat, który po przerwie mógł zdobyć jeszcze piękniejszą. Trzeba jasno powiedzieć, że Motor też miał swoje szanse, ale w kilku sytuacjach Marcin Juszczyk zachował się kapitalnie. Jak zwykle zwycięzcy mają trochę więcej szczęścia od pokonanych. Budujące jest też to, że chłopcy z pierwszego zespołu bardzo fajnie grali i pomogli. Zwłaszcza Michael Thwaite. On jest Australijczykiem, a więc bardzo twardym człowiekiem. Wie, że aby zrobić karierę, trzeba się mocno napracować. Ma charakter, który mógłby się przydać kilku naszym zawodnikom. Jest to profesjonalista i do każdego meczu podchodzi poważnie, bez względu na to, z kim gramy. Już w meczu z Kolporterem grał bardzo dobrze, a dzisiaj był jednym z jaśniejszych punktów naszej drużyny.

Wisła II Kraków- Motor Lublin 1:0 (1:0) 46’ Przemysław Szabat

Wisła II Kraków: Juszczyk- Jacek, Kokoszka, Stolarczyk, Thwaite- Gamla (46’ Burliga), Szabat, Chiacu (69’ Smółka), Broź- Kubowicz (80’ Pławiak), Brożek Piotr

Motor Lublin: Krymowski- Syroka, Turkowski, Kaciczak, Falikiewicz- Maziarz, Drej Karol, Ljaszko- Prędota, Koczon (78’ Drej Hubert) , Popławski (74’ Ocholeche)

Żółte kartki: Pławiak (Wisła II Kraków)


Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Źródło: wisla.krakow.pl07.10. Wisła II Kraków - Motor Lublin 1-0 (1-0). 1-0 Szabat 45+1. Sędziował Albert Smalcerz (Katowice). Żółta kartka - Pławiak. Widzów 200. Wisła II: Juszczyk - Thwaite, Jacek, Kokoszka, Stolarczyk - Chiacu (68 Smółka), Kubowicz (80 Pławiak), Gamla (46 Burliga), Szabat - Broź, Piotr Brożek.