2008.04.07 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Szkole Podstawowej w Słomnikach

Z Historia Wisły

"Dzień dobry, panie i panowie"

Data publikacji: 07-04-2008 15:57


W poniedziałkowe przedpołudnie piłkarze Wisły w składzie: Mariusz Pawełek, Przemysław Szabat i MacPherlin Dudu Omagbemi odwiedzili szkołę w Słomnikach.

Uczniowie bardzo ciepło przywitali zawodników Wisły. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn Białej Gwiazdy, a następnie odbyła się prezentacja zawodników. Jako pierwszy o swojej przygodzie z piłką opowiadał bramkarz Wisły. I tu mogliśmy się dowiedzieć, że Mariusz Pawełek od 13 lat gra w piłkę, w Krakowie ma jeszcze ważny kontrakt i chce go wypełnić do końca, a jeśli działacze pozwolą, to chciałby go przedłużyć.

Miłą niespodziankę uczniom zrobił Dudu, który przywitał się po polsku: „Dzień dobry, panie i panowie”. Napastnik Wisły zdradził, że zaczynał swoją przygodę z piłką w wieku 5 lat, a zawodowo grał mając 16 lat. Dudu przyznał również, że jest pod wrażeniem kibiców Wisły, którzy tak bardzo wspierają klub.

Po przedstawieniu zawodników do głosu doszli uczniowie, którzy mogli zadać pytania swoim ulubieńcom. Jedne z ciekawszych pytań, jakie padły, to: „Dlaczego tak szybko biegacie”, „Jak to robicie, że tak wysoko kopiecie piłkę?”, „Czy czujecie się gwiazdami Wisły?”, „Czemu zajmujecie tak wysokie miejsce w tabeli?”.

Potem przyszedł czas na konkursy sprawnościowe i na autografy oraz pamiątkowe zdjęcia. Piłkarze rozdawali autografy nie tylko na pocztówkach, koszulkach, ale również na torebkach, plecakach czy butach. Podczas pamiątkowych zdjęć najbardziej ucierpiała ławka, która najzwyczajniej pękła. Najbardziej obleganym zawodnikiem był Przemysław Szabat, który na prośbę jednej z fanek pożyczył swoją bluzę klubową do zdjęcia.


M. Strączek

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAŹródło: wisla.krakow.pl