2007.02.16 TS Wisła Kraków (J) - Budowlani Toruń (J) 2:3

Z Historia Wisły

2007.02.16, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Lublin,
TS Wisła Kraków 2:3 Budowlani Toruń
(25:27, 19:25, 25:18, 25:18, 11:15)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
TS Wisła Kraków
Budowlani Toruń
'
Trenerzy: '
' Składy: '
(l) – libero
(J) - juniorki

Relacje prasowe

Juniorki w finale!

18 lutego - Fantastycznie spisały się juniorki podczas półfinałowego turnieju, który odbył się w Lublinie. W swojej grupie zajęły 2. miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym jak zwycięzca turnieju, awansując do finałów Mistrzostw Polski.

Wisła rozpoczęła zmagania w piątek. Pierwszym rywalem był zespół MMKS Dąbrowy Górniczej. Po pierwszych dwóch setach zanosiło się na łatwe zwycięstwo, jednak rywalki „utargały” 3. seta i nawiązały kontakt. Po przegranym secie wiślaczki wróciły do swojego tempa gry i odniosły zwycięstwo 3:1.

Drugi dzień zapowiadał się niesamowicie ciekawie jak i ciężko. Spotkania z gospodarzem turnieju są pewnego rodzaju podwójnym wyzwaniem. Podopieczne państwa trenerów Ewy Musiał i Lesława Kędryny spisały się na medal, wygrywając po tie-breaku 3:2.

W ostatnim dniu zawodów juniorki „Białej Gwiazdy” stanęły w szranki z Budowlanymi Toruń. Przegrały dwa pierwsze sety, mimo tego nie oddały meczu bez walki. Doprowadziły do remisu i w decydującym 5. secie uległy 11:15.

Wisła zaprezentowała się świetnie, zajmując 2. miejsce w bardzo ciężkiej grupie. Przede wszystkim cieszy najistotniejszy fakt- juniorki zagrają w finale!

(Robert Błaszczyk)

Źródło: siatkowka.tswisla.pl