2008.10.11 AZS AGH Wisła Kraków - KS Anser Siarka Tarnobrzeg 3:0

Z Historia Wisły

2008.10.11, II liga, Kraków,
AZS AGH Wisła Kraków 3:0 KS Anser Siarka Tarnobrzeg
(25:17, 25:19, 25:19)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
AZS AGH Wisła Kraków
KS Anser Siarka Tarnobrzeg
'
Trenerzy: '
' Składy: '
(l) - libero

Relacje prasowe

AZS AGH Wisła II Kraków znacznie lepsza od Siarki

Bardzo słaby występ zanotowały siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg w Krakowie. To kolejny mecz, w którym tarnobrzeżanki nie potrafiły się cieszyć z gry i zdobywanych punktów.

Na ostre słowa krytyki zasłużyły siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg, które w meczu drugiej ligi przegrały w rezerwami Wisły Kraków w stylu. Można przegrać, ale trzeba uczynić to po walce, a w Krakowie tarnobrzeskie siatkarki sprawiały przygnębiające wrażenie.

Zabrakło Sokalskiej

W drużynie zabrakło chorej Jolanty Sokalskiej i od razu odbiło się to na jakości gry. To przecież tarnobrzeżanki były faworytkami w meczu z młodziutkim krakowskim zespołem. Ekipa Siarki już na początku sezonu pokazuje, ze niekoniecznie musi w tym sezonie powalczyć o najwyższe cele. W Krakowie było to widać najdobitniej. W pierwszej partii tarnobrzeskie siatkarki zagrywały tak słabo, że miejscowym nie wypadało przegrać tej partii.

Prysły nadzieje

W drugim secie w grze Anser-Siarki coś drgnęło, zespół objął prowadzenie 5:1, ale zamiast spokojnie grać swoje zaczął popełniać błędy. Błędy, jakie nie przystoją zawodniczkom występującym w drugiej lidze.

Do fatalnej zagrywki doszła słaba gra w obronie, beznadziejnie wykonywane ataki, a blok przyjezdnych był tak dziurawy, że nie zatrzymywał żadnych piłek. W trzecie partii tarnobrzeskie siatkarki wygrywały 17:16, wydawało się, ze powalczą o honorową porażkę. Niestety, nadzieje na to prysły bardzo szybko, niczym przysłowiowa banka mydlana.

AZS AGH Wisła II Kraków - Anser-Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

Skład:

Anser-Siarka: Galica, Surowiec, Kubiak, Jabłońska-Żak, Ryznar, Chorzępa - Dudek (Libero), Wacławczyk, Matejek, Janas

Źródło: http://siatka.org