2009.03.30 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Gimnazjum numer 41 na osiedlu Jagiellońskim

Z Historia Wisły

Wiślacy wrócili do szkół

Data publikacji: 30-03-2009 16:55


Po raz pierwszy w tym roku zawodnicy Białej Gwiazdy odwiedzili swoich młodych kibiców w szkole. Tym razem zawodnicy pojechali do gimnazjum numer 41, które znajduje się na osiedlu Jagiellońskim.

Szkołę odwiedzili tym razem Radosław Sobolewski, Arkadiusz Głowacki i Krzysztof Mączyński. Przedstawiciele drużyny zostali przywitani przez około trzystuosobową grupę gimnazjalistów, którzy na samym początku spotkania odśpiewali trzy zwrotki hymnu Wisły.

Jak zawsze nie zabrakło ciekawych pytań do piłkarzy. Najwierniejsi fani chcieli się dowiedzieć, czy zawodnicy mogliby zagrać w Cracovii. „Od małego kibicowałem Wiśle, jestem jej wychowankiem, więc gra w tym klubie to spełnienie moich marzeń. Nie przyszłoby mi do głowy grać w Cracovii” – odpowiadał Krzysztof Mączyński. Ciekawej rzeczy dowiedzieli się też młodzi kibice o doping przy Reymonta. „Doping przy Reymonta bardzo nam pomaga w grze. Można powiedzieć, że jesteśmy do niego przyzwyczajeni. Gdy zdarzają się momenty, że na stadionie jest trochę ciszej, brakuje nam głośnego dopingu kibiców” – przyznali piłkarze. Nie mogło też zabraknąć pytań od fanek Białej Gwiazdy. Jedna z dziewczyn chciała się dowiedzieć na przykład, ile par butów zużywają zawodnicy w trakcie sezonu.

To była pierwsza tegoroczna wizyta zawodników Białej Gwiazdy w szkole. Wszystkich, którzy również chcą, aby ich szkoła została odwiedzona przez piłkarzy Wisły, powinni wypełnić formularz.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl