2007.01.27 Wisła Enion Kraków - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0

Z Historia Wisły

2007.01.27, I liga, Kraków, Hala Wisły,
Wisła Enion Kraków 3:0 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
(25:22; 25:14; 25:16)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wisła Enion Kraków
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Ryszard Litwin
Trenerzy: Jarosław Bodys
Magdalena Śliwa
Magdalena Piątek
Karolina Surma
Paulina Olszewska
Małgorzata Sikora
Katarzyna Mróz
Monika Targosz (l)
oraz
Renata Kolendowska, Wioletta Miś, Sylwia Wojcieszka, Magdalena Żochowska, Julia Barbaszewska
Składy: Kosiorowska
Bednarek
Walawender
Świerszcz
Maj
Wiatrowska oraz Kosiarska(l)
oraz
Nadziałek
(l) - libero

Relacje prasowe

Wisła Enion nareszcie w Krakowie

25 stycznia - Spotkanie przeciwko KSZO Ostrowiec będzie pierwszą okazją w tym roku dla Wiślaczek do zaprezentowania się przed własną publicznością. Początek spotkania w sobotę (27.01) o godzinie 16.30.

W pierwszej rundzie rozgrywek I ligi kobiet Wisła Enion pokonała w wyjazdowym spotkaniu AZS KSZO Ostrowiec w stosunku 3:0. Spotkanie umocniło Wiślaczki, gdyż KSZO, podobnie jak „Biała Gwiazda”, przed sezonem wymieniane było wśród drużyn, które będą się ubiegać o awans do LSK.

Po 14. rozegranych meczach nasz najbliższy rywal zgromadził na swoim koncie 25 punktów i lokuje się dopiero na 6. miejscu. Po udanym początku KSZO wpadło w lekki dołek. Jednak w ostatniej kolejce przypomniało o sobie, wygrywając z UMKS Łańcut 3:2.

Wisła Enion nareszcie zagra przed własną publicznością. Ostatni raz podopieczne trenera Ryszarda Litwina grały w Krakowie 16. grudnia. Ten fakt wpłynie na pewno mobilizująco na drużynę. Jest szansa, że po długiej przerwie na parkiecie przy ulicy Reymonta 22. zobaczymy Wiolettę Miś.

Zapraszamy na spotkanie! Początek o godzinie 16.30 w najbliższą sobotę (27.01). Oczywiście przed meczem istnieje możliwość nabycia biletów upoważniających do wstępu. Bilety dostępne w cenie 8 zł. (bilet normalny) oraz 5 zł. (bilet ulgowy).

(Robert Błaszczyk)

Źródło: siatkowka.tswisla.pl

Zagrywką, atakiem, blokiem...

27 stycznia - ...to nie żaden slogan reklamowy - poprostu obraz dzisiejszego meczu. Wisła Enion pokonała AZS KSZO Ostrowiec 3:0. Zespół gości nawiązał walkę jedynie w pierwszej odsłonie spotkania, w kolejnych zupełnie nie istniał. Znakomitą partię rozegrała Paulina Olszewska. Można ją śmiało uznać za MVP dzisiejszej potyczki.

Spotkanie zaczęło się udanie dla zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Objęły prowadzenie i wykazywały wielką chęć ogrania lidera. Impet gości szybko ustał. Co prawda, trwał nieco dłużej niż lot Adama Małysza po zwycięstwo w Oberstdorfie, ale w szeregach KSZO zaczęło się robić nerwowo już przy stanie 8:5. Wtedy o pierwszy czas poprosił szkoleniowiec świętokrzyskiej drużyny. Wiślaczki przewyższały rywalki w każdym elemencie. Jednak przestoje w grze sprawiały, że KSZO utrzymywało kontakt z podopiecznymi trenera Ryszarda Litwina. W 1. secie szczególną bronią gospodyń była zagrywka. Kąśliwe serwy Małgorzaty Sikory, Karoliny Surmy i przede wszystkim Pauliny Olszewskiej sprawiały wiele kłopotów przyjezdnym. Siatkarki KSZO wyglądały na zagubione pod naporem „Białej Gwiazdy”. Jedynym jasnym punktem była Katarzyna Walawender, szukająca nieszablonowych rozwiązań. Wiślaczki popełniły kilka błędów u krańca seta. Przy stanie 24:21 o czas poprosił trener Ryszard Litwin. Po przerwie przyjezdne znów zdobyły punkt, lecz to było wszystko, co potrafiła z siebie wykrzesać ekipa prowadzona przez Jarosława Bodysa. Nieskuteczny atak Wiatrowskiej przyniósł 25 punkt Wiśle Enion.

W 2. secie Wiślaczki postawiły poprzeczkę znacznie wyżej. Szybko przełożyło się to na wynik. Już przy stanie 9:1 trener Bodys wykorzystał drugą przerwę na żądanie. Ona podobnie jak te wcześniejsze- nie pomogła KSZO. Walawender zaatakowała w siatkę, Katarzyna Mróz zdobyła punkt zagrywką, a chwilę później Magdalena Piątek zachowała się przytomnie, wykorzystując pomyłkę po drugiej stronie siatki. Tak można pisać dalej o 2. partii- wystarczyłoby zmieniać jedynie nazwiska… Warto odnotować, że przy stanie 17:5 desygnowana do gry została Wioleta Miś w miejsce Pauliny Olszewskiej. Roszady wytrąciły nieco z rytmu pędzące Wiślaczki, ale wynik wygląda i tak imponująco- 25:14.

Zanim rozpoczął się 3. set wszystko było już chyba przesądzone. Przyjezdne wyszły na parkiet ze spuszczonymi głowami, nie licząc, że sytuacja w meczu może ulec zmianie. Zmianie uległ za to skład Wisły. Na placu gry, po raz pierwszy w dzisiejszej grze, pojawiła się Magdalena Żochowska. W miejsce Katarzyny Mróz weszła Sylwia Wojcieska. KSZO rozpoczęło w swoim wyjściowym ustawieniu, jednak tak dobrze jak w 1. odsłonie nie było. Paulina Olszewska zakończyła atakiem seta, a zarazem całe spotkanie. 3:0 dla Wisły Enion!

Na koniec krótki meldunek z poczynań 3-ligowego AZS AGH Wisła. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.30. Kibice, którzy udali się z meczu Wisły Enion do hali AGH, oddalonej o niespełna 300 metrów od ul. Reymonta, przybyli na koniec 3. seta. Zdążyli zobaczyć ostatnią akcję meczu, którą z zimną krwią wykończyła Kinga Hatala. Młode Wiślaczki w 40 minut rozniosły MOSIR Bukowno. Może to marne pocieszenie dla zawodniczek KSZO, ale MOSIR pokazał, że można zagrać jeszcze słabiej…

Wisła Enion- AZS KSZO Ostrowiec 3:0 (25:22; 25:14; 25:16)


(Robert Błaszczyk)

Źródło: siatkowka.tswisla.pl