2008.04.16 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Szkole Podstawowej w Zabierzowie

Z Historia Wisły

Kto czyści buty?

Data publikacji: 16-04-2008 18:29


Trzech piłkarzy Wisły Kraków: Dariusz Dudka, Przemysław Szabat i Mateusz Kowalski odwiedzili Szkołę Podstawową w Zabierzowie.

Dzieci z klas 0-6 czekały już na piłkarzy i gdy tylko się pojawili, to odśpiewały hymn Białej Gwiazdy i przywitały gości gromkimi brawami. Po przedstawieniu zawodników, uczniowie zadawali pytania: „Kto czyści buty i pierze stroje?". Okazało się, że za pranie strojów odpowiedzialna jest specjalna firma. Buty czyszczą sami zawodnicy albo pan Jasiu z klubu. Były też i inne pytania: „Jak spędzacie wolny czas?", „Czy byliście dobrymi uczniami i jakie mieliście oceny?”. Mateusz Kowalski przyznał, że był bardzo dobrym uczniem. Oczywiście najlepszy był z WF-u, ale przyznał również, że matematyka, czy język polski nie były mu obce. „Szabi” dodał, że najlepsze oceny miał z wychowania fizycznego.

Inne ciekawe pytania, jakie padły, to: „Czy macie czasem dość piłki?”, „Czy sława was męczy?”, „Kto i kiedy zauważył, że macie talent do gry w piłkę?”, „Czym się interesujecie poza piłką?”.

W konkursach sprawnościowych udział brali również Wiślacy, którzy pokazywali jak prawidłowo powinno się „kapkować”, czy podbijać piłkę głową. I tu na wysokości zadania stanęli Dariusz Dudka i Przemysław Szabat. Natomiast Mateusz Kowalski wcielił się w rolę komentatora rzutów karnych.

Na zakończenie spotkania piłkarze rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Pani dyrektor zapraszała piłkarzy Wisły, by jeszcze kiedyś odwiedzili szkołę w Zabierzowie.

Marta Strączek

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl