2007.02.14 Wisła Enion Kraków - PSPS Chemik Police 3:0

Z Historia Wisły

2007.02.14, I liga, Kraków, Hala Wisły, 18:00
Wisła Enion Kraków 3:0 PSPS Chemik Police
(25:20, 25:22, 25:19)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wisła Enion Kraków
PSPS Chemik Police
Ryszard Litwin
Trenerzy: Mariusz Bujek
' Składy: '
(l) - libero

Relacje prasowe

Z Chemikiem o 18.

11 lutego - W najbliższą środę (14.02) Wisła Enion podejmie zespół Chemika Police. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Zapraszamy!

Runda zasadnicza I ligi kobiet wkracza w decydującą fazę. W 20. kolejce rozgrywek Wisła Enion podejmować będzie Chemika Police. Najbliższy rywal podopiecznych trenera Ryszarda Litwina plasuje się dopiero na 10. miejscu, mimo tego emocji nie powinno brakować.

Ponad dwa tygodnie temu ostatni raz mieliśmy okazję oglądać Wiślaczki w akcji na naszej hali. Po zdecydowanym zwycięstwie nad KSZO drużyna „Białej Gwiazdy” udała się do Łańcuta, gdzie ograła- po zaciętych bojach- tamtejszy UMKS. W minionej serii gier Wisła Enion pauzowała. Zespół mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnego spotkania, w którym rywalem będzie Chemik Police.

Chemik zajmuje dopiero 10. lokatę. Zgromadził do tej pory 21 punktów. Wisłę Enion i Chemika dzieli w tabeli przepaść. Nasze siatkarki posiadają przewagę 25 punktów nad swoim najbliższym rywalem, mając rozegrany jeden mecz mniej.

Wisła Enion Kraków – Chemik Police, środa (14.02); godz. 18.

ZAPRASZAMY!


Wisła Enion czeka na Chemika

13. lutego 2007 Runda zasadnicza I ligi kobiet wkracza w decydującą fazę. W 20. kolejce rozgrywek Wisła Enion podejmować będzie Chemika Police. Najbliższy rywal podopiecznych trenera Ryszarda Litwina plasuje się dopiero na 10. miejscu, mimo tego emocji nie powinno brakować.

Ponad dwa tygodnie temu ostatni raz mieliśmy okazję oglądać Wiślaczki w akcji na naszej hali. Po zdecydowanym zwycięstwie nad KSZO drużyna „Białej Gwiazdy” udała się do Łańcuta, gdzie ograła - po zaciętych bojach - tamtejszy UMKS. W minionej serii gier Wisła Enion pauzowała. Zespół mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnego spotkania, w którym rywalem będzie Chemik Police.

Chemik zajmuje dopiero 10. lokatę. Zgromadził do tej pory 21 punktów. Wisłę Enion i Chemika dzieli w tabeli przepaść. Nasze siatkarki posiadają przewagę 25 punktów nad swoim najbliższym rywalem, mając rozegrany jeden mecz mniej.

Wisła Enion Kraków – Chemik Police, środa (14. lutego); godz. 18.

Bilety: 8 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy)

ZAPRASZAMY!

Robert Błaszczyk

Źródło: The White Star Division


Chemik za słaby na Wisłę

14 lutego - Nie udało się zespołowi z Polic sprawić niespodzianki na parkiecie liderek tabeli 1. ligi, Wisły Enion. "Biała Gwiazda" zwyciężyła, choć siatkarki Chemika wcale nie oddały meczu bez walki.

Co więcej, przyjezdne rozpoczęły spotkanie z dużym animuszem, by na początku spotkania prowadzić 6:2. Nie pomógł czas wzięty przez trenera Litwina, bowiem strata wciąż nie została zniwelowana (5:11). Główną przyczyną był słabo spisujący się blok, który jednak z biegiem czasu funkcjonował coraz lepiej. Gdy na zagrywce pojawiła się Magdalena Śliwa, dystans powoli zaczął się zmniejszać, a Wisła niebawem wyszła na prowadzanie (17:16). Do stanu 20:20 trwała jeszcze rywalizacja punkt za punkt, lecz doskonała końcówka gospodyń dała im wygraną 25:20.

Podobny przebieg miał set numer 2 (5:9), jednak o wiele lepiej prezentował się już krakowski blok. Była to zdecydowanie najbardziej wyrównana część meczu, a rezultat ciągle oscylował w granicach remisu (9:9), (16:16). W miejscowym zespole bardzo korzystnie prezentowały się Magdalena Piątek oraz Katarzyna Mróz. Natomiast najważniejszym momentem tego seta była "kiwka" Śliwy, toteż po nim właśnie, Wisła wyszła na prowadzenie 23:22 i szansy na wygraną nie zmarnowała.

To musiało podłamać Policzanki, a wysokie prowadzenie w trzeciej partii (16:6) podopiecznych trenera Litwina, było tego najlepszym dowodem. Dał on zatem pograć zawodniczkom rezerwowym i choć rezultat już nie wyglądał tak okazale, to i one poradziły sobie z rywalkami.

Wisła Enion Kraków - Chemik Police 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

(Szczepan Kościółek)

Źródło: siatkowka.tswisla.pl