2007.12.01 TKS-T Budowlani Toruń - Wisła Enion Energia Kraków 0:3

Z Historia Wisły

2007.12.01, I liga, ,
TKS-T Budowlani Toruń 0:3 Wisła AGH Kraków
(21:25;25:27;23:25)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
TKS-T Budowlani Toruń
Wisła AGH Kraków
Ewa Openchowska
Trenerzy: Krzysztof Mazurek
Soja
Polak
Filipowicz
Liss
Sikorska
Konkolewska
Januszewska (l)
Kamińska
Kowalska
Składy: '
(l) - libero

Relacje prasowe

Czy Wisła "popłynie"?

Już w sobotę mamy kolejny hit I ligi siatkówki kobiet – Budowlani Toruń podejmą krakowską Wisłę. Wszystko wskazuje na to, że w ekipie z Torunia zabraknie Aleksandry Marchlewskiej.

"Mola" (Aleksandra Marchlewska - przyp. Strefy Siatkówki) była najskuteczniejszą zawodniczką w potyczce z Gwardią Wrocław, ale z Wisłą raczej nie zagra. Uraz kolana wymaga kilkunastu dni odpoczynku od siatkarskiego boiska. Mimo tego osłabienia torunianki na pewno będą starały się pokazać, że 0-3 we Wrocławiu było zdecydowanie zbyt niekorzystnym wynikiem. Mecz z innym pretendentem do awansu do LSK – krakowską Wisłą, w której występuje przecież asystentka trenera kadry Polski, wielokrotna reprezentantka naszego kraju i złota medalistka Mistrzostw Europy – Magdalena Śliwa – będzie doskonałą okazją do tego, aby powetować sobie pierwszą porażkę w ligowych rozgrywkach.

Warto tu przypomnieć, że w ostatnią sobotę skończyła się naprawdę rekordowa seria. Torunianki wygrały bowiem siedem spotkań w tym sezonie, dziewięć w play-off II ligi i sześć w sezonie zasadniczym poprzednich rozgrywek – od ostatniej porażki w grudniu 2006 z Gedanią II Gdańsk, daje to imponującą serię 22 kolejnych wygranych. Toruńscy kibice wierzą w to, że w sobotę licznik zwycięstw znów ruszy do przodu. Na pewno siatkarkom Budowlanych w osiągnięciu tego celu przyda się bardzo gorący doping. Mecz w sobotę o godz. 18.00, w hali X LO.

Źródło: siatka.org

Budowlani słabsi od Wisły Kraków

Siatkarki Budowlanych walczyły jak równy z równym z Wisłą Kraków. Do zwycięstwa zabrakło toruńskiej ekipie tylko takiej rozgrywającej, jaką jest Magdalena Śliwa, po ich stronie siatki.

Gospodynie rozpoczęły mecz bardzo stremowane. W pierwszym secie przegrywały już 5:12 i w tym czasie zdołały zakończyć skutecznie tylko jeden atak. Sygnał do ataku dała najbardziej doświadczona w zespole Maja Soja (16 pkt w całym meczu), która niemal bezbłędnie atakowała z lewego skrzydła. Torunianki z minuty na minutę grały pewniej, doprowadziły w końcu do stanu 21:22, ale do odrobienia wszystkich strat zabrakło już czasu.

Większe szanse na zwycięstwo "Budowlanki" miały w kolejnych setach. W drugiej partii przegrały decydujące dwie piłki przy stanie 25:25, w trzeciej prowadziły 23:22 i miały piłkę po swojej stronie. W takich momentach szalę na korzyść Wisły przeważało doświadczenie Magdaleny Śliwy.

Budowlani Toruń - Wisła Enion Kraków 0:3 (21:25;25:27;23:25)

Skład:

Budowlani: Soja, Polak, Filipowicz, Liss, Sikorska, Konkolewska, Januszewska (l) oraz Kamińska, Kowalska

Źródło: siatka.org