2009.04.26-27, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (juniorki młodsze), Kielce

Z Historia Wisły

Wyniki

Medale na tatami

28 kwietnia 2009

Bardzo dobre wieści napłynęły z Kielc, gdzie odbywają się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo (zarazem mistrzostwa Polski juniorek młodszych).

W wadze do 57 kg wspaniale spisała się Izabela Mirus. Iza, uważana przed zawodami za faworytkę swej kategorii, doskonale udźwignęła ciężar odpowiedzialności. W pierwszych trzech walkach dosłownie zmiotła z maty swoje przeciwniczki, pokonując je przez ippon w pierwszych sekundach pojedynków. Odpowiedniej koncentracji nie straciła również w czwartym boju, w którym w pięknym stylu wypunktowała Darię Kurzej z AKS Strzegom. W walce finałowej z Agnieszką Szymczak z UKS Orły Daszewice, Mirus przeważała, jednak w regulaminowym czasie nie udało jej się wykonać punktowanej akcji. Co się jednak odwlecze... W dogrywce po brawurowej akcji uzyskała yuko i całkowicie zasłużenie wywalczyła tytuł mistrzowski.

W kategorii do 70 kg czarnym koniem imprezy okazała się Izabela Bryndza. W eliminacjach walczyła rewelacyjnie, zaskakując przeciwniczki niespotykanymi rzutami. Dopiero w walce o finał nie dała rady Weronice Czempik Z UKS Rydułtowy. Pojedynek o brązowy medal z Karoliną Maletez z PUKS Skaryszew dostarczył niebywałych emocji. Walka obfitowała w obustronne akcje, a decydującą przeprowadziła nasza zawodniczka na jedną sekundę przed jej zakończeniem! Filmowa wręcz kontra, ippon i ze szczęścia wyskok pod sam sufit kieleckiej hali! To się nazywa radość!

Trzecia ze startujących wiślaczek Klaudia Grabowska odpadła z turnieju po jednej wygranej i jednej przegranej walce.

W klasyfikacji zespołowej drużyna Białej Gwiazdy zajęła 4. miejsce na 59 startujących klubów.

Starsi koledzy i koleżanki naszych juniorek startowali w Warszawie w Akademickich Mistrzostwach Polski. Wracają z nich z jednym medalem, który w kategorii do 70 kg wywalczyła Katarzyna Bukowska.

Źródło: tswisla.pl