2007.08.05 Wisła Kraków ME – Zagłębie Lubin ME 2:3

Z Historia Wisły

2007.08.05, Młoda Ekstraklasy, 2. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 18:00
Wisła Kraków ME 2:3 (0:2) Zagłębie Lubin ME
widzów: 400
sędzia: Piotr Gajewski z Krakowa
Bramki


Tomáš Jirsák 52'
Patryk Małecki 62'

0:1
0:2
1:2
2:2
2:3
12' Szymon Pawłowski
38' Paweł Pytlarz


89' Łukasz Hanzel
Wisła Kraków ME
Łukasz Jarosiński
Mateusz Kowalski
Grafika:Zk.jpg Radosław Jacek
Grafika:Zk.jpg Grafika:Zk.jpg Grafika:Cz.jpg 79' Adam Kokoszka
Mikołaj Kałuda)
Maciej Trzmielewski grafika:zmiana.PNG (66' Łukasz Burliga)
Dawid Kubowicz grafika:zmiana.PNG (46' Tomas Jirsak)
Krzysztof Mączyński grafika:zmiana.PNG (80' Bartosz Rosłoń)
Piotr Brożek Grafika:zmiana.PNG (76' Artur Rado)
Jean Paulista grafika:zmiana.PNG (46' Grafika:zk.jpg Dawid Kwiek)
Patryk Małecki)

trener: Tomasz Kulawik
Zagłębie Lubin ME
Jakub Jesionkowski
Kamil Pilarski
Łukasz Kaciczak
Piotr Kieruzel
Przemysław Kocot
Damian Piotrowski grafika:zmiana.PNG (26' Paweł Pytlarz)
Łukasz Hanzel
Patryk Klofik
Marcin Pietroń Grafika:zmiana.PNG (62' Paweł Ochota)
Dawid Plizga grafika:zmiana.PNG (73' Daniel Chyła)
Szymon Pawłowski Grafika:Zk.jpg

trener: Wiesław Wojno

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Młoda Wisła nie sprostała lubinianom

Data publikacji: 05-08-2007 20:15


Młodej drużynie Wisły nie udało się powtórzyć wczorajszego wyniku starszych kolegów. Przegrali oni na własnym stadionie z młodym Zagłębiem Lubin 2:3. Był to pierwszy mecz Wiślaków w Młodej Ekstraklasie, ponieważ spotkanie 1. kolejki z Górnikiem Zabrze zostało przeniesione na 15 sierpnia.

W pierwszej części spotkania na murawę w drużynie Białej Gwiazdy wybiegli między innymi Piotrek Brożek, Adam Kokoszka, Jean Paulista i Patryk Małecki. Mogło to być zapowiedzią spotkania obfitującego w ciekawe akcje. Niestety pierwsza połowa mogła zawieść sympatyków krakowskiej drużyny. Zespół spod Wawelu stworzył sobie co prawda kilka sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. To zawodnicy z Lubina dyktowali warunki i do szatni schodzili prowadząc 2:0 po bramkach Szymona Pawłowskiego w 12 min. i Pawła Pytlarza w 38 min.

Początek drugiej połowy to dwie zmiany w drużynie Wisły. W miejsce Paulisty na murawie pojawił się Dawid Kwiek, a za Kubowicza wszedł Tomas Jirsak. To właśnie zawodnik z Czech już w siedem minut po tym, jak pojawił się na boisku zdobył kontaktową bramkę, pokonując bramkarza lubinian. Obraz gry w drugiej części uległ zmianie. To gospodarze zaczęli dyktować warunki, co zaowocowało wyrównaniem w 62 min.. Bramkę dla krakowian po ładnej akcji zdobył Małecki. Mecz mógł podobać się kibicom, którzy lubią ostrą walkę – tej nie brakowało. W 79. min. w konsekwencji za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Adam Kokoszka. Walki nie brakowało do ostatniego gwizdka, jednak to gościom sprzyjało dzisiaj szczęście i w 89 min. Jarosińskiego pokonał Łukasz Hanzel. Tym samym zapewnił on zwycięstwo swojej drużynie.

Wisła Kraków: Łukasz Jarosiński - Mateusz Kowalski, Radosław Jacek, Adam Kokoszka, Mikołaj Kałuda - Maciej Trzmielewski (66' Łukasz Burliga), Dawid Kubowicz (46' Tomas Jirsak), Krzysztof Mączyński (80' Bartosz Rosłoń), Piotr Brożek (76' Artur Rado) - Jean Paulista (46' Dawid Kwiek), Patryk Małecki

Zagłębie Lubin: Jakub Jesionkowski - Kamil Pilarski, Łukasz Kaliciak, Piotr Kieruzel, Przemysław Kocot - Damian Piotrowski (26' Paweł Pytlarz), Łukasz Hanzel, Patryk Klofik, Marcin Pietroń (62' Paweł Ochota) - Dawid Plizga (73' Daniel Chyła), Szymon Pawłowski

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 2:3 (0:2)

12' Szymon Pawłowski (1-0)

38' Paweł Pytlarz (2-0)

52' Tomas Jirsak (1-2)

62' Patryk Małceki (2-2)

90' Łukasz Hanzel (2-3)

Żółte kartki: Radosław Jacek, Adam Kokoszka, Szymon Pawłowski, Dawid Kwiek

Czerwone kartki: Adam Kokoszka (druga żółta)

M. Małek

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Kulawik: Zabrakło charakteru

Data publikacji: 05-08-2007 22:48


Podopieczni Tomasza Kulawika w pierwszym meczu Młodej Ekstraklasy na własnym stadionie przegrali z Zagłębiem Lubin. Trener wiślaków po meczu nie krył, że piłkarzom zabrakło charakteru.

„Potrzeba nam bardzo dużo nauki. Straciliśmy bramki po błędach w środku pola. Mieliśmy pięć strat, a z tego padły trzy bramki. Prawda jest taka, że trzeba od początku do końca grać konsekwentnie”- stwierdził Kulawik.

„Dzisiaj drużynie zabrakło charakteru. Dopiero po dwóch straconych bramkach część zawodników się obudziła. Nie ważne czy gra się w pierwszej lidze czy w młodej ekstraklasie zawsze trzeba zostawić serce na boisku, żeby był dobry wynik” - zakończył trener.

Marta Strączek

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Taki mecz nie może się już powtórzyć

Data publikacji: 05-08-2007 23:24


Inauguracja Wiślaków w Młodej Ekstraklasie nie była udana. Po porażce z Zagłębiem piłkarze z klubu wychodzili z opuszczonymi głowami i nie kryli, że są rozczarowani swoją postawą na boisku.

„Po pierwszej połowie podnieśliśmy się, bo musieliśmy pokazać charakter. Jest jedna święta zasada, jeżeli nie możemy meczu wygrać, to przynajmniej go zremisujmy. Kolejne bramki, które tracimy to typowe bramki trampkarskie. Nie jest miło tracić gola w 90 minucie. Nie ma co patrzeć w przeszłość, tylko w przyszłość. Będzie lepiej”.- Krzysztof Mączyński o porażce z Zagłębiem Lubin.

„Pierwsza połowa słaba w naszym wykonaniu. Nie mieliśmy w ogóle sytuacji podbramkowych. Zagłębie było dobrze poukładane w całym meczu. W drugiej połowie trener powiedział nam kilka ostrych słów, powiedział, że trzeba walczyć. Podjąć walkę. Staraliśmy się, odrobiliśmy dwie bramki. Później czerwona kartka, po niepotrzebnym zagraniu. Męczyliśmy się do końca. Ta trzecia bramka to taki strzał życia i nic nie mogliśmy zrobić. Głupio stracone trzy punkty. Spokojnie mogliśmy zremisować, a nawet wygrać choć z meczu nie zasługiwaliśmy na wygraną. Staraliśmy się i chcieliśmy odrobić te straty i wyjść na prowadzenie. Nie udało się. Teraz trzeba wziąść się w garść i walczyć. Musimy wygrać następne mecze, bo mamy wysoko wyznaczony cel. Mamy grać jak najlepiej, promować się w lidze i walczyć. Nie może powtórzyć się już taki mecz”. - Radosław Jacek o nie udanym niedzielnym spotkaniu.

Marta Strączek

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Źródło: wisla.krakow.pl