2007.11.26 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Szkole Podstawowej nr 56 w Krakowie

Z Historia Wisły

"Czy w Wiśle grał Maciej Żurawski?"

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 26-11-2007 19:01


Piłkarze Wisły Tomas Jirsak, Patryk Małecki i Krzysztof Mączyński po poniedziałkowym treningu odwiedzili szkołę podstawową nr 56 w Krakowie.

Na początku każdy z zawodników krakowskiej Wisły przedstawiał się, a następnie opowiadał o swojej przygodzie z piłką. Dzieci ze szkoły podstawowej numer 56 dowiedziały się między innymi, że Krzysztof Mączyński rozpoczął treningi w Wiśle, kiedy miał dwanaście lat.

Kolejnym punktem wizyty piłkarzy w szkole było zadawanie pytań przez uczniów do wybranych piłkarzy. Większość pytań skierowana była do pomocnika drużyny z Krakowa, Krzysztofa Mączyńskiego. A o to przykład kilku pytań, z jakimi musiał się zmierzyć młody Wiślak: „Czy ma Pan żonę?”, „Jakim Pan jeździ samochodem?”, „Ile Pan zarabia?”, „Jaki jest Pana ideał dziewczyny?”, „Ile Pan strzelił bramek?”, „O której Pan wstaje?”.

Jedna z pytających osób zadała dość zaskakujące pytanie: „Czy w Wiśle grał Maciej Żurawski?”, na co Patryk Małecki z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że oczywiście grał. Uczniowie mogli wykazać się również w konkursach sprawnościowych na największą ilość wykonanych kapek czy rzutach karnych, które bronił Patryk Małecki.

Wiele emocji wzbudził konkurs na przyśpiewki wiślackie. Można było usłyszeć „Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie”, „Jazda, jazda, jazda, Biała Gwiazda".

Na zakończenie pobytu w Szkole Podstawowej piłkarze rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl