2008.11.27 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Szkole Podstawowej nr 4 w Krakowie

Z Historia Wisły

"Czy Wisła zdobyła mistrzostwo?"

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 27-11-2008 17:04


To i wiele innych pytań zadawały dzisiaj dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krakowie. Z odpowiedziami musieli się uporać Marek Zieńczuk oraz Krzysztof Mączyński, którzy odwiedzili szkołę w ramach akcji "Zaproś Wiślaków".

Dzieci przez cały czas cierpliwie czekały na swoich ulubieńców, ale gdy tylko w drzwiach sali gimnastycznej pojawili się Marek Zieńczuk i Krzysztof Mączyński, od razu wzrosła wrzawa, a gdzieniegdzie można było usłyszeć ciche piski.

Uczniowie od razu zaczęli zasypywać Wiślaków pytaniami w stylu: "Ile meczów zagrali w pierwszej lidze" i "Czy mieli jakieś poważne kontuzje”". Zarówno Marek, jak i Krzysztof niechętnie mówili o urazach, bo jak sami stwierdzili "piłkarze nie chcą wracać do takich tematów".

Zdarzały się jednak i takie pytania, podczas których zarówno "Zieniu" jak i "Mączka" nie kryli zdziwienia. "Czy Wisła zdobyła kiedyś mistrzostwo Polski?", "Ile pucharów w swojej historii wywalczyła Wisła?", czy chociażby "Ilu zawodników liczy jedna drużyna?".

Po wyczerpujących odpowiedziach przyszła kolej na gry sprawnościowe dla dzieci. Uczniowie musieli strzelać rzuty karne, a potem podbijać piłkę raz głową i nogą. Mimo tego, że nie wszyscy zaprezentowali się tak, jak chcieli, to z pewnością otrzymane nagrody zrekompensowały dzieciom ich rozczarowanie.

Tradycyjnie już, na zakończenie wizyty, zawodnicy krakowskiej Wisły pozowali do mnóstwa zdjęć i rozdali wiele autografów w...dzienniczkach.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć ze spotkania piłkarzy Wisły z dziećmi w szkole.

Kasia Jeleń

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl