2007.10.15 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w trzech podstawówkach

Z Historia Wisły

Wiślacki wpis do pamiętnika

Data publikacji: 15-10-2007 18:27


Tradycyjnie już, jak w każdy poniedziałek, trzech piłkarzy Wisły odwiedziło jedną z wybranych szkół. Tym razem Marcin Juszczyk, Tomas Jirsak i Dudu spotkali się jednocześnie z uczniami...trzech podstawówek.

Pani Dyrektor z Zespołu Szkół w Rząsce zaprosiła na spotkanie z Wiślakami uczniów z zaprzyjaźnionych podstawówek z Balic i z Zabierzowa.

Już wchodząc do szkoły dały się słyszeć krzyki, ponieważ uczniowie ćwiczyli swoje przyśpiewki. Zawodników powitało głośne "Wisła to jest potęga" oraz wykrzyczane na dwie strony "Jazda, jazda, jazda, Biała Gwiazda".

Każdy zawodnik krótko opowiedział o swojej dotychczasowej przygodzie z piłką, po czym czekało na nich trudniejsze zadanie - odpowiedzi na pytania uczniów. Okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe. Dudu nie pamiętał, ile strzelił goli w swojej karierze, a Tomas musiał dokładnie opowiedzieć, jak wygląda "dzień z życia" piłkarza. Nie zabrakło również pytań o to, czy Wisła zdobędzie w tym sezonie tytuł Mistrza Polski.

W części konkursów sprawnościowych z bardzo dobrej strony pokazała się jedna z dziewczyn, która zrobiła 46 "kapek". Zwycięzcami tej konkurencji byli jednak dwaj chłopcy, którzy uzyskali kolejno po 95 i 110 podbić!

Przez blisko 1,5 godziny Marcin, Tomas i Dudu podpisywali czapki, koszulki i pocztówki, a nawet wpisywali się do pamiętników. Na zakończenie spotkania razem z uczniami i nauczycielami pozowali do pamiątkowych zdjęć.

W tłumie młodych sympatyków Białej Gwiazdy znaleźli się również ci, którzy na co dzień kibicują Cracovii. W koszulkach i szalikach w biało - czerwone pasy, ustawili się w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia.

Kasia Jeleń

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA


Źródło: wisla.krakow.pl