2009.05.13 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 51 w Krakowie

Z Historia Wisły

Czy lubią panowie piłkę nożną?=

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 13-05-2009 16:16


Wielką wrzawą i entuzjastycznym przyjęciem powitała dwójkę wiślaków młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 w Krakowie. Na spotkanie zorganizowane na sali gimnastycznej przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76. W głównych rolach wystąpili tym razem Ilie Cebanu oraz Konrad Gołoś.

Spotkanie z zawodnikami zostało podzielone na kilka etapów. Każda z części przybrała charakter konkursowy z klubowymi nagrodami od Wisły Kraków. Oprócz typowych pytań o przebieg kariery sportowej Cebanu oraz Gołosia nie zabrakło i pytań oryginalnych. Szczególnie żeńska część była ciekawa czy zaproszeni piłkarze mają już swoje wybranki serca, a jeśli tak, to kiedy nastąpi ceremonia ślubu. Dociekliwi chcieli wiedzieć do którego roku życia zaproszeni gracze chcieliby zawodowo grać w piłkę, czy lubią w ogóle piłkę nożną, jak przeżywali zwycięstwo po meczu z Legią i jakie emocje wyzwala w nich konfrontacja derbowa z Cracovią. Następnie, role się odwróciły i to Ilie z Konradem sprawdzali wybrane osoby ze znajomości podstawowych faktów z piłki nożnej. Wszyscy odpowiadali bez najmniejszego zająknięcia.

Wielką radość sprawił wszystkim kolejny konkurs. Chętni zostali podzieleni na kilka grup i wspólnymi siłami mieli za zadanie ułożyć oryginalną przyśpiewkę stadionową. Po chwili namysłu i burzy mózgów wszyscy zgromadzeni w sali usłyszeli nową jakość stadionowego dopingu. Szczególnie spodobały się dwie piosenki, które zasłużyły na wyróżnienie. Obiecaliśmy zamieścić cały tekst i podać ich autorów, co też czynimy.

My, laski z Reymonta

Zna nas cała Polska

Za klub, za nasz TS

Pójdziemy aż po życia kres

(autorki: Weronika, Julka, Żaneta, Kasia oraz Aga)

oraz przyśpiewka chłopców:

Biała Gwiazda

Ale jazda

Dużo goli

I do miasta

(autorzy: Igor, Szymon, Kamil, Michał)

Emocji nie zabrakło również podczas konkurencji żonglowania piłką. Najpierw odbijano futbolówkę głową, następnie ćwiczony popularne ‘kapki’. Każdy z konkursów obfitował w szereg nagród dla wszystkich uczestników, od kubków z logo Wisły na oficjalnych szalikach skończywszy.

Zwieńczeniem bardzo żywiołowego popołudnia w szkole były grupowe zdjęcia z piłkarzami oraz rozdawanie autografów, którym nie było końca. Hitem, oprócz autografów piłkarzy na pocztówkach, były podpisy Ilie i Konrada na rękach wszystkich chętnych.


Daniel

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAŹródło: wisla.krakow.pl