2008.03.15 PLKS Pszczyna - Wisła Enion Energia Kraków 0:3

Z Historia Wisły

2008.03.15, I liga, Pszczyna,
PLKS Pszczyna 0:3 Wisła Enion Energia Kraków
(16:25, 17:25, 21:25)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
PLKS Pszczyna
Wisła Enion Energia Kraków
Wojciech Bućko
Trenerzy: Krzysztof Mazurek
' Składy: '
(l) - libero

Relacje prasowe

Siatkarki Wisły pewnie wygrywają w Pszczynie

Siatkarki Wisły Enion Kraków zgodnie z oczekiwaniami pokonały dziś PLKS Pszczyna 3-0. Był to jednocześnie ostatni mecz rundy zasadniczej, po której wiślaczki zajmują 2. lokatę w tabeli I ligi. Przed nami runda play-off, w której Wisła na pewno powalczy o awans do siatkarskiej elity!

Początek rundy play-off zaplanowano na 29 i 30 marca, kiedy to wiślaczki zagrają na własnym parkiecie, a ich pierwszym rywalem w walce o powrót do siatkarskiej elity będzie zespół Piasta Szczecin. Kolejny mecz Wisła zagra na wyjeździe i będzie to 5 kwietnia. W I rundzie play-off gra się do trzech wygranych.

W rundzie zasadniczej wiślaczki dwukrotnie pokonały zespół ze Szczecina - 3-0 w Krakowie i 3-2 w meczu wyjazdowym.

Drugą parę zespołów walczących o awans tworzą Gwardia Wrocław i Sokół Chorzów.

Źródło: Wisła Portal


PLKS Pszczyna uległ Wiśle

Porażką zakończyło się ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej PLKS-u Pszczyna. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Wojciecha Bućki była Wisła Kraków

Przed tym spotkaniem trudno było o optymizm. Wiślaczki są wiceliderem I ligi siatkówki kobiet, a nasze zawodniczki tydzień wcześniej uległy na wyjeździe liderowi, Gwardii Wrocław 0:3. Spotkanie, które odbyło się w hali POSiR zapowiadało się jednak bardzo ciekawie, bo Wisła w swoim składzie ma m.in. Magdalenę Śliwę, dwukrotną mistrzynię Europy.

Pszczyńscy kibice mieli okazję zobaczyć w akcji także Karolinę Kosek (była reprezentantka Polski) czy Katarzynę Mróz (siostrę Agaty).

Pierwsza i druga partia spotkania wyglądały podobnie. Krakowianki nadawały ton grze, prowadziły kilkoma punktami, po czym gospodynie dochodziły na jeden punkt. W tym momencie siatkarki spod Wawelu wzięły jednak sprawy w swoje ręce i kilkoma punktami z rzędu odjechały pszczyniankom, co pozwoliło wygrać pierwszego i drugiego seta. Trzeci był nieco inny.

Od początku PLKS prowadził grę i objął kilkupunktowe prowadzenie. W pewnym momencie wynik brzmiał 17:12 dla siatkarek z Pszczyny. Jednak i z tą przewagą poradziły sobie krakowianki. Trzecią odsłonę wygrały do 21.

Po meczu, mimo że z silnym rywalem, trudno być optymistą przed spotkaniami rundy play-off z KSZO Ostrowiec. Pojedyncze (niestety) akcje pokazują, że PLKS ma w sobie jakiś potencjał. Jak się jednak wychodzi na parkiet bez wiary, że można coś dobrego zrobić, to trudno liczyć, że set, który prowadzi się 17:12, uda się wygrać.


PLKS Pszczyna - Wisła Enion Energia Kraków 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)

Źródło: siatka.org